Filmy z gatunku "Biograficzny" (878)

Meghan i Harry - Młodzi rodzice / Harry & Meghan: The Baby Years

Do rodziny królewskiej dołączył nowy członek. Królewska korespondentka Sunday Times, Roya Nikkhah, przedstawia wizję przyszłości księcia i księżnej Sussex oraz ich nowo narodzonego dziecka. Spróbuje odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób Meghan Markle wychowuje swoje dziecko z podwójnym obywatelstwem. Korespondentka spróbuje odkryć podobieństwa między Grace Kelly w Monako a Meghan Markle w Wielkiej Brytanii. Zbada wpływy amerykańskiego pochodzenia księżnej na sposób wychowania potomka. Czy spodobają się młodym rodzicom tradycyjne aksamitne szorty, umundurowane nianie? A może zdecydują się na bardziej zrelaksowany styl rodem z Zachodniego Wybrzeża?
11 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Dziedzictwo Alexandra McQueena / Le testament d'Alexander McQueen

Film przedstawia historię ostatnich dwóch lat (2009-2010) geniusza mody, Alexandra McQueena. Koncentrując się na ostatnich czterech głównych kolekcjach McQueena, Loïc Prigent wraca do jego kariery i niesamowitych przemyśleń o modzie i konsumpcyjnym społeczeństwie. Dzięki archiwalnym nagraniom z jego spektakularnych i prowokacyjnych pokazów, nigdy wczesniej nie publikowanych wywiadów matki Alexandra i jego krewnych, dokument rzuca światło na powalający świat oraz inspiracje/obsesje projektanta. Jego wczesne doświadczenia w Anglii z taktykami szokowymi, osobliwe lata w Givenchy, miłość do natury, pogląd na świat oraz analizę pracy najbardziej utalentowanego projektanta swojego pokolenia.
6 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Projekt Larson / The Catcher Was a Spy

Historia Moe Berga, absolwenta Princeton University, członka Ligi Bluszczowej, który mówił w kilkunastu językach i przez 15 sezonów grał w MLB, amerykańskiej lidze baseballu. W tym samym czasie był także szpiegiem Biura Służb Strategicznych. Film skupi się na najważniejszej misji Berga, polegającej na infiltracji kręgu Wernera Heisenberga, naukowca prowadzącego nazistowski program atomowy.
89 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

GIMS: On the Record

Dokument przybliża postać ukochanego gwiazdora Francji - Maître Gimsa. Rapper przygotowuje się do występu na Stade de France w 2019 roku.
37 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Ride on Time

Poznaj wspaniały świat najpopularniejszych japońskich boysbandów reprezentowanych przez słynną agencję znaną pod nazwą Johnny's.
23 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Kochając Pabla, nienawidząc Escobara / Loving Pablo

Pablo Escobar to najpotężniejszy baron narkotykowy XX wieku, który zajmuje się przemytem kokainy do USA i wielu innych państw na świecie. Wartość jego zarobków została oszacowana na 55 miliardów dolarów w przeliczeniu na współczesny kurs waluty. Pewnego dnia Pablo poznaje piękną Virginię Vallejo – ambitną gwiazdę kolumbijskiej telewizji. To spotkanie odmienia serce nieobliczalnego przestępcy, który zakochuje się w nowo poznanej kobiecie. Wkrótce dziennikarka na własne oczy poznaje demoniczne oblicze mężczyzny - powiązania gangstera z kolumbijskimi rewolucjonistami, kulisy przemysłu kokainowego i potworności narkoterroryzmu. Coś jednak trzyma oboje przy sobie i nie pozwala im się rozstać.
62 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Grace Kelly - portret intymny / Grace Kelly au fond du coeur

Grace Kelly to jedna z ikonicznych kobiet XX w. Jako aktorka, uhonorowana Oscarem, a potem żona księcia Rainera, zawsze stała w blasku fleszy. Jej życie jest więc dobrze udokumentowane. Ta produkcja różni się jednak od innych, bo oddaje głos rodzinie Grace Kelly i przedstawia niepublikowane dotąd nagrania z archiwów dynastii Grimaldich. Przed nami księżna Monaco taka, jaką znali ją najbliżsi.
53 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Klasyczne albumy rocka - Nirvana - „Nevermind” / Classic Albums: Nirvana - Nevermind

Na przełomie lat 80-tych i 90-tych XX wieku rock alternatywny był gatunkiem marginesowym. Wszystko zmieniło się w 1991 roku, gdy grupa muzyczna z Seattle o nazwie Nirvana wydała swój drugi album, zatytułowany "Nevermind". Krążek zyskał tak wielką popularność, że spowodował włączenie się rocka alternatywnego - a raczej jego odmiany nazwanej grunge - do głównego nurtu muzyki. Dokument z serii "Classic Albums" próbuje wyjaśnić to zjawisko poprzez analizę procesu tworzenia albumu. Zawiera wywiady z żyjącymi członkami zespołu - Kristem Novoselicem i Davidem Grohlem i innymi osobami odpowiedzialnymi za stworzenie "Nevermind". Wszyscy oni wspominają ponadto życie i twórczość nieżyjącego frontmana grupy, Kurta Cobaina.
24 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Ella Fitzgerald: Just One of Those Things

PreviousNext Ella Fitzgerald była 15-letnią dziewczyną z ulicy, kiedy wygrała konkurs talentów w 1934 roku w Apollo Theatre w Harlemie. W ciągu kilku miesięcy stała się gwiazdą. „Ella: Just One of ThoseThings” to niezwykła podróż przez sześć dekad pokazująca w jaki sposób jej wysublimowany głos, przekształca tragedie które przeżyła i problemy jakie napotkała, w radość.
20 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

The Diana Conspiracy: What Happened in Paris?

Film dokumentalny przedstawiający teorię spiskową, która ma kryć się za śmiercią Księżnej Diany w Paryżu w 1997 roku.
54 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Hitler kontra Picasso i reszta / Hitler contro Picasso e gli altri

Opowieść o tym, jak naziści walczyli z współczesną sztuką. W 1937 roku uznali ją za zdegenerowaną, ale pracowicie konfiskowali i zbierali dzieła znanych artystów w swoich prywatnych kolekcjach.
46 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Upadek / Der Untergang

Film pokazuje ostatnie 12 dni życia Hitlera i jest adaptacją wspomnień osobistej sekretarki fuhrera. Obraz z psychologiczną dokładnością pokazuje jego nerwice i absurd ostatnich dni wojny, kiedy pod presją nadchodzącej klęski i w huku radzieckich bomb rozgrywają się kolejne ludzkie tragedie (zarówno wśród pracowników kwatery głównej III Rzeszy, żołnierzy, jak i zwykłych cywilów, mieszkańców Berlina).
85 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Nie zapomnij mnie / Vergiss mein nicht / Forget Me Not

David Sieveking, znany polskim widzom z filmu "David chce odlecieć", w unikalny sposób, nie bojąc się groteski i humoru, portretuje tym razem swoją matkę, która – jak miliony ludzi w Europie – zapada na chorobę Alzheimera i powoli zapomina o świecie, w którym żyje. Ale, jak twierdzi reżyser, choć traci pamięć, nie traci poczucia humoru. Rodzice Davida byli w latach 60. XX wieku aktywnymi członkami ruchów studenckich i żyli w tzw. "otwartym związku". Teraz ich miłość zostaje poddana testowi. Zmiany, które przyniosła choroba matki, zmuszają rodzinę do przepracowania stosunków, jakie panują wewnątrz rodziny, ujawnienia ukrytych dotąd konfliktów i nieporozumień, a przede wszystkim znalezienia dla nich rozwiązań. Nie jest to łatwe zadanie, ale paradoksalnie zbliża ono członków rodziny i pozwala im odkryć się na nowo.
40 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Zieja

2020 | Biograficzny , Dramat
Lata 70-te. Major SB chce "kupić" naiwnego księdza Zieję i zrobić z niego agenta, który skompromituje opozycję. Przesłuchania księdza stają się naturalnym pretekstem do wędrówki przez historię Polski wieku dwudziestego - od wojny bolszewickiej 1920 roku, przez II wojnę światową, aż do czasów współczesnych. Okazuje się, że naiwny ksiądz Zieja to mądry buntownik. Nie godził się na świat, w którym żył. Wyprzedzał swoją epokę. Samotna wędrówka bez paszportu do Rzymu w latach 30-tych, była myśleniem o Unii Europejskiej. Udzielenie katolickiego pogrzebu samobójczyni (w latach 20-tych ubiegłego wieku), to sprzeciw wobec kościelnych reguł. Głoszenie hasła "nigdy nie zabijaj nikogo, nawet swoich wrogów" w czasie II wojny światowej było sprzeciwem wobec mitów patriotycznych i zapowiadało modne później postawy pacyfistyczne. Zieja stawiał na szali swoje życie i wolność, w imię wyznawanych wartości moralnych, etycznych i religijnych. Film "Zieja" wyrasta z nurtu polskiego katolicyzmu, który jest oparty na wysokich standardach etycznych, ubóstwie i tolerancji oraz szacunku i miłości do drugiego człowieka.
86 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Polański, mistrz kinowej precyzji / Polanski Le Travail À L'oeuvre

Roman Polański obchodzi w sierpniu 2020 r. osiemdziesiąte piąte urodziny. Wciąż pozostaje w wysokiej formie filmowej, co potwierdził ostatnią produkcją – „Oficerem i szpiegiem”. Dokument Frédérica Zamochnikoffa nie odnosi się do prywatnego życia reżysera, lecz skupia na jego artystycznych dokonaniach z ostatnich trzech dekad, począwszy od filmu „Frantic”.
44 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

John grał dla kosmitów / John Was Trying to Contact Aliens

Mieszkający na wsi maniak elektroniki nadaje sygnał radiowy w niebo i czeka na odzew obcych. Ku jego zaskoczeniu, zamiast tego udaje mu się nawiązać kontakt na Ziemi.
47 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Pałac idealny / L'incroyable histoire du facteur Cheval / The Ideal Palace

2018 | Biograficzny , Dramat
Końcówka XIX wieku. Joseph Ferdinand Cheval (Jacques Gamblin) jest prostym listonoszem, który każdego dnia podróżuje z wioski do wioski. Pewnego dnia spotyka kobietę swojego życia – Philomena (Laetitia Casta), z którą zakłada rodzinę. Ze związku rodzi się upragniona córka Alice (Zelie Rixhon). Mężczyzna kocha dziewczynkę ponad wszystko na świecie. Dla niej też postanawia dokonać niemożliwego – zbudować samodzielnie idealny pałac. Cheval dzielnie stawia czoła przeciwnościom losu i przez ponad trzy dekady konsekwentnie realizuje swój projekt.
52 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Ballada o Esequielu Hernándezie / The Ballad of Esequiel Hernández

Tommy Lee Jones opowiada historię Esequiela Hernandeza, młodego Amerykanina zamordowanego przez amerykańską piechotę morską na granicy Teksasu i Meksyku.
40 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Cena pragnień / The Price of Desire

2015 | Biograficzny , Dramat
Historia charyzmatycznej architektki i projektantki wnętrz Eileen Gray (Orla Brady), której dzieła uchodzą za ikony modernizmu.
40 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Inmate #1: The Rise of Danny Trejo

Od wczesnych lat w świecie narkotyków, rozboju z bronią i trudnej odsiadki w więzieniu, po czerwone dywany hollywoodzkich superprodukcji i pomoc uzależnionym. Danny przedstawia relację z pierwszej ręki z najbardziej niesamowitej przemiany w historii filmu. Od 71 lat gra główną rolę w osobistej przeprawie, która przyćmiewa każdą hollywoodzką fikcję. „Inmate #1: The Rise of Danny Trejo" jest szokującą historią o zdolności człowieka do pokonania własnych demonów i znalezienia odkupienia w najbardziej nieprawdopodobnych okolicznościach.
53 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Linfa

Kreatywność, wolność i opór: poznaj kobiecą scenę undergroundową we wschodnich dzielnicach Rzymu.
52 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Suzi Q

Artystka znana jako Suzie Quatro urodziła się w 1950 r., w Detroit. Jako nastolatka założyła z siostrami zespół rockowy. W latach 60. na tej scenie dominowali mężczyźni. Suzie przełamała ich monopol, świetnie grając na basie. W 1971 wyjechała do Wielkiej Brytanii, gdzie jej kariera nabrała rozpędu. W filmie o Suzie mówią m.in.: Alice Cooper, Debbie Harry i Joan Jett, a w tle słychać jej przeboje.
36 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Gunjan Saxena: Dziewczyna z Kargil / Gunjan Saxena: The Kargil Girl

2020 | Biograficzny , Dramat
Porucznik lotnictwa Gunjan Saxena zapisuje karty historii, przebywając drogę od początkującej lotniczki do pierwszej indyjskiej pilotki wojennej.
56 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Naim Süleymanoğlu: Kieszonkowy Herkules / Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

Od uchodźstwa do Olimpiady — skazywany na przegraną sztangista Naim Süleymanoğlu, pokonuje przeciwności losu i podnosi morale swoich pobratymców.
52 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.