Filmy z gatunku "Czarna komedia" (62)

Martwy farciarz / Waking Ned

Gdy pewnego dnia, w miasteczku liczącym pięćdziesięciu dwóch mieszkańców, pada główna wygrana w totka, spokój ducha Jackie'go i Michael'a zostaje zburzony. Już oni postarają się, aby choć część tej sumy znalazła się w ich kieszeniach. Zdobycie szczęśliwego kuponu, to dla takich spryciarzy pestka. Pytanie tylko, czy uda im się przekonać sąsiadów do współpracy, gdy do podziału czeka 6 mln funtów...
229 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Zdychaj, tatulku! / Papa, sdokhni / Why Don't You Just Die!

Pewnej deszczowej nocy do mieszkania petersburskiego detektywa puka młody mężczyzna z młotkiem w ręce. Ta niezapowiedziana wizyta da początek szalonej i krwawej nocy, podczas której przez apartament przewinie się cała gromada ekscentrycznych indywiduów.
160 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Vampire Dad

Początek lat 60. XX wieku. Mężczyzna, który okazał się wampirem, zmaga się ze swoją naturą, podczas gdy jego oddana żona próbuje wszystkich powstrzymać przed odkryciem prawdy.
208 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America

Ronny Chieng („The Daily Show”, „Bajecznie bogaci Azjaci”) rozbawia widzów podczas stand-upu, w którym mówi między innymi o współczesnym amerykańskim życiu.
524 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Szkoła Buddy'ego / Swimming with Sharks

Hollywood to miasto marzeń i wielkich nadziei. Każdy ma tu swoją szansę... ale najpierw musi nauczyć się parzyć kawę, podawać do niej odpowiedni słodzik i nauczyć się stawiać czoła szefowi. A szef w rewelacyjnym i bardzo sadystycznym wydaniu Kevina Spacey może być czasami "trudny", jak to określił jego były asystent Rex (Benicio Del Toro). Naiwny i niedoświadczony Guy zaczyna nową pracę pełen entuzjazmu, później poddaje się prozie i brutalności showbiznesu. Bo showbiznes to nie zwykły interes, nie zyskasz tu na swej ciężkiej pracy, ale na nieczystych zagrywkach, wpływach, znajomościach... Tylko w taki sposób można nauczyć się pływać pomiędzy rekinami.
514 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Jedenasta czternaście / 11:14

Jest to opowieść o perypetiach grupy ludzi, mieszkańców niewielkej miejscowości gdzieś w Stanach Zjednoczonych, których losy splatają się pewnego dnia o 11:14 kiedy dochodzi do wypadku samochodowego. Akcja filmu toczyć się będzie "od tyłu", czyli najpierw dowiemy się, iż miał miejsce wypadek samochodowy a potem dopiero poznamy jakie wydarzenia do tego doprowadziły.
353 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Delikatesy / Delicatessen

"Delikatesy" to dziejąca się w niedalekiej przyszłości, surrealistyczna opowieść o mieszkańcach pewnej kamienicy. Wszyscy są klientami znajdujących się na parterze Delikatesów, których zapasy w mięso rosną wraz ze zniknięciem kolejnego lokatora kamienicy. Pewnego dnia do kamienicy przybywa Louison (Dominique Pinon), młody bezrobotny artysta cyrkowy, którego właściciel kamienicy i Delikatesów zatrudnia jako złotą rączkę. Czy przed rzeźnickim nożem uchroni go miłość Julie, córki bezwzględnego rzeźnika?
467 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Potwór Potwora Frankensteina, Frankenstein / Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

David Harbour odkrywa nagranie z feralnej produkcji swojego ojca-aktora bazującej na arcydziele literatury. Znalezisko otwiera mu drogę do wielu rodzinnych sekretów.
448 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Starsza pani musi zniknąć / Duplex

Alex i Nancy odnajdują mieszkanie swoich marzeń. Jest tylko małe "ale" w postaci staruszki mieszkającej piętro wyżej. Wkrótce młoda para przekona się na co ich stać, gdy będą walczyć o odrobinę spokoju.
343 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Jak wykończyć Panią T.? / Teaching Mrs. Tingle

Bohaterka marzy, żeby wydostać się z rodzinnego miasteczka i pójść do college'u. Niestety, staje się kolejną ofiarą nauczycielki znanej z dręczenia uczniów. Zostaje przez nią oskarżona o kradzież odpowiedzi na pytania z testu. Żeby wyjaśnić sytuację, udaje się z dwójką przyjaciół do domu nauczycielki...
351 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Niebiańska zmiana / Isteni müszak / Ambulans śmierci

Milan ma 20 lat i jest pół Serbem, pół Węgrem. W 1992 roku, po dwóch latach wojny dezerteruje z armii i ucieka z Jugosławii na Węgry. Dzięki ukończonym studiom medycznym dostaje pracę w pogotowiu w Budapeszcie. Pracuje jako pomocnik medyczny. Wkrótce orientuje się, że kierowca karetki i jeden z lekarzy pozwalają niektórym pacjentom umrzeć. Nielegalne eutanazje mają podłoże finansowe i są związane z biznesem pogrzebowym. Milan jest rozdarty, ponieważ potrzebuje pieniędzy, żeby ściągnąć do siebie narzeczoną z ogarniętego wojną Sarajewa. Czarna komedia o łowcach skór.
448 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Poważny człowiek / A Serious Man

Niezrównani twórcy, zdobywcy Oscarów, mistrzowie czarnego humoru bracia Ethan i Joel Coen (Oscar za „To nie jest kraj dla starych ludzi”, „Fargo”). Po najlepszej komedii minionego roku – „Tajne przez poufne”, przedstawiają jedną z najzabawniejszych komedii nadchodzącego roku. Historia o prawym człowieku, który uświadamia sobie, że cały świat obrócił się przeciwko niemu. Nagle, z nieznanych mu powodów, opuszcza go żona, a jej nowy kochanek przekonuje Larry’ego, że powinien on wyprowadzić się z domu i zamieszkać w tanim, obskurnym motelu. Na domiar złego, kariera naukowa Larry’ego staje pod wielkim znakiem zapytania.
879 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Kłopoty z Harrym / The Trouble with Harry

Czarna komedia. W Vermont mały chłopiec trafia na zwłoki Harryego. Wielu mieszkańców miasteczka obwinia się o jego śmierć. Postanawiają uporać się z jego zwłokami, które jednak ciągle się pojawiają na nowo.
306 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Arszenik i stare koronki / Arsenic and Old Lace

Czarna komedia. Dwie przemiłe staruszki mają specyficzny sposób na pomaganie samotnym starszym panom - skracają ich doczesne cierpienia trując ich winem z arszenikiem. Sytuacja komplikuje się, gdy o "dobroczynnej działalności" dowiaduje się ich siostrzeniec, Mortimer. Poza tym właśnie mężczyzna wybiera się w podróż poślubną, w skrzyni leży uroczy staruszek, a z nieoczekiwaną wizytą przybywa właśnie zaginiony kuzyn, uciekający przed policją...
305 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Zabójczy Bóg / Matar a Dios

Carlos, jego brat, ojciec i żona Ana przygotowują się do Sylwestra, którego mają wspólnie spędzić w wynajętym, odizolowanym domu na wsi. Przyjęcie psują jednak odwiedziny niezapowiedzianego gościa. Osobliwy, niski i bezdomny mężczyzna twierdzi, że jest Bogiem i zapowiada, że o świcie cała ludzkość zginie. Informuje, że Carlos z rodziną zostali wybrani, aby wskazać dwie osoby, które jako jedyne unikną zagłady. Muszą to zrobić zanim zegar wybije północ. Relacje rodzinne zostają wystawione na próbę i ujawniają się prawdziwe intencje wydawałoby się normalnej rodziny.  Od tej chwili, los całej ludzkości leży w rękach czterech osób: zdesperowanego faceta, kobiety, która nie może mieć dzieci, rogacza i starszego pana, mającego problemy z sercem. Cała czwórka chciałaby być częścią nowego świata. Kogo ocalisz? Oni na pewno nie ocaliliby ciebie.
375 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Mleko i szmal / In the Land of Milk and Money

Ameryka z przedmieść i prowincji w pigułce. Choroba szalonych krów, żądza pieniądza, pranie mózgu, kult macieżyństwa, propaganda, dyskryminacja oraz... ​​niebezpieczne narzędzia kochenne w rekach zdesperowanych matek to wszystko znajdziemy w tej dzikiej satrzyrze społecznej.
314 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Zęby / Teeth

Dawn, uczennica szkoły średniej stara się stłumić rozbudzające się w niej erotyczne pragnienia przyłączając się do lokalnej grupy zakładającej czystość przedmałżeńską i staje się jej aktywną uczestniczką. Zadanie, które sobie postawiła utrudnia jej przyrodni brat, który zachowuje się wobec niej prowokacyjnie. Ku swemu przerażeniu Dawn w chwili, gdy staje się obiektem przemocy odkrywa, że jej genitalia są uzbrojone w zęby. Starając się zrozumieć swoją anatomiczną wyjątkowość Dawn doświadcza zarówno niedogodności jak i poczucia władzy przysługujące właścicielce mitycznej konfekcji genetycznej.
758 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Podstępny Ripley / Ripley Under Ground

Ta niezależna produkcja jest kontynuacją przygód Toma Ripley`a - ekranizacją powieści "Ripley Under Ground" Patricii Highsmith. Akcja filmu rozgrywa się w świecie sztuki. Jest to opowieść o Tomie Ripley`u (Barry Pepper), pracującym nad przygotowaniem wystawy na cześć zaginionego malarza, którego wszyscy usiłują odnaleźć, nie dopuszczając ewentualności śmierci artysty.
369 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Zamknij się i zastrzel mnie / Shut Up and Shoot Me

Historia Colina Framptona - angielskiego turysty w Pradze - tracącego żonę, bez której nie umie żyć. Prosi więc Czecha Pavla Zemana, by pomógł mu umrzeć. Zeman pracuje na sześciu etatach, by zaspokoić zachcianki własnej żony Liby. W sprawę zabicia Colina wplątuje się lokalny gangster.
383 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Dzięki za każde nowe rano / Díky za každé nové ráno

Humorystyczna podróż po paradoksach komunistycznej Czechosłowacji wzbogacona rodzinnymi i obyczajowymi perypetiami młodej dziewczyny. Olga ma szalonego ojca poetę pochodzącego z Ukrainy, pragnienia prawdziwej miłości oraz cel, by zostać znaną pisarką. Marzenia to jedno, natomiast rzeczywistość nie zawsze bywa przychylna Oldze.
317 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

O matko! Umrę... / Je me tue à le dire

37-letni hipochondryk Michel jest niespełnionym aktorem, którego życie zmierza donikąd. Pracuje w sklepie z AGD ze swoim jedynym przyjacielem, Derekiem. W wolnym czasie życie Michela toczy się wokół dwóch silnych kobiet. Jego matki Monique, która wykorzystując swoją chorobę, manipuluje synem. A także jego dziewczyny Aurelie, dziwacznej malarki, która pragnie sławy i uznania. Każda z nich chce zawładnąć życiem Michela, który sam próbuje walczyć ze swoimi chorymi lękami... Wierzy bowiem, że od matki wraz z życiem otrzymał też śmierć, a nawet raka. Jego chimeryczne zachowanie wkręca go w coraz bardziej w paranoidalną rzeczywistość.
325 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Zabójcze laski / Girls Gone Dead

Kilka studentek spędza ferie w domku nad jeziorem. Nie przypuszczają, że staną się celem psychopaty.
566 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Emilia

"Emilia" jest parodią filmu Jeana-Pierre'a Jeuneta "Amelia". Tytułowa bohaterka została wychowana w bardzo specyficznych warunkach. Jej rodzice nie potrafili przelać dostatecznie dużo uczucia i wiedzy na dorastające dziecko. Dlatego dziewczynka wykreowała w swoim umyśle własny wewnętrzny świat, żyjać w całkowitej izolacji od otoczenia. Pewnego dnia 19-letnia Emilia odnajduje życiowy cel - postanawia czynić wokół siebie dobro. Niestety, pech sprawia, że osoby, które spotyka na swojej drodze nie bardzo potrzebują od niej jakiejlkolwiek pomocy... [opis dystrybutora]
372 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Pewien dżentelmen / En Ganske snill mann

Ulrik odsiedział 12 lat za zabicie kochanka swojej żony. Kiedy wychodzi z więzienia, nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Żona nie chce go znać, dorosły syn nie wie, jak się do niego odnosić, a życie podsuwa pod nogi kolejne kłody. Film Molanda nie jest jednak smutnym dramatem, a znakomitą czarną komedią.
586 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.