Filmy z gatunku "Dramat" (5928)

Maria, królowa Rumunii / Maria, Regina României

2019 | Dramat
1919 rok, konferencja pokojowa kończąca I wojnę światową. Rumuńska królowa Maria spędza długie tygodnie w Anglii i Francji, negocjując w imieniu swojego kraju i broniąc zaciekle jego interesów. Film przedstawia jej osobistą rolę w rozmowach, a także opór, z jakim spotkała się w kraju i za granicą, gdy jej rodzina próbowała odnaleźć swoje miejsce w zmieniającym się świecie.
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Gwiazdka reporterki / Christmas 9 to 5

2019 | Dramat
Jennifer Clarke (Tiya Sircar), reporterka zajmująca się sprawami kryminalnym, podejmuje się nietypowego zadania odkrycia prawdziwego znaczenia świąt Bożego Narodzenia. Kiedy zatrudnia się pod przykrywką w domu towarowym jako sprzedawczyni w okresie od Czarnego Piątku do Wigilii, udaje jej się odnaleźć prawdziwe powołanie i poznać mężczyznę marzeń. Bez wątpienia będą to święta, których nigdy nie zapomni.
15 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Mecz / Matchen

Dwie kobiety w średnim wieku na korcie tenisowym. Jedna doświadczona, druga trochę mniej. Jeden godzinny mecz. Rozpoczyna się gra psychologiczna. Jak odpowiedzieć? Zachowując spokój? Oddychając i szukając w swoim umyśle siły i ukojenia? Są jednak sytuacje, w których samo oddychanie nic nie zmienia. „Mecz” to film o agresji pośredniej i bezpośredniej oraz o tym, jak wyrazić stłumione uczucia.
3 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Różnie bywa / De Liefhebbers

2019 | Dramat
Relacje czwórki dorosłych dzieci z rodziny Liefhebberów zostają wystawione na próbuję, kiedy okazuje się, że ich ojciec ukrywał poważną chorobę. Rodzeństwo najpierw musi skonfrontować się, aby w końcu zbliżyć się do siebie. Tym bardziej, że nawet bezwarunkowe więzi rodzinne mają swoje granice. Kameralny dramat rodzinny w reżyserii holenderskiej artystki Anny van der Heide ("Pan żaba").
23 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

W zawieszeniu / W bezruchu / Stillstehen

2019 | Dramat
Julie (Natalia Belitski) jest młodą i bogatą pacjentką kliniki psychiatrycznej. Kobieta ma sarkastyczne usposobienie i kieruje się w życiu zasadą rezygnacji: nie uczy się, nie pracuje, nie ma przyjaciół. Agnes (Luisa-Céline Gaffron) jest natomiast naiwną pielęgniarką i zarazem matką trzyletniego dziecka, która ma tylko jeden problem: w żaden sposób nie odnajduje się w macierzyństwie. Kiedy te dwa niespokojne duchy spotykają się w ośrodku, zaczynają buntować się i kwestionować wszystko i wszystkich wokół siebie.
14 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

I gramy dalej / Mighty Oak

2020 | Dramat , Komedia
Życie menedżerki Giny Jackson nabiera nowego znaczenia, kiedy poznaje młodego geniusza gitary. Przekonana, że chłopiec jest nowym wcieleniem jej brata, zmarłego przed 10 laty wokalisty ARMY OF LOVE, kobieta stawia sobie za cel reaktywację zespołu. Poznajcie inspirującą historię o miłości i sile muzyki.
118 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

White Lie

2019 | Dramat
Yonah Lewis i Calvin Thomas opowiadają skomplikowaną i moralnie ambiwalentną historię Katie (Kacey Rohl) z imponującą warsztatową sprawnością i świadomością przemian w najnowszym krajobrazie kulturowo-społecznym. Główna bohaterka jest pozornie przykładną studentką, rozpoznawalną w kampusie uczelni dzięki niestrudzonej i heroicznej walce z chorobą. Jej wygolona głowa już z daleka sygnalizuje wszak kogoś, kto od lat zmaga się z nowotworem. Zresztą Katie od dłuższego czasu prowadzi internetowe kampanie, które mają umożliwić jej sfinansowanie drogiego leczenia. Sęk w tym, że dziewczyna w rzeczywistości jest i zawsze była zupełnie zdrowa, a historyjka o ciężkiej chorobie zaczęła się jako niewinne tytułowe "białe kłamstwo". Obecnie całkowicie zawładnęło ono jednak zarówno jej tożsamością, jak i każdą praktycznie sferą życia. W dodatku Katie chce trwać w nim za wszelką cenę.
42 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Układ idealny / Georgetown

Przystojny Ulrich Mott (Christoph Waltz) wkrada się w łaski znacznie starszej od siebie emerytowanej dziennikarki politycznej Elsy Brecht (Vanessa Redgrave). Dzięki małżeństwu z mającą liczne koneksje w kręgach władzy kobietą Mott zaczyna robić zawrotną karierę w polityce i armii. Ma nienaganne wyczucie, komu schlebiać i jak zjednywać ludzi do swoich pomysłów. Jedyną osobą odporną na jego uroki jest córka Elsy, Amanda (Annette Bening). Pewnego dnia Elsa zostaje znaleziona martwa. Amanda podejrzewa, że to właśnie Mott stoi za nagłą śmiercią matki.
41 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Life

2015 | Dramat
Reporter czasopisma Life fotografuje ikonę amerykańskiej popkultury, Jamesa Deana.
18 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Król Staten Island / The King of Staten Island

2020 | Dramat , Komedia
Na wpół autobiograficzna opowieść o dorastaniu Pete'a Davidsona na Staten Island, w której dzieli się tak osobistymi przeżyciami jak utrata ojca w zamachach z 11 września czy początkach kariery w stand-upie.
31 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Człowiek, który śpi / Un Homme qui dort

Adaptacja książki Georgesa Pereca opowiada o 25-letnim mężczyźnie, który rezygnuje z aktywnego życia, zrywa wszelkie więzi społeczne, zanurzając się w samotności. Bohater doskonali apatię i obojętność swojej codzienności, żyjąc bez potrzeby radości i smutku, bez wspomnień przeszłości i planów przyszłości. Film pozbawiony dialogów, jest narracyjną analizą psychologiczno-filozoficzną stanu człowieka wyalienowanego, "bezimiennego pana świata, nad którym historia nie ma władzy".
46 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Czekając na Anyę / Waiting for Anya

2019 | Dramat , Wojenny
Czy dochować cudzej tajemnicy, ryzykując życie? Przed takim dylematem stanął młody pirenejski pasterz Jo, gdy poznał Benjamina i jego sekret. Benjamin, uciekając z Paryża przed prześladowaniami Żydów, został rozdzielony z córką. Teraz, czekając na pograniczu na Anyę, potajemnie przemyca żydowskie dzieci za hiszpańską granicę. Gdy do wsi przybywają niemieccy żołnierze, Jo zaprzyjaźnia się z jednym z nich, nie zdając sobie sprawy, jak ryzykowna jest to znajomość. Czy w obliczu zagrożenia dokona właściwego wyboru? Niezwykła historia o odwadze i człowieczeństwie w znakomitej obsadzie!
67 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Erotica 2022

2020 | Dramat
W świecie, w którym kobiety są produktami, macierzyństwo obowiązkiem, a seksualność tłamszona, pięć bohaterek stawia czoła rzeczywistości pełnej absurdów, niezdrowych relacji, braku prawdziwych emocji i samotności. Obraz przedstawiony w filmie jest sztuczny, lecz bardzo wiarygodny i przypominający czasy, w których obecnie żyjemy.
50 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Pamiętnik dla mojego syna / El Cuaderno de Tomy

2020 | Dramat
Gdy María "Marie" Vázquez dowiaduje się, że cierpi na śmiertelną chorobę, postanawia stawić czoła losowi w jedyny znany sobie sposób - używa bliskich sobie emocji i sarkastycznego humoru. Poświęca mnóstwo czasu na pisanie książki dla swojego czteroletniego syna, Tomy'ego, licząc na to, że dzięki temu obraz matki zostanie z nim na zawsze. María opisuje swoje doświadczenia w mediach społecznościowych, a jej niezwykły styl i pasjonująca historia jej życia sprawiają, że zyskuje wielką popularność. W ostatnich dniach, stanowiących pełną sprzecznych uczuć celebrację życia, jest przy niej ukochany mąż Federico i najbliżsi przyjaciele.
47 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Nimfomanka - Część I - wersja reżyserska / Nymphomaniac

2013 | Dramat , Erotyczny
W zimowy wieczór stary kawaler Seligman znajduje na wpół przytomną, pobitą Joe.  Przyprowadza dziewczynę do swojego mieszkania, ogląda jej rany i próbuje zrozumieć co takiego mogło się wydarzyć, że ta kobieta jest teraz w tak złym stanie.  Mężczyzna uważnie wysłuchuje historii, jakie Joe zaczyna mu opowiadać. Historii obfitujących w wiele fascynujących momentów z jej życia, bogatych w dziwne, intrygujące zdarzenia. Film ten jest lekką, poetycką opowieścią o podróżach erotycznych kobiety - Joe (w tej roli Charlotte Gainsbourg).
67 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Nimfomanka - Część II - wersja reżyserska / Nymphomaniac: Vol. II / The Nymphomaniac Part 2

2013 | Dramat , Erotyczny
Półprzytomna nimfomanka Joe zostaje uratowana przez Seligma. Niebawem kobieta zaczyna opowiadać mu historię swojego byłego związku z Jerôme'em.
21 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Sierpień / Agosto

2019 | Dramat
Carlos mierzy się z trudami dorastania. Zaczynają się wakacje - pierwsza miłość, młodzieńczy bunt i poczucie straty. Chłopak zabija nudę chodząc z przyjaciółmi po mieście i zaglądając w jego zakamarki, które kryją wiele tajemnic. Młodzieńcze zagubienie potęguje wszechobecny niepokój, który wśród lokalnej społeczności wywołują rządy Fidela Castro. Na oczach chłopaka miasto pustoszeje - na poszukiwanie lepszego jutra i ziemi obiecanej wyruszają również jego najbliżsi.
22 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Pod znakiem Wenus / Il Segno di Venere

1955 | Dramat , Komedia
Singielka, której atrakcyjna kuzynka nie może opędzić się od adoratorów, postanawia wziąć los w swoje ręce i — zgodnie z przepowiednią wróżki — odnaleźć miłość.
69 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Dziewięć kobiet / Nine Lives

2005 | Dramat
9 historii opisujących 9 kobiet. Każda to migawka, moment, dzięki któremu widownia musi ocenić całokształt ich życia. Sandra jest w więzieniu i chce nawiązać kontakt z odwiedzającą ją córką. Diana stawia czoła dawnemu związkowi, długo po tym, jak zaczęła żyć własnym życiem. Holly wydaje się nie móc posunąć do przodu, dopóki jej ojczym nie przyzna się do wyrządzenia jej krzywdy. Sonia jest przytłoczona wyjawieniem sekretu o przyjaciołach przez swego chłopaka. Nastolatka Samantha pełni rolę rozjemcy rodziców. Lorna próbuje pocieszyć eksmęża po samobójczej śmierci jego żony, dowiadując się, iż ona sama miała na to wpływ. Ruth ucieka od małżeństwa podczas wypadów do motelu. Camille targana jest wspomnieniami jej niezawodnego ciała. Maggie pozwala, aby jej własne życie zostało zaćmione przez jej córkę Marię.
41 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Jakby coś, kocham was / If Anything Happens I Love You

W tym przepięknie ilustrowanym krótkometrażowym filmie animowanym, którego reżyserami i scenarzystami są Will McCormack i Michael Govier, dwoje pogrążonych w żalu rodziców próbuje uporać się z bólem i emocjonalną pustką po stracie dziecka.
171 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Gra pozorów / Teesklejad

2016 | Dramat
Aby naprawić swój związek, Anna i Juhan wyjeżdżają do szklanej willi nad morzem, wynajętej im przez świetnie sytuowanych znajomych. Na miejscu bohaterowie są świadkami wypadku na skalistym wybrzeżu. Udzielają pomocy i schronienia rannej kobiecie oraz jej mężowi. Szybko się okazuje, że obie pary mają ze sobą zaskakująco wiele wspólnego. Goście sądzą, że dom należy do Anny i Juhana, a oni nie wyprowadzają ich z błędu. Wchodzą w nowe role i rozpoczynają z obcymi grę prowadzącą do destrukcji...
28 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Come Away

Po śmierci najstarszego brata, Piotr i Alicja starają się uratować rodziców przed rozpaczą, dopóki nie zostają zmuszeni do wyboru między domem a wyobraźnią. Film nawiązuje do kultowych magicznych krain - Krainy Czarów i Nibylandii.
72 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Zamek / Pilis

2020 | Dramat , Muzyczny
Monika (Barbora Bareikyte) jest trzynastolatką, która niedawno przeprowadziła się z matką pianistką (Gabija Jaraminaite) i babką (Jurate Onaityte) z Litwy do Dublina. Dziewczynka marzy o zostaniu sławną piosenkarką. W końcu udaje jej się zagrać z matką na pogrzebie, a po występie kobiety zostają zaproszone przez tajemniczego starszego impresario do zagrania na deskach popularnego „Zamku”. Matka Moniki jest jednak realistką i nie bacząc na marzenia córki decyduje się sprzedać keyboard. Nastolatka nie daje za wygraną i postanawia zawalczyć o swoją przyszłość. Ucieka się nawet do desperackich środków, aby zebrać pieniądze na wypożyczenie “swoich” klawiszy. Wciągający dramat o dojrzeniu i młodzieńczej pogoni za marzeniami. Reżyserką i scenarzystką obrazu jest Lina Luzyte (Together For Ever).
30 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Batman: Hush

Adaptacja przełomowej klasycznej opowieści DC. Film koncentruje się na mrocznym, nowym złoczyńcy znanym jako Hush, który zrobi wszystko, aby dopaść Batmana. Jego celem jest nie tylko zniszczenie kariery obrońcy miasta zwalczającego przestępców, ale także życie osobiste Bruce'a Wayne'a, które i tak już zostało skomplikowane przez związek z Seliną Kyle, znaną jako Kobieta-Kot.
101 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.