Filmy z gatunku "Dramat obyczajowy" (136)

Shao Nian De Ni

Po samobójstwie szkolnej koleżanki Chen Nian pomaga ulicznemu opryszkowi. Gdy sama staje się ofiarą prześladowań, wchodzi w układ z uratowanym chłopakiem.
95 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Znajomość zbyt osobista / Příliš osobní známost

Natalia jest szczęśliwą, odnoszącą sukcesy singielką. Kiedy poznaje Marka, wdowca, postanawia się z nim związać, a wszystko to pod bacznym okiem teściowej mężczyzny.
111 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Oda do radości

Trzech reżyserów, trzy historie, trzy wizje jednej - polskiej rzeczywistości. Bohaterami historii są młodzi ludzie z różnych środowisk i regionów. Ich losy splatają się w jednym miejscu - autobusie do Londynu. [opis dystrybutora]
128 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Proces Siódemki z Chicago / The Trial of the Chicago 7

Pokojowy w założeniu protest podczas Krajowej Konwencji Demokratycznej w 1968 roku przerodził się w brutalne starcie z policją i Gwardią Narodową. Organizatorów protestu, wśród których znaleźli się Abbie Hoffman, Jerry Rubin, Tom Hayden i Bobby Seale, oskarżono o spisek w celu wywołania zamieszek. Proces, który był konsekwencją tego oskarżenia, okazał się jednym z najsłynniejszych w historii.
3824 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Kiedy mężczyzna kocha kobietę / When a Man Loves a Woman

Michael (Andy Garcia) bierze ślub z ukochaną Alice (Meg Ryan), wkrótce rodzą im się dwie śliczne córeczki. Dopiero po kilku latach Michael przypadkiem zauważa poważny problem swojej żony - alkoholizm. Ten nałóg powoduje, że Alice zaczyna zachowywać się nieodpowiedzialnie i przestaje mieć kontakt z własną rodziną. W pewnym momencie mężowi udaje się ją przekonać, że musi poddać się leczeniu, w trakcie którego sam mąż bardzo ją wspiera. Jednak po zakończeniu terapii problemy wcale nie znikają - Alice nadal nie może się porozumieć z mężem. Czy mają jeszcze jakieś szanse na wspólne i szczęśliwe życie?
307 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Cham

Opowieść o niespełnionej miłości. W roli tytułowego „chama” wystąpił popularny piosenkarz Piotr Szczepanik. Film otrzymał nagrodę za zdjęcia i dla Heleny Kowalczykowej za drugoplanową rolę na Festiwalu Polskiej Twórczości Telewizyjnej w Olsztynie w 1980 roku.
302 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Umberto D.

Umberto Domenico Ferrari (Carlo Battisti) jest emerytowanym urzędnikiem państwowym. Desperacko stara się utrzymać swój standard życia na godnym poziomie, pomimo dewaluującej się państwowej emerytury. Aby zapłacić czynsz, wynajmuje w ciągu dnia swoje mieszkanie prostytutkom. Mimo to, ma problem z jego zapłaceniem. Jedynymi przyjaciółmi staruszka są - ciężarna służąca (Maria-Pia Casilio) i piesek Flick. 
201 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Masz na imię Justine

Mariola chciałaby się wyrwać z małego miasteczka. Marzy o lepszym życiu. Artur, jej chłopak mieszkający na stałe w Niemczech, proponuje krótkie wakacje, podczas których chce ją przedstawić swoim rodzicom. Po drodze mają przenocować u znajomych Artura w Berlinie. Tam pojawiają się koledzy chłopaka, wręczają mu pieniądze. Mariola właśnie została sprzedana jako prostytutka. Na świecie rocznie sprzedaje się 2 miliony ludzi. 200 tysięcy z nich to kobiety sprzedawane do domów publicznych. W tej liczbie jest 15 tysięcy Polek. Film przedstawia historię jednej z nich.
255 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Miłość nad fiordem - Letnia burza / Liebe am Fjord - Sommersturm

Karen Lund spotyka przypadkiem swą młodzieńczą miłość Runego Vigelanda. Nie zastanawiając się długo, Karen porzuca swe dotychczasowe życie w Oslo i razem z Runem zamieszkuje w oddalonym od świata gospodarstwie rolnym. Rune jednak ma wypadek, po którym jest przywiązany na jakiś czas do wózka inwalidzkiego, a Karen nie radzi sobie sama z hodowlą koni. Jedyną osobą, która jej pomaga jest jej sąsiad Lars. Wkrótce Karen zauważa, że to, co czuje do Larsa, to nie tylko wdzięczność i przyjaźń...
209 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Miłość nad fiordem - Pieśń wiatru / Liebe am Fjord: Der Gesang des Windes

Kaare, mąż Hanny Eliassens, dowiaduje się, że nie jest biologicznym ojcem swojego syna Daniela. Staje się to przypadkiem przy okazji badań, gdy Daniel ma problemy z nerkami. Rodzinna sielanka się kończy, a czas nagli - Daniel zdany jest na przeszczep nerki, ale nikt z rodziny nie może być dawcą. Pomóc może Danielowi jedynie jego biologiczny ojciec, Leif Sörensen. Mężczyzna mieszka jednak na oddalonej wyspie, na którą Hanne jest w stanie dostać się jedynie z pomocą Kaarego.
347 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Miłość nad fiordem - Pożegnanie z Hanną / Liebe am Fjord - Abschied von Hannah

Pisarz Henrik Agdestein jest gburowatym odludkiem i najchętniej utrzymywałby kontakty jedynie ze swoją żoną Hanną. Hanna choruje i w końcu umiera, ale ich dzieci, Laura, Sonia i Leif pragną ulżyć ojcu w cierpieniu. Jednak Henrik zaszywa się na wsi, w drewnianej chatce i nikogo do siebie nie dopuszcza, nawet własnych dzieci. Chcąc je wreszcie skutecznie odstraszyć, Henrik na pogrzebie Hanny rozgrzebuje dawne konflikty. Dzieci zostają jednak we wsi i organizują wzruszające pożegnanie matki. Żadne z nich nie spodziewa się, że na uroczystości pojawi się ojciec. Henrik jednak przychodzi i wygłasza wzruszającą przemowę. Okazuje się,...
208 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Opowieść zimowa / Conte d'hiver

Wbrew tytułowi film zaczyna się od krajobrazów skąpanych w słońcu. Równie gorących, jak chłopak i dziewczyna, którzy kończą wakacje, po uszy w sobie zakochani. Choć zmuszeni do rozstania, nie wyobrażają sobie przyszłości bez rychłego spotkania. Potem pojawia się napis "Pięć lat później" i znów widzimy tę samą, tylko odrobinę zmienioną dziewczynę. Felicie budzi się rano, obok zupełnie innego człowieka i wstaje - by udać się do zakładu fryzjerskiego, gdzie pracuje. Stopniowo dowiadujemy się coraz więcej o jej życiu. Chłopak z jej łóżka to Loic - młody intelektualista, z którym się teraz spotyka. Ma też romans z szefem z pracy. Ta rozrzutność w rozdawaniu miłości to przede wszystkim efekt lęku przed samotnością. Bo w jej życiu jest również czteroletnia córeczka, która codziennie przypomina jej chwile sprzed kilku lat. Czy ojciec dziecka, ów chłopak z wakacji - pojawi się jeszcze w jej życiu ? Druga część Rohmerowskiego cyklu - "opowieści czterech pór roku", który realizował w latach 1990-1998.
319 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Bun maska / Maska

Chłopak marzący o karierze aktorskiej i show-biznesie rozważa porzucenie popularnej irańskiej kawiarni, którą jego rodzina prowadzi od pokoleń.
202 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Moje miasto

Opowieść o mieszkańcach pewnego bloku, stojącego gdzieś na skraju górnośląskiego miasta, zwyczajnych ludziach żyjących z dnia na dzień, w poczuciu beznadziei i apatii. 25-letni Goździk mieszka tu od urodzenia. Nie ma pracy, nie uczy się. Jedynym jego zajęciem jest gra w hokeja w okręgowej drużynie. Wśród lokatorów bloku są między innymi staruszek Leon i bracia Dąbrowscy-dresiarze. Pojawienie się pięknej Zosi, uosobienia lepszego świata, wnosi trochę radości w szare życie Goździka.
282 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Wszyscy święci

1 listopada 80-letnia Maria wraz z synem, jego żoną i wnukami tradycyjnie wybiera się na Powązki. Jej niedawno zmarły mąż spoczywa na cmentarzu wojskowym, obok innych prominentnych działaczy partyjnych. Wszędobylscy chłopcy, wciąż zadają babci i rodzicom kłopotliwe pytania. Maria chce pobyć przy grobie Ludwika sama. Prosi synową, żeby pokazała dzieciom mogiły powstańcze i te z 1920 roku. Syn ma odebrać z dworca siostrę. Gdy Janek i Anka oraz Krystyna z chłopcami ponownie spotykają się przy grobie ojca, okazuje się, że matka zniknęła.
275 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Klasa / Entre les murs

François jest nauczycielem. Szkoła, w której pracuje, położona jest w niebezpiecznej dzielnicy. Każda z klas  to swoisty mikrokosmos współczesnej Francji, a przede wszystkim barwna mieszanka różnych osobowości. Są biali i czarni, leniwi i pracowici, błyskotliwi i ślamazarni, sympatyczni i bezwzględni. François jest pasjonatem. Lubi i szanuje swoich uczniów, ma jednak swoje zasady. Nie wszyscy uczniowie je  zaakceptują...
259 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni / 4 luni, 3 săptămâni şi 2 zile

W komunistycznej Rumunii studentka zachodzi w niechcianą ciążę. Przyjaciółka obiecuje pomóc jej w przeprowadzeniu nielegalnej aborcji.
288 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Wałkonie / I vitelloni

Piątka przyjaciół: Fausto, Moraldo, Alberto, Riccardo i Leopoldo jest już blisko trzydziestki, ale mimo to konsekwentnie unikają pracy. Jeden z nich, Fausto, uwodzi siostrę Moraldo, Sandrę. Rodzice dziewczyny nie chcą się zgodzić, aby ich córka była tylko kobietą bezrobotnego Fausto, który nie zamierza się żenić. W końcu jednak dochodzi do mażeństwa. Tymczasem okazuje się, że bycie mężem to nie koniec obowiazków Fausto. Rodzice panny młodej zmuszają go do podjęcia pracy. Dostaje posadę w sklepie z antykami, która jednak nie zaspokaja jego aspiracji.
303 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Słodkie życie / La Dolce Vita

Marcello jest dziennikarzem prasowym. Prowadzi rubrykę plotek. Jest także playboyem, który ekscentrycznym zachowaniem doprowadza swoją dziewczynę do szaleństwa. Ale prawdziwym bohaterem tego filmu jest Rzym i jego mieszkańcy. Odpychająca i zarazem fascynująca społeczność zaludniająca nocą ulice miasta. "Słodkie życie" to film składający się z wielu wątków dających niezwykły i głęboki portret psychologiczny mieszkańców tej jedynej w swoim rodzaju metropolii.
475 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

W kogo ja się wrodziłem

Film należy do telewizyjnego cyklu "Święta polskie". Trzech mężczyzn : syn, ojciec i dziadek, żyją daleko od siebie. Każdy ma własny świat i zainteresowania. Jednak spotkanie z okazji Dnia Ojca i nieoczekiwana wiadomość o chorobie jednego z nich, zmienią ich życia na zawsze.
244 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Moje pieczone kurczaki

Film powstał w cyklu "Pokolenia 2000". Opowiada historię młodego małżeństwa, które stara się przetrwać w twardej rzeczywistości dnia codziennego. Wojtek (Adam Nawojczyk), bezskutecznie szukając pracy, kupuje w końcu budkę, w której będzie sprzedawał pieczone kurczaki. Jego żona Agata (Agata Kulesza) zapisuje się do szkoły, gdzie ma zrealizować film dokumentalny. Okazuje się, że najciekawszym bohaterem jest jej mąż....
285 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Rosamunde Pilcher: Inna kobieta, cz. 2 / Rosamunde Pilcher: Die andere Frau

Pracownicy kopalni złota Richarda wkrótce po jego śmierci trafili na bogatą żyłę złota, ale Martin Kendall, brat i wspólnik Richarda, zataja ten fakt przed Rebekką. Zamiast tego proponuje jej pozornie wysoką cenę za udziały Richarda w kopalni. Ma nadzieję, że w ten sposób przywiąże ją do siebie, albowiem już od dawna miał słabość do swojej pięknej szwagierki. W związku z tym Martin złowrogo reaguje na byłego żołnierza, Harry'ego Goodwina, który niedawno sprowadził się w okolice wioski Bramshaw. Pomiędzy Harrym a Rebekką nawiązuje się nić sympatii, wynikła ze wspólnych zainteresowań.
395 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Rosamunde Pilcher: Inna kobieta, cz. 1 / Rosamunde Pilcher: Die andere Frau

Była tancerka, Rebecca Kendall, mieszka wraz z mężem i córkami Eloise i Gemmą w Bramshaw House wśród malowniczych wzgórz Cotswolds. Utalentowana córka Rebekki, Eloise chciałaby podobnie jak matka zostać tancerką i tańczyć w balecie narodowym, natomiast młodsza, Gemma, zamierza po maturze studiować oceanologię. Rebecca nie przypuszcza, że Richard potajemnie zainwestował cały ich wspólny majątek w kanadyjską kopalnię złota, spodziewając się ogromnych profitów. Nie wie też, że ma on w Kanadzie drugą rodzinę. Cała prawda wychodzi na jaw, gdy mężczyzna ginie w katastrofie lotniczej.
511 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Cud / Chudo

Film opiera się na prawdziwej historii z roku 1956, która wydarzyła się w rosyjskiej miejscowości Samarze. Mamy noc przed Nowym Rokiem. Młoda dziewczyna - Zoja (w filmie - Tania), ateistka, urządza (bezbożną) zabawę noworoczną. Oczekuje na przybycie swojego ukochanego Korę (w filmie Mikołaja). Gdy ten się nie zjawia zdejmuje ze ściany ikonę św. Mikołaja Cudotwórcy. Zaczyna z nią tańczyć. Znajomym to się nie podoba, ale Zoja deklaruje, że "jeśli Bóg jest, to niech mnie ukarze". Nagle zrywa się ogromny wicher, który wdziera się do domu imprezowiczów. Po jego ustaniu Zoja stoi cała blada, nieruchoma, tuląc do siebie ikonę. Nie można jej przesunąć ani podnieść - wydaje się skamieniała. Jedyną oznaką życia jest bicie serca i para wodna na lusterku przystawionym do ust. Całe miasto jest w trwodze. Jeden z dziennikarzy przybywa do miasteczka w celu zbadania tego fenomenu.
293 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.