Filmy z gatunku "Dramat społeczny" (30)

Miasto Boga - 10 lat później / Cidade de Deus: 10 Anos Depois

Dziesięć lat po premierze przełomowego brazylijskiego filmu „Miasto Boga” twórcy i aktorzy spotykają się ponownie. Jakimi torami potoczyły się ich losy?
22 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

West Side Story

Długo wyczekiwana ekranizacja legendarnego musicalu w reżyserii Stevena Spielberga.
9 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Proces Siódemki z Chicago / The Trial of the Chicago 7

Pokojowy w założeniu protest podczas Krajowej Konwencji Demokratycznej w 1968 roku przerodził się w brutalne starcie z policją i Gwardią Narodową. Organizatorów protestu, wśród których znaleźli się Abbie Hoffman, Jerry Rubin, Tom Hayden i Bobby Seale, oskarżono o spisek w celu wywołania zamieszek. Proces, który był konsekwencją tego oskarżenia, okazał się jednym z najsłynniejszych w historii.
318 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Tata, I love you / Tato, I love you

Dokument opowiada trudną historię piątki polskich dzieci: Oktawii, Sylwka, Andrzeja, Artura oraz Kasi, którzy zostają odebrani rodzicom-alkoholikom i umieszczeni w domu dziecka w Szklarskiej Porębie. Pewnego dnia w ośrodku zjawia się amerykańskie małżeństwo - Rita i Robert Jurotichowie. Postanawiają zaadoptować całą piątkę, nie zdając sobie do końca sprawy z trudności, jakie pociąga za sobą wychowywanie obcych dzieci...
23 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Dodging Bullets

Ten wielokrotnie nagradzany film próbuje odpowiedzieć na pytanie o przyczyny nieproporcjonalnie wielkiej liczby problemów zdrowotnych i społecznych rdzennych Amerykanów w stosunku do reszty społeczeństwa. Badania wykazują, że mają oni najwyższy wskaźnik ubóstwa i najniższy dostęp do opieki zdrowotnej ze wszystkich ras w Stanach Zjednoczonych.
9 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Pressure

Opowieść o dorastaniu pięciu nastolatków dorastających w Harlemie w Nowym Jorku w latach 80-tych.
12 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Dawka szczęścia / A Dose of Happiness

W latach 90. XX wieku narkotyki stały się w Bułgarii szeroko dostępne. Dziennikarka Vesela Toteva (Valentina Karoleva) idzie przez życie szukając swojego szczęścia. Niestety często się jej to nie udaje. Historia miłosna wywraca jej życie do góry nogami i jednocześnie je niszczy. Rodzina zawsze jest jednak dla niej podporą i pomaga jej w trudnych momentach.Dramat biograficzny opowiadający o barwnym życiu bułgarskiej dziennikarki Veseli Totevej. W jej rolę wciela się jej własna córka Valentina Karoleva (Zdrajca w naszym typie). Scenariusz obrazu został oparty na powieści “Fall and Salvation: The Confession of a drug addict” autorstwa dziennikarki, która zmarła niespodziewanie 4 marca 2019 roku. W pozostałych rolach występują Dimitar Nikolov (Away from the shore), Aleksandar Aleksiev (Jack Ryan: Teoria chaosu), Assen Blatechki (Hitman) oraz Lydia Indjova (Problemski Hotel), a reżyserii podjęła się Yana Titova (serial Stolen Life).
33 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Waiting for August

Piętnastoletnia Georgiana musi przejąć opiekę nad sześciorgiem rodzeństwa w Bacau (Rumunia). Rozdarta między okresem dojrzewania a ciężkimi obowiązkami, nastolatka stara się utrzymać wszystkich na powierzchni.
49 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Piosenka dla Latashy / A Love Song For Latasha

Śmierć Latashy Harlins stała się zarzewiem burzliwych protestów, jakie miały miejsce w Los Angeles w 1992 roku. Ten dokument opowiada o życiu i marzeniach piętnastolatki.
63 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

CittáGiardino / CittaGiardino

Sahid, z pomocą swojego przyjaciela Farouqa, opracowuje plan ucieczki z ośrodka dla imigrantów,
28 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Wymyk

Historia dwóch braci - Alfreda i Jerzego - którzy w trakcie podróży kolejką podmiejską są świadkami brutalnej napaści na młodą dziewczynę. Jerzy bez namysłu staje w obronie kobiety, natomiast Alfred zawodzi - bojąc się o własną skórę reaguje poniewczasie i staje się biernym świadkiem tragedii młodszego brata...
73 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Single, Married, Divorced / Yalla 3a2belkon / Yalla Aa'belkon: Single, Married, Divorced

Komedia o czterech kobietach przed trzydziestką, które, będąc singielkami, muszą stawić czoła presji społeczeństwa.
66 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Ballada o Esequielu Hernándezie / The Ballad of Esequiel Hernández

Tommy Lee Jones opowiada historię Esequiela Hernandeza, młodego Amerykanina zamordowanego przez amerykańską piechotę morską na granicy Teksasu i Meksyku.
46 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Eagoler Chokh

Detektyw stara się rozwikłać zagadkę morderstwa młodej dziewczyny.
57 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Small World

Najnowsza produkcja twórcy "Pitbulla" i "Kobiet mafii" opowiada o handlu dziećmi. Patryk Vega pokazuje historię czteroletniej dziewczynki, która zostaje porwana z polskiej wsi. Udaje się ją odnaleźć dopiero po 14 latach. "Small world" przedstawia zdarzenia z trzech perspektyw: ofiary, jej rodziców i porywacza.
301 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Bugarach

W dzień końca świata stare kobiety kupują sery. Chłopiec pokazuje magiczne sztuczki, a drugi bawi się w wojnę. Burmistrz miasta rozmawia z dziennikarzami, a szaman wznosi ręce do nieba. W dzień końca świata oczy społeczności międzynarodowej skupione są na małej miejscowości Bugarach, położonej na południu Francji. Ta bowiem, wedle przepowiedni Majów, ma jako jedyna przetrwać dzień zagłady 21 grudnia 2012 roku. Dawne proroctwo przy wsparciu współczesnego bożka mediów rozbudza wielkie obawy i nadzieje. A tłumy ściągające z całego świata, stają się prawdziwą apokalipsą dla mieszkańców spokojnego dotychczas miasteczka.
75 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Istoria Lizy / Historia Lizy / Liza's Tale

Historia cierpiącej na zespół Downa Lisy, jej siostry i dwóch mężczyzn. Czworo bohaterów próbuje odnaleźć się w dzisiejszym cynicznym świecie. Ich codzienność nabiera barw dzięki starym czarno-białym filmom, wyświetlanym na niezwykłym ekranie w pełnym magii kinie. Dzięki ulubionym obrazom zapominają o strasznej rzeczywistości.
102 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Wszystko albo nic / Stand and Deliver

Nominowany do Oscara dla Najlepszego Aktora Edward James Olmos ("Miami Vice", "American Me") w inspirującej prawdziwej historii Jaimego Escalante, nauczyciela matematyki ze wschodniego Los Angeles, który rzuca wyzwanie systemowi i stereotypom, by podnieść standard życia nieuprzywilejowanych uczniów. Lou Diamond Phillips ("La Bamba", "Young Guns") w roli drugoplanowej jako klasowy rozrabiaka w filmie, który Newsweek nazwał "cudownie ujmującym", wychwalając Edwarda Jamesa Olmosa za "wspaniały popis aktorski". Recenzent USA Today napisał: "To niepozorne dzieło sztuki... doskonała obsada... Olmos daje najlepszy popis 1988 roku". W pozostałych rolach: Andy Garcia ("When a Man Loves a Woman", "The Untouchables") oraz Rosanna De Soto ("La Bamba").
175 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Amar's Hands / Kaf Alqamar

Aby zrealizować marzenie nieżyjącego męża, przedsiębiorcza wdowa wysyła synów do Kairu. Mają zarobić pieniądze na budowę domu, jednak nie wszystko idzie po ich myśli.
169 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Klip

Surowy portret luki pokoleniowej, w której młodzi ludzie oddają się destrukcyjnym zachowaniom grupowym. Narkotyki, seks i muzyka wyrażają ich sprzeciw wobec bolesnej rzeczywistości. Połączenie trudności dnia codziennego, scen miłości i braku zainteresowania młodymi ludźmi na tle społecznych problemów Serbii.
409 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Lubię mówić z Tobą

Opowieść o zagubionym mężczyźnie, który zamyka się w sobie. Pracuje w prosektorium jako dozorca... powoli zaczyna rozmawiać z martwymi. Świat realny zaciera się ze światem wyimaginowanym.
218 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Blizna

Po nieuczciwych negocjacjach podjęto decyzję zbudowania wielkiego zakładu przemysłowego w małym miasteczku pośród lasów pomimo tego, że niedaleko znajdują się nieużytki - niestety w innym województwie. Między mieszkańcami miejscowości a robotnikami dochodzi do konfliktów. Budową kieruje dyrektor Bednarz.
324 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Vera Drake

Mike Leigh stworzył przejmujący film o dobroci, która w wyjątkowych okolicznościach może nieść ból i cierpienie. Tytułowa Vera (Imelda Staunton) pracuje jako sprzątaczka, zajmuje się domem i rodziną, jest wzorową matką. Jednak życie tej z pozoru zwyczajnej kobiety kryje wstrząsającą tajemnicę. Vera pomaga kobietom, których problemem jest niechciana ciąża. Co kieruje bohaterką, która z uśmiechem decyduje o życiu i śmierci?
395 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Nieulotne

Film opowiada o parze polskich studentów, którzy poznają się podczas wakacji w Hiszpanii. W beztroski czas i rajski krajobraz wdziera się jednak rzeczywistość rodem z najgorszego snu. Życie bohaterów zostaje wystawione na niechcianą próbę...
620 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.