Filmy z gatunku "Dramat społeczny" (24)

Shao Nian De Ni

Po samobójstwie szkolnej koleżanki Chen Nian pomaga ulicznemu opryszkowi. Gdy sama staje się ofiarą prześladowań, wchodzi w układ z uratowanym chłopakiem.
95 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Lojalność to rzecz święta / Leal, solo hay una forma de vivir

Były wojskowy tworzy paramilitarną grupę zajmującą się walką z przemytnikami narkotyków operującymi na granicy paragwajskiej.
156 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Miasto Boga - 10 lat później / Cidade de Deus: 10 Anos Depois

Dziesięć lat po premierze przełomowego brazylijskiego filmu „Miasto Boga” twórcy i aktorzy spotykają się ponownie. Jakimi torami potoczyły się ich losy?
204 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

West Side Story

Długo wyczekiwana ekranizacja legendarnego musicalu w reżyserii Stevena Spielberga.
158 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Proces Siódemki z Chicago / The Trial of the Chicago 7

Pokojowy w założeniu protest podczas Krajowej Konwencji Demokratycznej w 1968 roku przerodził się w brutalne starcie z policją i Gwardią Narodową. Organizatorów protestu, wśród których znaleźli się Abbie Hoffman, Jerry Rubin, Tom Hayden i Bobby Seale, oskarżono o spisek w celu wywołania zamieszek. Proces, który był konsekwencją tego oskarżenia, okazał się jednym z najsłynniejszych w historii.
3823 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Tata, I love you / Tato, I love you

Dokument opowiada trudną historię piątki polskich dzieci: Oktawii, Sylwka, Andrzeja, Artura oraz Kasi, którzy zostają odebrani rodzicom-alkoholikom i umieszczeni w domu dziecka w Szklarskiej Porębie. Pewnego dnia w ośrodku zjawia się amerykańskie małżeństwo - Rita i Robert Jurotichowie. Postanawiają zaadoptować całą piątkę, nie zdając sobie do końca sprawy z trudności, jakie pociąga za sobą wychowywanie obcych dzieci...
177 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Dodging Bullets

Ten wielokrotnie nagradzany film próbuje odpowiedzieć na pytanie o przyczyny nieproporcjonalnie wielkiej liczby problemów zdrowotnych i społecznych rdzennych Amerykanów w stosunku do reszty społeczeństwa. Badania wykazują, że mają oni najwyższy wskaźnik ubóstwa i najniższy dostęp do opieki zdrowotnej ze wszystkich ras w Stanach Zjednoczonych.
251 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Pressure

Opowieść o dorastaniu pięciu nastolatków dorastających w Harlemie w Nowym Jorku w latach 80-tych.
271 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Dawka szczęścia / A Dose of Happiness

W latach 90. XX wieku narkotyki stały się w Bułgarii szeroko dostępne. Dziennikarka Vesela Toteva (Valentina Karoleva) idzie przez życie szukając swojego szczęścia. Niestety często się jej to nie udaje. Historia miłosna wywraca jej życie do góry nogami i jednocześnie je niszczy. Rodzina zawsze jest jednak dla niej podporą i pomaga jej w trudnych momentach.Dramat biograficzny opowiadający o barwnym życiu bułgarskiej dziennikarki Veseli Totevej. W jej rolę wciela się jej własna córka Valentina Karoleva (Zdrajca w naszym typie). Scenariusz obrazu został oparty na powieści “Fall and Salvation: The Confession of a drug addict” autorstwa dziennikarki, która zmarła niespodziewanie 4 marca 2019 roku. W pozostałych rolach występują Dimitar Nikolov (Away from the shore), Aleksandar Aleksiev (Jack Ryan: Teoria chaosu), Assen Blatechki (Hitman) oraz Lydia Indjova (Problemski Hotel), a reżyserii podjęła się Yana Titova (serial Stolen Life).
187 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Waiting for August

Piętnastoletnia Georgiana musi przejąć opiekę nad sześciorgiem rodzeństwa w Bacau (Rumunia). Rozdarta między okresem dojrzewania a ciężkimi obowiązkami, nastolatka stara się utrzymać wszystkich na powierzchni.
199 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Piosenka dla Latashy / A Love Song For Latasha

Śmierć Latashy Harlins stała się zarzewiem burzliwych protestów, jakie miały miejsce w Los Angeles w 1992 roku. Ten dokument opowiada o życiu i marzeniach piętnastolatki.
266 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

CittáGiardino / CittaGiardino

Sahid, z pomocą swojego przyjaciela Farouqa, opracowuje plan ucieczki z ośrodka dla imigrantów,
221 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Single, Married, Divorced / Yalla 3a2belkon / Yalla Aa'belkon: Single, Married, Divorced

Komedia o czterech kobietach przed trzydziestką, które, będąc singielkami, muszą stawić czoła presji społeczeństwa.
180 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Ballada o Esequielu Hernándezie / The Ballad of Esequiel Hernández

Tommy Lee Jones opowiada historię Esequiela Hernandeza, młodego Amerykanina zamordowanego przez amerykańską piechotę morską na granicy Teksasu i Meksyku.
187 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Eagoler Chokh

Detektyw stara się rozwikłać zagadkę morderstwa młodej dziewczyny.
186 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Small World

Najnowsza produkcja twórcy "Pitbulla" i "Kobiet mafii" opowiada o handlu dziećmi. Patryk Vega pokazuje historię czteroletniej dziewczynki, która zostaje porwana z polskiej wsi. Udaje się ją odnaleźć dopiero po 14 latach. "Small world" przedstawia zdarzenia z trzech perspektyw: ofiary, jej rodziców i porywacza.
8897 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Bugarach

W dzień końca świata stare kobiety kupują sery. Chłopiec pokazuje magiczne sztuczki, a drugi bawi się w wojnę. Burmistrz miasta rozmawia z dziennikarzami, a szaman wznosi ręce do nieba. W dzień końca świata oczy społeczności międzynarodowej skupione są na małej miejscowości Bugarach, położonej na południu Francji. Ta bowiem, wedle przepowiedni Majów, ma jako jedyna przetrwać dzień zagłady 21 grudnia 2012 roku. Dawne proroctwo przy wsparciu współczesnego bożka mediów rozbudza wielkie obawy i nadzieje. A tłumy ściągające z całego świata, stają się prawdziwą apokalipsą dla mieszkańców spokojnego dotychczas miasteczka.
234 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Istoria Lizy / Historia Lizy / Liza's Tale

Historia cierpiącej na zespół Downa Lisy, jej siostry i dwóch mężczyzn. Czworo bohaterów próbuje odnaleźć się w dzisiejszym cynicznym świecie. Ich codzienność nabiera barw dzięki starym czarno-białym filmom, wyświetlanym na niezwykłym ekranie w pełnym magii kinie. Dzięki ulubionym obrazom zapominają o strasznej rzeczywistości.
350 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Wszystko albo nic / Stand and Deliver

Nominowany do Oscara dla Najlepszego Aktora Edward James Olmos ("Miami Vice", "American Me") w inspirującej prawdziwej historii Jaimego Escalante, nauczyciela matematyki ze wschodniego Los Angeles, który rzuca wyzwanie systemowi i stereotypom, by podnieść standard życia nieuprzywilejowanych uczniów. Lou Diamond Phillips ("La Bamba", "Young Guns") w roli drugoplanowej jako klasowy rozrabiaka w filmie, który Newsweek nazwał "cudownie ujmującym", wychwalając Edwarda Jamesa Olmosa za "wspaniały popis aktorski". Recenzent USA Today napisał: "To niepozorne dzieło sztuki... doskonała obsada... Olmos daje najlepszy popis 1988 roku". W pozostałych rolach: Andy Garcia ("When a Man Loves a Woman", "The Untouchables") oraz Rosanna De Soto ("La Bamba").
530 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Amar's Hands / Kaf Alqamar

Aby zrealizować marzenie nieżyjącego męża, przedsiębiorcza wdowa wysyła synów do Kairu. Mają zarobić pieniądze na budowę domu, jednak nie wszystko idzie po ich myśli.
277 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Lubię mówić z Tobą

Opowieść o zagubionym mężczyźnie, który zamyka się w sobie. Pracuje w prosektorium jako dozorca... powoli zaczyna rozmawiać z martwymi. Świat realny zaciera się ze światem wyimaginowanym.
337 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Blizna

Po nieuczciwych negocjacjach podjęto decyzję zbudowania wielkiego zakładu przemysłowego w małym miasteczku pośród lasów pomimo tego, że niedaleko znajdują się nieużytki - niestety w innym województwie. Między mieszkańcami miejscowości a robotnikami dochodzi do konfliktów. Budową kieruje dyrektor Bednarz.
428 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Combat girls. Krew i honor / Kriegerin

Marisa, dwudziestoletnia niemiecka dziewczyna, nienawidzi obcokrajowców, Żydów, gliniarzy i każdego, kogo obarcza winą za pogorszenie sytuacji w jej kraju. Zachowuje się prowokująco, pije i wdaje się w bójki, a jej kolejny tatuaż będzie portretem Hitlera. Jedynym miejscem, gdzie czuje się jak u siebie jest gang neonazistów, gdzie nienawiść, przemoc i ostre imprezy są na porządku dziennym. Przekonania Marisy będą przechodzić ewolucję, kiedy przypadkowo spotka na swojej drodze młodego afgańskiego uchodźcę. Po konfrontacji z nim, dowie się, że czarno-białe zasady obowiązujące w jej gangu, to nie jedyny sposób interpretowania rzeczywistości.
464 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Dziewczyna w żółtych butach / That Girl in Yellow Boots

Ruth (Kalki Koechlin) jest młodą Brytyjką, którą poszukiwania jej ojca, Hindusa z pochodzenia, zaprowadziły do Bombaju. Ojciec przed laty opuścił rodzinę, po samobójczej śmierci starszej córki. Ruth skonsternowana milczeniem matki na temat jego osoby, postanawia samodzielnie wyruszyć w trudną podróż. Z pokorą znosi wszystkie trudy i wyobcowanie, lawirując na granicy prawa wskutek problemów z przedłużeniem legalnego pobytu w Indiach. Wdaje się również w niebezpieczny związek z dilerem i narkomanem Prashantem (Prashant Prakash), którego szef, gangster Chittiappa (Gulshan Devaiya) naprzykrza się dziewczynie. Nadzieję dają jej jedynie tajemnicze tropy prowadzące do jej ojca.
290 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.