Filmy z gatunku "Dreszczowiec" (15)

Złota owca i święta góra / The Gold-Laden Sheep & The Sacred Mountain

2018 | Dreszczowiec
Wysoko w górach spoczywa skarb. Strzegą go zdradliwe zbocza i doliny, do których nie wiedzie żadna utarta ścieżka. Nie jest to baśniowa owca objuczona złotem, przywoływana w nocnych rozmowach nad paleniskiem, lecz samolot, który ostatnio się rozbił. Władze wyznaczają nagrodę za odnalezienie wraku. Ale jak po tych niedostępnych terenach wędrować, wiedzą jedynie pasterze, którzy są świadomi, czym w Himalajach grozi próżność. Jeden z nich, schorowany mizogin Arjun, podejmuje jednak ryzyko. Kontemplacyjny, dojrzały debiut Ridhama Janvego, skomponowany z długich malarskich ujęć, ukazuje surowy majestat gór na północy prowincji Himachal Pradesh. "Złotą owcę i świętą górę" można czytać jako czerpiącą z lokalnych wierzeń przypowieść o ludzkiej pysze i nowoczesności, która zwodzi na pokuszenie i wytrąca z orbity tradycyjnego życia. Jednocześnie reżyser z dokumentalną precyzją pokazuje trudności, jakim stawiają czoła mieszkańcy gór. Autentyzmu dodaje zaś fakt, że w głównych rolach widzimy pasterzy z plemienia Gaddi, którzy nigdy nie stali przed kamerą.
1129 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Zaginiony / Missing

Młody amerykański pisarz, Charles Horman znika bez śladu podczas puczu w Chile w 1973 roku. Jego żona, Beth, za wszelką cenę stara się go odnaleźć, nawet z narażeniem własnego życia. Zrozpaczonej kobiecie przychodzi na pomoc ojciec Charlesa, Ed, który przylatuje ze Stanów by razem wszcząć poszukiwania jego zaginionego syna. Ed to konserwatywny amerykański businessman w średnim wieku wierzący głęboko w słuszność amerykańskiej polityki zagranicznej. Jego poglądy zaczynają się stopniowo zmieniać kiedy odkrywa, że władze jego kraju nie robią nic by mu pomóc nie chcąc się narazić nowemu rządowi Chile...
1173 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Hindenburg / The Hindenburg

1975 | Dreszczowiec
W 1937 roku do New Jersey wyrusza sterowiec świata: Hindenburg. Rząd niemiecki wyznacza pułkownika Franza Rittera (George C. Scott), któremu pomagać ma funkcjonariusz partii nazistowskiej (Roy Thinnes), do specjalnej misji. Niemcy podejrzewają, że istnieje duże prawdopodobieństwo sabotażu i zniszczenia maszyny. Ich zadanie polega na powstrzymaniu go potencjalnego zamachowca.
620 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Still Life: A Three Pines Mystery

2013 | Dreszczowiec
Inspektor Armand Gamache przybywa do małego miasteczka, by wyjaśnić tajemniczą śmierć kobiety.
1140 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Sa-ba-ha / Svaha: The Sixth Finger

2017 | Dreszczowiec
Duchowny, który bada sekty religijne, zwraca się do znajomego buddyjskiego mnicha z prośbą o pomoc w rozwiązaniu sprawy nowej grupy o tajemniczym pochodzeniu.
831 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Tajemnicza dama / Phantom Lady

Robert Siodmak potwierdza tym filmem, iż ma szczególny talent do dreszczowców. Przed sądem staje architekt oskarżony o morderstwo. Miał jakoby zabić swą żonę. Zostaje skazany, ponieważ alibi jest słabe, a wszyscy świadkowie obrony albo zginęli, albo milczą. Tylko sekretarka wierzy w swego szefa i walczy przeciw niesprawiedliwości. Przeprowadza ponowne dochodzenie i ujawnia rzeczywistego mordercę, który szantażował świadków.
654 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Sprawa dla detektywa / Another Thin Man

Emerytowany detektyw Nick Charles (William Powell) wraz z żoną Norą (Myrna Loy) i nowonarodzonym synem przybywają do nowojorskiej posiadłości pułkownika Burra MacFaya (C. Aubrey Smith). Na miejscu dowiadują się o groźbach, które pułkownik otrzymuje od Phila Churcha (Sheldon Leonard), szukającego zemsty za krzywdy wyrządzone w przeszłości. Kiedy MacFay zostaje zamordowany, tajemniczy mężczyzna staje się głównym podejrzanym. Jednak Nick pozostaje sceptyczny wobec tej teorii...
543 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Szkoła szatana / Satan's School for Girls

1973 | Dreszczowiec , Horror
Martha Sayers jedzie samochodem do siostry, znajdując się w stanie niewytłumaczalnego pobudzenia. Wyraźnie widać, że kierują nią niewidzialne moce. Na jej twarzy maluje się strach, i jak tropione dzikie zwierzę, gna na spotkanie nieuniknionej śmierci. Niebawem policja znajduje jej ciało, i wszystko zdaje się wskazywać na samobójstwo. Elizabeth nie może jednak uwierzyć w to, że jej siostra odebrała sobie życie. Na własną rękę próbuje znaleźć prawdziwą przyczynę śmierci. Nie wie, że sama znajdzie się wkrótce w podobnie niebezpiecznej sytuacji...
595 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Krzyk strachu / Taste of Fear (I)

1961 | Dreszczowiec
Młoda i bogata, ale poruszająca się na wózku, Penny Appleby (Susan Strasberg) przyjeżdża na Lazurowe Wybrzeże do posiadłości ojca (Fred Johnson). W willi jest tylko macocha (Ann Todd), ojciec podobno wyjechał w interesach i ma powrócić niebawem. W ogrodowym domku dziewczyna odnajduje zwłoki rodzica i podnosi alarm, jednak ciało znika. Sytuacja powtarza się, a Penny spostrzega, że domownicy zamierzają dla swych własnych celów wpędzić ją w szaleństwo. Jej jedynym sojusznikiem jest młody, przystojny i sympatyczny szofer Bob (Ronald Lewis), wrogiem wydaje się być macocha ... Gra pozorów jednak trwa, a końcówka jest zaskakująca nawet dla najbardziej przewidującego widza.
681 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Jasna noc / Nachthelle

2015 | Dreszczowiec
Szokujące rewelacje z przeszłości sprawią, że weekend w idyllicznej wiejskiej chatce stanie się prawdziwym poligonem dla zdrowia psychicznego dwóch par.
761 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Chiriyakhana

1967 | Dreszczowiec
Chiriakhana or Chiriyakhana is a 1967 Bengali film by Satyajit Ray. It is a whodunit suspense thriller, starring Uttam Kumar as Byomkesh Bakshi. The title means "The Zoo". The screenplay is by Sharadindu Bandyopadhyay.
641 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Ptaki / The Birds

1963 | Dreszczowiec
Niewielkie nadmorskie miasteczko Bodega Bay zostaje zaatakowane przez niesłychanie agresywne ptaki. Początkowe sporadyczne przypadki zamieniają się szybko w prawdziwą inwazję. Przerażeni mieszkańcy desperacko walczą o życie, a ogólnej panice towarzyszą próby opanowania sytuacji... "Ptaki" to jeden z najlepszych i najważniejszych thrillerów w historii kina. Mimo upływu lat film nic nie stracił na swej atrakcyjności.
1108 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Pigalak / Hustle

Zmęczony, cyniczny, nerwowy. Burt Reynolds (Najdłuższy jard, Wiosła w dłoń) gra porucznika Phila Gainesa - policyjnego wygę z Los Angeles, który nieoczekiwanie popada w tarapaty, gdy prowadzi śledztwo w sprawie śmierci pewnej nastolatki. Dochodzenie komplikują jego relacje z chłodną prostytutką (Catherine Deneuve), która jest niebezpiecznie zamieszana w sprawę – jeden z jej wpływowych klientów (Eddie Albert) jest głównym podejrzanym. Na dodatek niezrównoważony ojciec ofiary (Ben Johnson) utrudnia pracę Gainesowi, prowadząc własne chaotyczne śledztwo. Paul Winfield, Eileen Brennan i Jack Carter także występują w tej pełnej napięcia, szorstkiej opowieści o zbrodni w skorumpowanym mieście, wyreżyserowanej przez Roberta Aldricha (Najdłuższy jard, Śmiertelny pocałunek).
789 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Okno na podwórze / Rear Window

Kiedy fotograf L.B. 'Jeff' Jeffries (James Stewart) łamie nogę i zostaje przykuty do wózka inwalidzkiego, jego obsesją staje się obserwowanie życia prywatnego sąsiadów. Podejrzewając pewnego sprzedawcę o zamordowanie żony, Jeffries prosi swoją przyjaciółkę - bywającą w towarzystwie, elegancką kobietę (Grace Kelly) - aby pomogła mu ustalić rzeczywisty bieg wydarzeń. Wydarzeń, które doprowadzą do jednego z najbardziej emocjonujących zakończeń w historii filmu.
1214 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Cover Versions

2018 | Dreszczowiec
Czworo członków synth-rockowej kapeli Starfoxy w przeddzień swojego największego koncertu organizuje dziką imprezę, która kończy się znalezieniem w basenie martwego fana. Podczas przesłuchania każdy z ekscentrycznych muzyków inaczej przedstawia wydarzenia z poprzedniego wieczoru prowadzące do tajemniczego morderstwa.
568 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.