Filmy z gatunku "Komedia" (3914)

Lucky Grandma

2020 | Dramat , Komedia
Po przepowiedni lokalnej wróżki, 80-letnia mieszkanka nowojorskiego Chinatown wykorzystuje swój szczęśliwy dzień w kasynach, wygrywając sporą sumkę. Jej fortuna przyciąga jednak uwagę gangsterów.
23 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Kryptonim Curveball / Curveball

Curveball to kryptonim operacji wywiadowczej związanej z irakijskim uchodźcą, Rafidem Alwanem, który ubiegał się w 1999 roku o azyl w Niemczech. Podczas przesłuchań podaje się za inżyniera chemika i w zamian za przyznanie mu obywatelstwa oferuje informacje dotyczące broni biologicznej, będącej rzekomo w posiadaniu Saddama Husseina. Tajemniczym przybyszem z Bilskiego Wschodu natychmiast zainteresowała się Federalna Agencja Wywiadowcza. Jej współpracownik, biolog Arndt Wolf, wrócił niedawno z Iraku, z misji wywiadowczej, podczas której wraz z amerykańskimi agentami szukał dowodów na istnienie fabryk produkujących Anthrax, śmiertelną substancję paraliżującą układ oddechowy. Kiedy wiec podczas nieformalnego spotkania inżynier Alwan rysuje na serwetce plan mobilnego zakładu wytwarzającego broń biologiczną w jego kraju, Wolf świętuje sukces. Film Johannesa Nabera nie jest dokumentem, ale oparty został na bardzo dokładnej kwerendzie oraz licznych rozmowach z uczestnikami i świadkami tamtych wydarzeń. W kadry filmu wpleciony jest materiał dokumentalny, który łączy się z fabułą tej nieprawdopodobnej wręcz historii: podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ amerykański minister spraw zagranicznych Colin Powell wygłasza mowę mającą przekonać słuchaczy, że Saddam Hussein produkuje tajną broń biologiczną i ilustruje ją rysunkiem wykonanym przez irakijskiego inżyniera. Niecały miesiąc później zaczyna się wojna z Irakiem.
11 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Mężczyźni i kurczaki / Mænd og høns

2015 | Dramat , Komedia
Gabriel (David Dencik) - profesor uniwersytetu, oraz Elias (Mads Mikkelsen), dla którego największym życiowym zmartwieniem są kobiety, to dwaj kompletnie różniący się bracia. Podczas jednego z wykładów Gabriel odbiera telefon z informacją o śmierci ojca. W szpitalu w ręce braci trafia kaseta wideo z zarejestrowaną wiadomością, w której ojciec informuje, że zostali adoptowani, a ich biologiczny ojciec mieszka na wyspie Ork. Mężczyźni postanawiają wyruszyć w drogę, by poznać prawdę o sobie i swoim pochodzeniu, jednak pierwsze spotkanie z rodziną nie idzie zgodnie z oczekiwaniami...
12 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Teatr 6. piętro - Niezwyciężony

2020 | Komedia
Człowiek to godność, którą otrzymujemy dożywotnio. Wszystko w tej sztuce, zaczynając od tytułu, jest przewrotne, śmieszne i smutne zarazem. Zupełnie jak w życiu. To sztuka o miłości, nieobecności, czułości i godności człowieka, którą otrzymujemy dożywotnio.
76 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Moja babcia jest lesbijką / Salir del ropero

2019 | Komedia
Dwie kobiety po siedemdziesiątce rezygnują z dotychczasowego życia i biorą ślub. Powoduje to wielki chaos i zagraża zaręczynom wnuczki jednej z nich.
87 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Irresistible

2020 | Dramat , Komedia
Główny konsultant Demokratów, Gary Zimmer (Steve Carell), dostrzega szansę odzyskania poparcia wyborców w samym sercu Ameryki, gdy film nakręcony przez farmera-pasjonata i emerytowanego pułkownika piechoty morskiej (Chris Cooper) zyskuje popularność w sieci. Po długim i ciężkim dniu pracy w roli parobka Gary przekonuje farmera, by ten kandydował na burmistrza. Jednak gdy Republikański Komitet Narodowy stawia mu czoła i wysyła jego błyskotliwego wroga, Faith Brewster (Rose Byrne), Gary jest bardziej niż gotowy, aby podnieść poprzeczkę i zmienić ten lokalny wyścig w zabawne zawody w przeciąganiu liny.
17 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Mr. Dundee. Powrót / The Very Excellent Mr. Dundee

2020 | Komedia
Krokodyl Dundee to najbardziej znany i dochodowy australijski film wszechczasów. Gwiazda filmu, najsłynniejszy Australijczyk Paul Hogan (grający fikcyjną wersję samego siebie), szykuje się do uroczystości nadania mu tytułu szlacheckiego za zasługi dla kinematografii. Jednak gdy ceremonia się zbliża, jego nazwisko, dokonania i reputacja zaczynają być przez niektórych kwestionowane… Kim naprawdę jest Krokodyl?
22 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Jak najdalej stąd

2020 | Dramat , Komedia
Ola to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec, sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski.
46 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Artur / Arthur

1981 | Komedia , Romans
Rozpieszczony i nieodpowiedzialny syn milionera dostaje od rodziny ultimatum - odziedziczy majątek, jeśli zawrze małżeństwo z piękną, bogatą Susan. Wkrótce mężczyzna poznaje kelnerkę Lindę, w której się zakochuje.
23 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

All Too Human

2021 | Komedia
All Too Human is a movie starring Katina Andoniadis, Tarisa Ann, and Jeffrey Arrington. After struggling with years of severe depression, Mark has decided that today is the day to end his misery. There seems to be no moral or...
15 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Detektyw małolat / The Kid Detective

2020 | Dramat , Komedia
Niegdyś detektyw dziecięcy, obecnie 31-letni Abe, nadal rozwiązuje te same trywialne tajemnice między kacami i użalaniem się nad sobą, dopóki naiwna klientka nie przynosi mu swojej pierwszej "dorosłej" sprawy - chce się dowiedzieć, kto brutalnie zamordował jej chłopaka.
44 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Pod górkę / The Climb

2019 | Dramat , Komedia
Kyle i Mike są najlepszymi przyjaciółmi, których łączy bliska więź - dopóki Mike nie przespał się z narzeczoną Kyle'a. Film opowiada o burzliwej, ale trwałej relacji między dwoma mężczyznami, na którą składa się wiele lat śmiechu, złamane serce i wściekłości.
33 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Phoenix w Oregonie / Phoenix, Oregon

2019 | Komedia
Twórca powieści graficznych (James Le Gros) oraz szef kuchni (Jesse Borrego) są starymi przyjaciółmi, którzy przechodzą kryzys wieku średniego. Pewnego dnia mężczyźni postanawiają zaryzykować i rzucają wszystko, aby odnowić wspólnie starą kręgielnie i serwować w niej „najlepszą pizzę na świecie”.Komediowe spojrzenie na kryzys egzystencjalny, z jakim zmaga się wiele osób w połowie życia. Główni bohaterowie muszą obudzić w sobie odwagę i siłę, aby zdobyć się na podjęcie ryzyka i spełniać marzenia. W ich role wcielają się James Le Gros (serial Ally McBeal) oraz Jesse Borrego (serial Dexter). Reżyserii podjął się Gary Lundgren (Calvin Marshall). Nagroda Jury na Klamath Independent Film Festival.
32 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Dwóch ojców / Pai em Dobro

2021 | Komedia
Pod nieobecność matki nastolatka, która wychowała się w hipisowskiej komunie, postanawia wymknąć się do prawdziwego świata i odszukać swojego biologicznego ojca.
24 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Felicità

2020 | Komedia
Tim i Chloé żyją codziennym szczęściem bez zobowiązań. Ale lato kończy się, a ich córka, Tommy, zaczyna liceum i nie chce tym razem przegapić tak ważnego dnia powrotu do szkoły. Ale to wszystko działo się, zanim Chloé nie zniknęła, zanim Tom nie ukradł samochodu, a pewien kosmonauta nie przeszedł do historii.
21 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Ogromny / Énorme

2018 | Komedia
Czterdziestoletniego Frédérica nagle opanowuje chęć posiadania dziecka. Claire nigdy nie chciała dzieci i oboje się z tym zgadzali. W tajemnicy przed nią Frédéric popełnia rzecz niewybaczalną i Claire zachodzi w ciążę, zmieniając się w wieloryba, podczas gdy Frédéric nie panuje nad wzruszeniem.
28 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Hotel na cztery łapy / Natale a 4 zampe

2012 | Familijny , Komedia
Sara i Luca postanawiają otworzyć w Piemoncie hotel dla czworonogów. Wkrótce ich szalony pomysł odnosi ogromny sukces, a hotel przeżywa inwazję psów, kotów, królików, fretek i papug... Wszystko to niezdarnie sabotować będą rodzice pary!
46 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

2021 | Akcja , Komedia
"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" to komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W filmie "Najmro" wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę. Choć żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić. Tylko czy będzie potrafił?
53 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Małe szczęścia / Le bonheur des uns...

2020 | Komedia
Kochająca życie 40-kilkuletnia Lea (Bérénice Bejo) pracuje w centrum handlowym i jest szczęśliwą żoną Marca (Vincent Cassel), konserwatysty i w pewnym stopniu niewierzącego w siebie sprzedawcy. Lea od dawna uważana jest za marzycielkę przez swoją najlepszą przyjaciółkę Karine (w tej roli niezrównana Florence Foresti), która jest zadowolona ze swojej kierowniczej posady w reklamie i życia z Francisem (François Damiens) oraz dwójką ich dzieci. Coś jednak zburzy spokój tej czwórki.Pewnego wieczoru, podczas kolacji, Lea niespodziewanie ogłasza, że spróbuje swoich sił jako pisarka. Jednak jej mąż nie jest do końca przekonany do tego pomysłu. Nagły przypływ kreatywności u Lei powoduje, że także jej przyjaciółka Karine zdecyduje się także spróbować swoich sił w pisarstwie, a jej mąż odkryje na nowo swoje kreatywne oblicze. Kiedy jedno z wiodących wydawnictw zainteresuje się książką Lei, wydaje się, że czekają ją same sukcesy. Tylko czy jej przyjaciele i mąż będą w stanie to udźwignąć?
54 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Wołga taty / Tátova volha

2018 | Dramat , Komedia
"Zdaje się, że filmy o losach kobiet stały się moim losem" - powiedział o swoim ostatnim dziele Jiří Vejdělek, którego filmy już od ponad dziesięciu lat cieszą się w Czechach wielką popularnością. Tym razem znany z mainstreamowych produkcji reżyser nakręcił "road movie" według scenariusza Ivy Jestřábovéj. To historia wdowy wyruszającej w podróż śladami kochanek swojego zmarłego męża. Kobieta chce odszukać jego syna, o którym dowiedziała się dopiero teraz. Towarzyszy jej córka, która też nie miała pojęcia o romansach ojca i chce poznać brata. Kluczową rolę w filmie odgrywa pozostały po zmarłym samochód - stara wołga GAZ21 - uosabiający postać nieżyjącego mężczyzny. Film Vejdělka to studium ludzkiej uczuciowości,  w którym smutek przeplata się z humorem i napięciem w scenach przygodowych. Kinowy sukces zagwarantował mu udział gwiazd czeskiego kina. W głównych rolach zagrały dwie popularne aktorki - w roli córki wystąpiła Táňa Vilhelmová, a w roli matki  Eliška Balzerová, którą u Vejdělka mogliśmy już zobaczyć w "Wodzonych na pokuszenie" z 2010 roku.
18 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza

1993 | Dramat , Komedia
Dzidziuś Górkiewicz (Edward Dziewoński) po przejściu na emeryturę przeniósł się do małego podwarszawskiego miasteczka. Mieszka tam razem z wnuczką Ewą (Katarzyna Skrzynecka) - swą ostatnią, wielką miłością. Po latach wypełnionych robieniem licznych, nie zawsze czystych interesów, wiedzie spokojne, uczciwe życie prowincjusza. Szybko zdobywa sobie zaufanie i szacunek miejscowej społeczności. Postrzegany jest jako człowiek spoza układów, głoszący odważnie swoje poglądy, tolerancyjny, znawca spraw gospodarczych, o kryształowym życiorysie. Grupa miejscowych biznesmenów widzi w nim idealnego kandydata na nowego burmistrza. Wnuczka zajmuje się jego kampanią wyborczą. Są jednak i przeciwnicy tej kandydatury. Sam Górkiewicz nie jest zdecydowany, co ma robić i wtedy śni mu się posiedzenie rady gminy, na którym chce przedstawić swój program. Zebranie zamienia się w sąd nad jego przeszłością. Pojawiają się kolejno wszyscy jego oponenci i zwolennicy, dawne kochanki, starzy przyjaciele i prześladowcy, którzy wyciągają niechlubne szczegóły z jego życia.
19 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Mała Szara Fergie: Najlepszy przyjaciel zwierząt / Little Grey Fergie: The Animals' Best Friend

Złomiarze porwali małego, czarnego prosiaka Daisy. Fergie i jego najlepszy przyjaciel, Clunky (mechaniczny strach na wroble), muszą uratować prosiaka, i zrobić to tak, aby nikt nie odkrył, że Fergie żyje. Tego samego dnia na farmę wkrada się lis. Fergie musi złapać lisa, uratować kury i wrócić na swoje miejsce na podwórku, zanim ktokolwiek odkryje prawdę o nim.
27 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Lepsze dni / Better Days

2018 | Dramat , Komedia
W sylwestrowy wieczór Gary próbuje wzbudzić zainteresowanie byłej dziewczyny i nie pozwolić przyjaciołom na zawstydzenie go. Pod koniec wieczoru otrzymuje druzgocące wieści.
49 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Sposób na świętego / Fatman

2020 | Komedia
Kiedy jesteś dzieckiem, Boże Narodzenie to moment, którego wyczekujesz z utęsknieniem przez cały rok. Nic więc dziwnego, że gdy Billy (Chance Hurstfield) zamiast wymarzonego prezentu znajduje w gwiazdkowej skarpecie bryłę węgla, jego rozczarowanie i ból są ogromne. Święty Mikołaj (Mel Gibson), który w ten sposób traktuje dzieci, zasługuje na ukaranie. Nastolatek decyduje się wynająć płatnego mordercę (Walton Goggins), by ten wytropił Gwiazdora i odpłacił mu pięknym za nadobne.
37 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.