Filmy z gatunku "Komedia dokumentalna" (19)

Lulli

Ambitna studentka medycyny zostaje porażona prądem przez aparat do rezonansu magnetycznego i zaczyna słyszeć myśli innych. W roli głównej Larissa Manoela.
863 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Idioci w Korei / Det røde kapel

Mads Brügger, duński dziennikarz, pisarz, prezenter telewizyjny, słynący z kontrowersyjnych tematów oraz dwóch dwudziestolatków: Simon Jul i Jacob  Nossell. Pierwszy, z wiecznym uśmiechem na szerokiej, jowialnej twarzy, jest aktorem. Drugi, komik, jest chory na porażenie spastyczne i z trudnością porusza się o własnych siłach. Obaj, choć mają koreańskie korzenie, do Korei Północnej jadą po raz pierwszy – od dziecka mieszkają w Europie. Do Korei Północnej, a więc kraju, gdzie wciąż jest żywy duch "Wielkiego Wodza", "Wiecznego Prezydenta" Kim Ir Sena, a niepodzielną władzę sprawuje jego syn, "Drogi Przywódca", Kim Dzong Il. Kraju, gdzie większość z 23 milionów obywateli cierpi głód, a o podstawowych prawach człowieka należy zapomnieć. Miejscowe władze niechętnie też patrzą na przybyszy zza granicy. Brüggerowi udało się jednak załatwić pozwolenie na przyjazd pod pretekstem "wymiany kulturalnej". Bo Simon i Jacob są również znani jako mała trupa teatralna specjalizująca się w satyrycznych skeczach. Ich przyjazd do Korei ma też po trosze znamiona akcji dywersyjnej. Wskazuje na to oryginalny tytuł filmu nawiązujący do pewnego komunistycznego szpiega działającego w nazistowskich Niemczech pod ksywką "Rote Kapelle". A więc: humor kontra ponura rzeczywistość totalitarnego państwa, wolność kontra zniewolenie. I w końcu: życie – wbrew sankcjom komunistycznego reżimu i wbrew ograniczeniom niepełnosprawnego ciała.
343 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Garth Goes Hitch-Hiking

Garth Goes Hitch-Hiking to komediowy dokument o alternatywnej metodzie podrozowania autostopem. Jest to proba sprawdzenia, czy Garth moze podrozowac autostopem na dystansie 3500 km od Melbourne do Cairns, gdzie wyswietlany jest jego film. Czy on przetrwa?
196 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Szejk i ja / The Sheik and I

Amerykański twórca filmowy otrzymuje zlecenie nakręcenia filmu na Bliskim Wschodzie na temat „sztuka jako akt wywrotowy”. Jednak oglądanie jego produkcje zostaje zakazane z powodu bluźnierstw. Dodatkowo proszony jest o zniszczenie każdej kopii i na domiar złego grozi mu aresztowanie.
333 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Kto cię uczył jeździć? / And Who Taught You to Drive?

Trzy miasta, trzy odmienne kultury: Tokio, Monachium i Bombaj. Dokument opowiada historię trójki cudzoziemców, którzy mieszkając daleko od swoich ojczyzn, przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy. Jakby się mogło wydawać, nauka przepisów ruchu drogowego w obcym mieście nie jest wcale taka łatwa i prowadzi do wielu zabawnych sytuacji.
331 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Hollywood. Zostaję tu na noc / J'irai dormir à Hollywood

Francuski komik i reżyser Antoine de Maximy odwiedza Amerykę i przedstawia swoje unikalne spojrzenie na napotykanych ludzi.
270 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Super High Me

Doug Benson pragnie dowiedzieć się jak naprawdę marihuana wpływa na ludzkie ciało. Swoje doświadczenie dokumentuje w filmie: przez 30 dni spala niesamowite ilości tego narkotyku, by później odstawić go na kolejne 30 dni. Obraz jaki przedstawił porusza również, wciąż sporną, kwestię stosowania marihuany w medycynie.
407 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Asperger's Are Us

Czterech przyjaciół, których łączy poczucie humoru i posiadanie zaburzeń ze spektrum autyzmu, przygotowuje program ostatniego występu swej trupy.
376 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Ferrell na boisku / Ferrell Takes the Field

Will Ferrell uczestniczy w pięciu meczach zawodowej ligi piłkarskiej Major League Soccer. Występuje na dziewięciu pozycjach dla dziesięciu zespołów.
352 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Superherosi / Superheroes

A journey inside the world of real life caped crusaders. From all over America, these self-proclaimed crime fighters, don masks, homemade costumes and elaborate utility belts in an attempt to bring justice to evildoers everywhere.
401 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Comedian

Jerry Seinfeld - znakomity komik - w swoim nowym filmie mówi o małżeństwie, przypomina sobie z powrotem swoje kawalerskie czasy i ofiarowuje nam nowe spojrzenie na swoje codzienne obserwacje tego co go otacza, codziennego zycia...
351 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Rolling Papers

On January 1, 2014, recreational marijuana sales began in Colorado. With all eyes on ground zero of the green rush, The Denver Post became the first major media outlet to embrace it and appointed the world’s first marijuana editor. Legalization is not just an experiment for society, but a risk for the dying industry of newspapers to hedge its bets on the booming business of marijuana. Ricardo Baca sets out to report on history in the making with a team of straight-laced staff writers and fish out of water freelancers in tow for The Cannabist as it unfolds. Policy news, strain reviews, parenting advice and edible recipes are the new norm in the unprecedented world of pot journalism.
357 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Kevin Hart: Let Me Explain

Captures the laughter, energy and mayhem from Hart's 2012 "Let Me Explain" concert tour, which spanned 10 countries and 80 cities, and generated over $32 million in ticket sales.
580 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Jackass 2.5

Kolejna cześć filmu Jackass nosząca numerek 2.5 pozwala nam spojrzeć na szereg nowych karkołomnych wyczynów przygotowanych przez Johnny'ego Knoxville'a i jego przyjaciół. Jeśli oczekujesz skomplikowanej fabuły, to zdecydowanie nie jest to film dla Ciebie...
1049 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Jackass świry w akcji / Jackass: The Movie

"Jackass" to program, którego prowadzący robi na antenie maksymalnie głupie, bezsensowne, a niekiedy nawet i niebezpieczne rzeczy. Niekiedy każe przypadkowym osobom jeść jajka, a następnie zwracać je na antenie do kubełka, bądź też dorzuca psie kupy do jedzenia w restauracji, a następnie robi awanturę szefowi lokalu.
543 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Jackass Świry w akcji 2 / Jackass Number Two

Ostrzeżenie: Ukazane w filmie pokazy i sztuczki kaskaderskie zostały wykonane przez profesjonalistów. Nie próbujcie naśladować ich w domu i na zewnątrz. Zapomnijcie o bezpieczeństwie. Zapomnijcie o części pierwszej! Czas na kontynuację filmu nazywanego przez new york times "najbardziej nieustraszoną i wyzwalającą komedią nowoczesnego kina"! cały gang jackass specjalnie dla twojej "przyjemności" zebrał się ponownie, by przełamać kolejne tabu i pójść tam, gdzie żaden z filmowców jeszcze się nie odważył! Johnny Knoxville, Bam Margera, Steve-O, Chris Pontius, Wee Man, Ryan Dunn, Preston Lacy, Dave England i Ehren Mcghehey powracają! Jesteś przygotowany na dawkę emocji, która przerazi, obrazi, zniesmaczy i rozśmieszy cię jak żaden inny film?! Kompania jackass łamie kolejne bariery łącząc rozżarzone żelazo z delikatną skóra, ciało 90-latka z duchem młodego zucha i kwintesencję męskości z .... (lepiej zobaczcie sami). Tylko teraz zobaczysz drugi długometrażowy numer jackass wyładowany po brzegi dodatkami specjalnymi! Ujęcia z planu, sceny niewykorzystane, sekwencje bonusowe to tylko namiastka zawartości tego dvd, które oglądasz na własną odpowiedzialność!
517 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Jackass 3D

3 razy śmieszniej, 3 razy głupiej, 3 razy boleśniej. Chłopaki z "Jackass" wracają z najdzikszą dawką wariactw w historii! Pękniesz ze śmiechu patrząc jak Johnny Knoxville próbuje jeździć na rolkach w zagrodzie dla byków, Bam Margera przechodzi tor przeszkód wypełniony paralizatorami, a Steve-O dotyka nieba w wypełnionej po brzegi przenośnej toalecie. Przygotuj się na obie wersje filmu, kinową i rozszerzoną ze skandalicznymi scenami nie pokazywanymi nigdzie wcześniej. Przed tobą niewiarygodne i całkowicie obsceniczne wyczyny kaskaderskie w wykonaniu idiotów, których poznałeś i pokochałeś zachowując bezpieczny dystans!
513 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Jackass wersja 3.5 / Jackass 3.5

Ekipa Jackass prezentuje wyczyny kaskaderskie. 
816 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Wyjście przez sklep z pamiątkami / Exit Through the Gift Shop

"Wyjście przez sklep z pamiątkami" jest debiutem filmowym brytyjskiego artysty graffiti. Tożsamość owego artysty, który ukrywa się pod pseudonimem Banksy, jest nieznana. Dokument przedstawia prawdziwą historię francuskiego sklepikarza, który zapragnął odnaleźć oraz zaprzyjaźnić się z Banksym.
731 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.