Filmy z gatunku "Komedia kryminalna" (183)

Weekend Tajemnic / Long Weekend

Kiedy pechowiec Bart (Finn Witrock) przypadkowo spotyka tajemniczą Viennę (Zoë Chao), oboje tracą dla siebie głowy. Ich weekendowy romans nieoczekiwanie ujawnia sekrety, które mogą ich zgubić lub dać szansę na nowe życie.
651 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Nie jesteśmy aniołami / We're No Angels

Stany Zjednoczone, lata trzydzieste. Nedowi (Robert De Niro) i Jimowi (Sean Penn) udaje się zbiec z więzienia. Docierają do położonego nieopodal granicy z Kanadą klasztoru, gdzie zostają pomyłkowo wzięci za podróżujących do świętego miejsca księży. Otoczeni troską i opieką zakonników zapominają o podążającym ich śladami pościgu. Czy złoczyńcom uda się wstąpić na ścieżkę dobra?Pełna zabawnych perypetii i zaskakujących zwrotów akcji komedia kryminalna w gwiazdorskiej obsadzie. W role nietypowych zakonników wcielili się podwójni laureaci Oscarów Robert De Niro (Ojciec chrzestny II, Wściekły byk) i Sean Penn (Rzeka tajemnic, Obywatel Milk). W wyreżyserowanym przez uhonorowanego Nagrodą Akademii za obraz Gra pozorów Neila Jordana filmie wystąpili ponadto: nominowana do Złotego Globu Demi Moore (Uwierz w ducha, Niemoralna propozycja), James Russo (Wrogowie publiczni, Django) oraz Bruno Kirby (Donnie Brasco, Uśpieni). Autorem błyskotliwego scenariusza był zdobywca nominacji do Oscara David Mamet (Dom gry, Fakty i akty). Film nawiązuje do tak samo zatytułowanego obrazu Michaela Curtiza z 1955 roku.
204 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Zbrodnia przy Porta Romana / Delitto a Porta Romana

Siódma część serii o przygodach Nico Giraldiego. Tym razem policjant wraca do swojej rodzinnej dzielnicy w poszukiwaniu sprawcy morderstwa.
317 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Gang Jönssona na Majorce / The Jönsson Gang In Mallorca / Jönssonligan på Mallorca

Lider gangu Jönssona wyjeżdża ze Sztokholmu, aby dołączyć do swoich kumpli na słonecznej Majorce. Tam planuje zrealizować największy przekręt w swojej karierze.
440 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Narkoprzygody Hediego i Cokemana / En passant pécho - Les carottes sont cuites

Dwaj nieporadni paryscy dilerzy narkotyków wykorzystują rodzinne powiązania, aby nadać rozmach swojej działalności.
233 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Mokra robota / You Kill Me

Frank Falenczyk, główny bohater to członek rodzinnej, polskiej mafii w Buffalo. Może wydawać się to dziwne, ale lubi swoją pracę, mimo tego, że jest zabójcą i w dodatku alkoholikiem. Przez swoją miłość do opróżniania butelek zawala ważne zlecenie. Jego zdenerwowana rodzina wysyła go do San Francisco, aby tam Frank doszedł do siebie i zerwał z nałogiem. I faktycznie Falenczyk zaczyna pracę w kostnicy, uczęszcza do klubu AA, a nawet poznaje swoją drugą połówkę. Wszystko kończy się, kiedy napływają do niego pewne, nieprzyjemne wieści - musi wracać do Buffalo, aby obronić honor swojej rodziny. Nie wyrusza jednak sam - zabiera swoją ukochaną.
229 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Scoop - Gorący temat / Scoop

Bohaterką filmu jest amerykańska studentka dziennikarstwa (Scarlett Johansson), która przyjeżdża do Londynu na wakacje. Kiedy przypadkowo wplątuje się w śledztwo w sprawie niewyjaśnionych morderstw, postanawia napisać na ten temat artykuł wszech czasów i zająć się poszukiwaniem mordercy na własną rękę. Jednak sprawa mocno się komplikuje, gdy dziewczyna zakochuje się w namiętnym brytyjskim arystokracie, który jest jednocześnie głównym podejrzanym...
394 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Cwaniaki z Hollywood / The Comeback Trail

Producent filmowy Max Barber od wielu lat zajmuje się kręceniem, nie tylko filmów. Nawet po największej klapie (czyli zawsze) udaje mu się jakoś wyjść na swoje. Tym razem jednak sytuacja jest podbramkowa, bo Max winien jest forsę mafii i szansa na szczęśliwe zakończenie niepokojąco się oddala. Krótko mówiąc albo znajdzie się kasa, albo to Max się znajdzie… w betonowych butach na dnie oceanu. Z nożem na gardle niektórzy okazują się wyjątkowo kreatywni. Max wpada na genialny, choć odrobinę wątpliwy moralnie pomysł. Do nowej, wybitnie niebezpiecznej roli zatrudnia starzejącego się gwiazdora Duke’a Montanę, który słynie z tego, że nie korzysta z pomocy kaskaderów. Duke zostaje wysoko ubezpieczony, a Max musi tylko dopilnować, żeby na planie wydarzył mu się śmiertelnie nieprzyjemny wypadek. Jest tylko jedno „ale” – Duke z każdego wypadku wychodzi bez szwanku tworząc kreację na miarę Oscara, a jedną złotą figurką mafii się nie spłaci…
291 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Gang Olsena - Paryski plan / Olsen-Banden over alle bjerge

Egon jest trochę oszołomiony po ostatnim wyczynie. Decyduje się na ostatni skok. Trzeba ukraść czerwony kufer. Gang jedzie do Paryża, gdzie wszystko idzie OK. Problemy pojawiają się dopiero po powrocie do Kopenhagi.... To już 13 film z serii. Przez długi czas był on ostatim i na pewno jest ostatnim w starym stylu.
488 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Gang Olsena - Ostatnia misja / Olsen-bandens sidste stik

Najsłynniejszy gang Europy ponownie w akcji. Niezrównany Egon Olsen znów ma plan. Plan jak zwykle genialny i perfekcyjnie opracowany. Tym razem to ostatni plan, ale po kolei. Zmieniły się czasy, minęły lata. Trzech starszych panów pomimo przejścia na emeryturę decyduje się na jeszcze jeden skok. Spektakularny, niewiarygodny i błyskotliwy plan ma być podsumowaniem ich życia i kryminalnych karier. [Opis dystrybutora]
345 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Ingrid i Lola: Droga do Manta Corridor / Passage du désir, le secret de Manta Corridor

Zaginął Louis Manta, znany paryski specjalista od szamponów. Szef fryzjera wzywa na ratunek Lolę Jost i Ingrid Diesel. Śledztwo prowadzi dziewczyny wprost na niebezpieczne rafy koralowe Manta Corridor.
272 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Trzecia generacja / Die Dritte Generation

Magnat przemysłowy sponsoruje terrorystów, by zwiększyć sprzedaż swoich systemów komputerowych poprzez zasianie paniki w rządzie i przemyśle RFN na przełomie lat 70. Jednocześnie po klęsce agresywnej Frakcji Czerwonej Armii tworzy się trzecie pokolenie zachodnioeuropejskich lewicowych aktywistów. Film z 1979 roku, praktycznie niedostępny do 2004 roku. Sekretarka kapitalisty P.J. Lurza należy do organizacji terrorystycznej, a jej teść i kochanek, komisarz policji, obejmuje Lurza ochroną.
445 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Żądło / The Sting

Lata trzydzieste. Robert Redford i Paul Newman wcielają się w role dwóch przestępców - oszustów pragnących pomścić śmierć swego przyjaciela, za którą odpowiedzialny jest potężny i wpływowy gangster (Robert Shaw). Wymyślają sposób - oszustwo wszech czasów - który na stałe wszedł do historii kina. 
432 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

7 psychopatów / Seven Psychopaths

Czarna komedia o scenarzyście Martym (Colin Farrell), który akurat kończy pisać scenariusz zatytułowany "Siedmiu psychopatów". Aby tego dokonać potrzebuje jedynie odrobiny skupienia i inspiracji. Jego najlepszy przyjaciel, bezrobotny aktor Billy (Sam Rockwell), który dorabia sobie jako złodziej psów, zrobi wszystko, żeby pomóc swojemu kumplowi. Pech chce, że w tym samym czasie Billy wraz ze swym wspólnikiem Hansem (Christopher Walken) skradli ukochanego psa szalonego gangstera, który nie powstrzyma się przed niczym, by go odzyskać.
929 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Akademia Policyjna 3: Powrót do szkoły / Police Academy 3: Back in Training

W mieście działają dwie konkurencyjne akademie policyjne, jedna pod wodzą komendanta Lassarda, druga - pod dowództwem komendanta Mausera. Utrzymanie obydwu jest bardzo kosztowne i jedna z nich musi zostać zamknięta, o czym ma rozstrzygnąć konkurs. Mauser jest przekonany o swojej wygranej. Lassard z kolei ściąga czworo swych najlepszych absolwentów, czyli Mahoneya, Hightowera, Jonesa i Hooksa, by uratować honor Akademii. Rozpoczyna się walka na śmierć i życie, która obfituje w zabawne sytuacje i nieoczekiwane zmiany akcji.
306 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Kto zabił Lady Winsley? / Who Killed Lady Winsley?

Kiedy ciało słynnej amerykańskiej pisarki Lady Winsley zostaje znaleziona na małej tureckiej wyspie Büyükada, uznany detektyw Fergan (Mehmet Kurtulus) zostaje wysłany ze Stambułu w celu zbadania sprawy. Z pomocą przychodzi piękna Azra (Ezgi Mola), która pomaga mu odkryć dobrze strzeżone tajemnice tego odległego zakątka kraju, gdzie nie brakuje tematów tabu oraz silnych więzów rodzinnych.Pełen wyszukanego humoru film kryminalny. Pięknie sfilmowany obraz w reżyserii Hinera Saleema (Pewnego razu na Dzikim Wschodzie) zadziwia świetnie skonstruowaną intrygą oraz grą aktorską. Doskonałe, czasami przerysowane kreacje tworzą Mehmet Kurtulus (Polowanie na prezydenta), Ezgi Mola (Tragiczna historia Celala Tan i jego rodziny), Senay Gürler (Mamo, boję się), Ergün Kuyucu (Uprowadzona 2) oraz Turgay Aydin (Propaganda).
268 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Cud nieznanego świętego / Le Miracle du Saint Inconnu

Na wzgórzu pośród pustyni znajduje się mauzoleum nieznanego świętego. To tutaj kilka lat temu złodziej zakopał obok samotnego drzewa skradzione pieniądze. Kiedy po wyjściu z więzienia stara się je odzyskać, okazuje się to trudniejsze niż przypuszczał. Na początek musi zatrzymać się w sennym mieście, w którym z pozoru niewiele się dzieje.
353 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Akademia Policyjna 4: Patrol obywatelski / Police Academy 4: Citizens on Patrol

Komendant Lassard wpada na genialny pomysł - patrol obywatelski, który odciąży pracę policji i pozwoli jej łapać prawdziwych kryminalistów. W tym celu mają zostać przeszkoleni specjalnie cywile, którzy pomogą policji patrolować miasto. Przekonany o tym, że plan się nie powiedzie, kapitan Harris zaczyna się już przymierzać, aby zająć miejsce Lassarda w Akademii Policyjnej. Jednakże decyduje się sam dopomóc szczęściu ...
324 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Akademia Policyjna 2: Pierwsze zadanie / Police Academy 2: Their First Assignment

Absolwenci Akademii Policyjnej rozpoczynają służbę i otrzymują zadanie zaprowadzenia porządku w najbardziej niebezpiecznej dzielnicy miasta. Okazuje się, że komendantem tamtejszego posterunku jest Pete Lassard (Howard Hesseman), brat szefa Akademii. Świeżo upieczeni policjanci robią wszystko, aby sprostać zadaniu, aczkolwiek nie zawsze im się to udaje. Podczas pierwszej akcji - próby udaremnienia napadu na sklep - wezwane patrole strzelają do siebie nawzajem...
483 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Miss agent 2: Uzbrojona i urocza / Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Tym razem Gracie Hart (Sandra Bullock) przenosi się z konkursu piękności do świata mediów. Zupełnie niespodziewanie okazuje się, że wielka sława, którą zdobyła - uniemożliwia jej "normalne" wykonywanie pracy. Oznacza to koniec z byciem agentką FBI. Na dodatek nie wiedzie jej się zbyt dobrze w życiu prywatnym - rozstaje się z chłopakiem. Jedyne co może robić, to praca w talk-show, jako "twarz FBI". Jednak gdy jej najlepsza przyjaciółka zostaje porwana, Grace postanawia ratować ją za wszelką cenę. Oczywiście jej zwierzchnicy kategorycznie jej tego zabraniają i powierzają akcję ratowniczą lokalnej ekipie...
335 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Cop Out: Fujary na tropie / Cop Out

Bohaterami filmu są dwaj amerykańscy gliniarze. Jimmy Monroe (Bruce Willis) i Paul Hodges (Tracy Morgan) zostali zawieszeni przez przełożonych za nieudaną akcję. Jimmy, którego córka ma wyjść za mąż, nie może powiedzieć rodzinie, że został zawieszony. By opłacić ślub, postanawia sprzedać kartę baseballową o znacznej wartości. Podczas sprzedaży w komisie dochodzi do napadu oraz kradzieży kolekcjonerskiej karty. Policyjni partnerzy postanawiają odzyskać własność, którą jak się okazuje posiada boss handlarzy narkotyków. Odzyskanie karty pozwoli Jimmy'emu uratować honor ojca, ale także powrócić do służby.
544 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Śledztwo we dwoje / Associés contre le crime

Prudence od bycia przykładną panią domu woli zdobywać doświadczenie detektywa-amatora, pułkownik Bélisaire z kolei promuje właśnie swoją autobiografię, w której dość bezczelnie wyciął wiele wątków dotyczących jego żony, tłumacząc to "marketingową strategią". Prudence w odwecie zakłada własną agencję detektywistyczną i wyrusza na poszukiwanie rosyjskiego dziedzica, który zaginął bez wieści. Trop prowadzi ją do tajemniczej kliniki chirurgii plastycznej, której pacjenci - na ogół około 90-letni - wyglądają zadziwiająco młodo. Na tyle zadziwiająco, żeby Prudence nabrała poważnych podejrzeń co do metod stosowanych w klinice.
680 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Przekręt z gazami / A Glaring Emission

Oszust, Brian Torro, wykorzystuje globalne prawa ochrony środowiska, aby stać się multimilionerem. Na dodatek przygotowuje się do wyścigu z czasem, aby uniknąć więzienia lub utraty wszystkiego, co ma.
375 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Miss Agent / Miss Congeniality

Jeden z najgroźniejszych amerykańskich terrorystów o pseudonimie "Obywatel", od lat ścigany przez służby federalne, zapowiada swoje kolejne uderzenie, podczaswyborów Miss Ameryki. FBI zdaje sobie sprawę, że konkurs, który od ponad 50 lat dla wielu amerykańskich piękności był świętem, może przerodzić się w tragedię. Aby ująć zamachowca i chronić dziewczęta, FBI decyduje się podstawić jako jedną z uczestniczek konkursu swoją agentkę (Sandra). Ten z pozoru prosty plan nieoczekiwanie przysparza funkcjonariuszom wielu problemów. Okazuje się, że wcale nie jest łatwo znaleźć w ich szeregach kobietę, która mogłaby ubiegać się o tytuł najpiękniejszej dziewczyny USA.
999 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.