Filmy z gatunku "Komedia kryminalna" (202)

Ingrid i Lola: Droga do Manta Corridor / Passage du désir, le secret de Manta Corridor

Zaginął Louis Manta, znany paryski specjalista od szamponów. Szef fryzjera wzywa na ratunek Lolę Jost i Ingrid Diesel. Śledztwo prowadzi dziewczyny wprost na niebezpieczne rafy koralowe Manta Corridor.
75 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Trzecia generacja / Die Dritte Generation

Magnat przemysłowy sponsoruje terrorystów, by zwiększyć sprzedaż swoich systemów komputerowych poprzez zasianie paniki w rządzie i przemyśle RFN na przełomie lat 70. Jednocześnie po klęsce agresywnej Frakcji Czerwonej Armii tworzy się trzecie pokolenie zachodnioeuropejskich lewicowych aktywistów. Film z 1979 roku, praktycznie niedostępny do 2004 roku. Sekretarka kapitalisty P.J. Lurza należy do organizacji terrorystycznej, a jej teść i kochanek, komisarz policji, obejmuje Lurza ochroną.
71 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Żądło / The Sting

Lata trzydzieste. Robert Redford i Paul Newman wcielają się w role dwóch przestępców - oszustów pragnących pomścić śmierć swego przyjaciela, za którą odpowiedzialny jest potężny i wpływowy gangster (Robert Shaw). Wymyślają sposób - oszustwo wszech czasów - który na stałe wszedł do historii kina. 
73 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

7 psychopatów / Seven Psychopaths

Czarna komedia o scenarzyście Martym (Colin Farrell), który akurat kończy pisać scenariusz zatytułowany "Siedmiu psychopatów". Aby tego dokonać potrzebuje jedynie odrobiny skupienia i inspiracji. Jego najlepszy przyjaciel, bezrobotny aktor Billy (Sam Rockwell), który dorabia sobie jako złodziej psów, zrobi wszystko, żeby pomóc swojemu kumplowi. Pech chce, że w tym samym czasie Billy wraz ze swym wspólnikiem Hansem (Christopher Walken) skradli ukochanego psa szalonego gangstera, który nie powstrzyma się przed niczym, by go odzyskać.
192 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Akademia Policyjna 3: Powrót do szkoły / Police Academy 3: Back in Training

W mieście działają dwie konkurencyjne akademie policyjne, jedna pod wodzą komendanta Lassarda, druga - pod dowództwem komendanta Mausera. Utrzymanie obydwu jest bardzo kosztowne i jedna z nich musi zostać zamknięta, o czym ma rozstrzygnąć konkurs. Mauser jest przekonany o swojej wygranej. Lassard z kolei ściąga czworo swych najlepszych absolwentów, czyli Mahoneya, Hightowera, Jonesa i Hooksa, by uratować honor Akademii. Rozpoczyna się walka na śmierć i życie, która obfituje w zabawne sytuacje i nieoczekiwane zmiany akcji.
57 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Kto zabił Lady Winsley? / Who Killed Lady Winsley?

Kiedy ciało słynnej amerykańskiej pisarki Lady Winsley zostaje znaleziona na małej tureckiej wyspie Büyükada, uznany detektyw Fergan (Mehmet Kurtulus) zostaje wysłany ze Stambułu w celu zbadania sprawy. Z pomocą przychodzi piękna Azra (Ezgi Mola), która pomaga mu odkryć dobrze strzeżone tajemnice tego odległego zakątka kraju, gdzie nie brakuje tematów tabu oraz silnych więzów rodzinnych.Pełen wyszukanego humoru film kryminalny. Pięknie sfilmowany obraz w reżyserii Hinera Saleema (Pewnego razu na Dzikim Wschodzie) zadziwia świetnie skonstruowaną intrygą oraz grą aktorską. Doskonałe, czasami przerysowane kreacje tworzą Mehmet Kurtulus (Polowanie na prezydenta), Ezgi Mola (Tragiczna historia Celala Tan i jego rodziny), Senay Gürler (Mamo, boję się), Ergün Kuyucu (Uprowadzona 2) oraz Turgay Aydin (Propaganda).
49 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Cud nieznanego świętego / Le Miracle du Saint Inconnu

Na wzgórzu pośród pustyni znajduje się mauzoleum nieznanego świętego. To tutaj kilka lat temu złodziej zakopał obok samotnego drzewa skradzione pieniądze. Kiedy po wyjściu z więzienia stara się je odzyskać, okazuje się to trudniejsze niż przypuszczał. Na początek musi zatrzymać się w sennym mieście, w którym z pozoru niewiele się dzieje.
73 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Akademia Policyjna 4: Patrol obywatelski / Police Academy 4: Citizens on Patrol

Komendant Lassard wpada na genialny pomysł - patrol obywatelski, który odciąży pracę policji i pozwoli jej łapać prawdziwych kryminalistów. W tym celu mają zostać przeszkoleni specjalnie cywile, którzy pomogą policji patrolować miasto. Przekonany o tym, że plan się nie powiedzie, kapitan Harris zaczyna się już przymierzać, aby zająć miejsce Lassarda w Akademii Policyjnej. Jednakże decyduje się sam dopomóc szczęściu ...
99 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Akademia Policyjna 2: Pierwsze zadanie / Police Academy 2: Their First Assignment

Absolwenci Akademii Policyjnej rozpoczynają służbę i otrzymują zadanie zaprowadzenia porządku w najbardziej niebezpiecznej dzielnicy miasta. Okazuje się, że komendantem tamtejszego posterunku jest Pete Lassard (Howard Hesseman), brat szefa Akademii. Świeżo upieczeni policjanci robią wszystko, aby sprostać zadaniu, aczkolwiek nie zawsze im się to udaje. Podczas pierwszej akcji - próby udaremnienia napadu na sklep - wezwane patrole strzelają do siebie nawzajem...
81 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Miss agent 2: Uzbrojona i urocza / Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Tym razem Gracie Hart (Sandra Bullock) przenosi się z konkursu piękności do świata mediów. Zupełnie niespodziewanie okazuje się, że wielka sława, którą zdobyła - uniemożliwia jej "normalne" wykonywanie pracy. Oznacza to koniec z byciem agentką FBI. Na dodatek nie wiedzie jej się zbyt dobrze w życiu prywatnym - rozstaje się z chłopakiem. Jedyne co może robić, to praca w talk-show, jako "twarz FBI". Jednak gdy jej najlepsza przyjaciółka zostaje porwana, Grace postanawia ratować ją za wszelką cenę. Oczywiście jej zwierzchnicy kategorycznie jej tego zabraniają i powierzają akcję ratowniczą lokalnej ekipie...
58 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Cop Out: Fujary na tropie / Cop Out

Bohaterami filmu są dwaj amerykańscy gliniarze. Jimmy Monroe (Bruce Willis) i Paul Hodges (Tracy Morgan) zostali zawieszeni przez przełożonych za nieudaną akcję. Jimmy, którego córka ma wyjść za mąż, nie może powiedzieć rodzinie, że został zawieszony. By opłacić ślub, postanawia sprzedać kartę baseballową o znacznej wartości. Podczas sprzedaży w komisie dochodzi do napadu oraz kradzieży kolekcjonerskiej karty. Policyjni partnerzy postanawiają odzyskać własność, którą jak się okazuje posiada boss handlarzy narkotyków. Odzyskanie karty pozwoli Jimmy'emu uratować honor ojca, ale także powrócić do służby.
91 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Śledztwo we dwoje / Associés contre le crime

Prudence od bycia przykładną panią domu woli zdobywać doświadczenie detektywa-amatora, pułkownik Bélisaire z kolei promuje właśnie swoją autobiografię, w której dość bezczelnie wyciął wiele wątków dotyczących jego żony, tłumacząc to "marketingową strategią". Prudence w odwecie zakłada własną agencję detektywistyczną i wyrusza na poszukiwanie rosyjskiego dziedzica, który zaginął bez wieści. Trop prowadzi ją do tajemniczej kliniki chirurgii plastycznej, której pacjenci - na ogół około 90-letni - wyglądają zadziwiająco młodo. Na tyle zadziwiająco, żeby Prudence nabrała poważnych podejrzeń co do metod stosowanych w klinice.
149 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Przekręt z gazami / A Glaring Emission

Oszust, Brian Torro, wykorzystuje globalne prawa ochrony środowiska, aby stać się multimilionerem. Na dodatek przygotowuje się do wyścigu z czasem, aby uniknąć więzienia lub utraty wszystkiego, co ma.
185 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Miss Agent / Miss Congeniality

Jeden z najgroźniejszych amerykańskich terrorystów o pseudonimie "Obywatel", od lat ścigany przez służby federalne, zapowiada swoje kolejne uderzenie, podczaswyborów Miss Ameryki. FBI zdaje sobie sprawę, że konkurs, który od ponad 50 lat dla wielu amerykańskich piękności był świętem, może przerodzić się w tragedię. Aby ująć zamachowca i chronić dziewczęta, FBI decyduje się podstawić jako jedną z uczestniczek konkursu swoją agentkę (Sandra). Ten z pozoru prosty plan nieoczekiwanie przysparza funkcjonariuszom wielu problemów. Okazuje się, że wcale nie jest łatwo znaleźć w ich szeregach kobietę, która mogłaby ubiegać się o tytuł najpiękniejszej dziewczyny USA.
179 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Pech / Bad Luck

Czworo pechowców łączy leżąca na odludziu stacja benzynowa oraz tendencja do podejmowania złych decyzji.
115 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Reiff - gotowa na wyspę - Nowy początek / Reiff für die Insel - Neubeginn

Dobroduszna adwokatka, Katharina Reiff, nakrywa swojego szefa i życiowego partnera na zdradzie. Jest zdruzgotana i kończy swój związek, rezygnując i z pracy. Razem ze swoją szesnastoletnią córką Nele wyjeżdża z Berlina na północnofryzyjską wyspę Föhr, do Marianny, matki Kathariny, która prowadzi tam pensjonat. Katharina chce ukończyć w spokoju zaoczne studia prawnicze i poradzić sobie z dręczącym ją syndromem Atlasa.
131 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Na bank się uda

Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? I tak splatają się losy trzech staruszków, młodego hakera i policyjnego informatyka. Jest i piękna dziewczyna. Pozostaje tylko pytanie, co czeka ich na końcu tej przygody, nagroda czy więzienna cela?
1450 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Phil Oszust Collins / Frauds

Jonathan Wheats (Hugo Weaving) i jego najlepszy przyjaciel Michael Allen (Peter Mochrie) mają skłonność do wygłupów i dziecinnego poczucia humoru, co jest częstym źródłem irytacji żony Jonathana, Beth (Josephine Byrnes). Pewnej nocy Beth przyjeżdża do domu i zastaje w nim włamywaczy. Powodowana impulsem i presją chwili chwyta za broń i zabija zamaskowanego intruza. Włamywacz okazuje się być Michaelem. W świetle prawa Beth zostaje oczyszczona z zarzutów, jako że była to śmierć przypadkowa i w samoobronie. Kiedy Jonathan zgłasza kradzież sreber, firma ubezpieczeniowa przysyła swojego człowieka, Rolanda Coppinga (Phil Collins), aby zbadał rzecz na miejscu.
218 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Bunty i Babli / Bunty Aur Babli

"Bunty i Babli", podobnie jak "Jestem przy tobie", to współczesny hołd złożony bollywoodzkim filmom typu masala, bardzo popularnym w latach 70., będącym mieszanką wielu różnych gatunków. Para głównych bohaterów, Bunty (Abhishek Bachchan) i Babli (Rani Mukherjee), to niepoprawni marzyciele, beztroscy, zwariowani i niezwykle pomysłowi. Pragnąc urozmaicić swe nudne, małomiasteczkowe życie, wyruszają w podróż po Indiach, po drodze oszukując i naciągając kogo się da. Robią to jednak z wyjątkowym wdziękiem, a do tego pozostają nieuchwytni, dzięki czemu zyskują miano najsłynniejszej pary w kraju. W pościg za nimi rusza wkrótce stary policyjny wyga (brawurowa rola znanego z roli głowy rodu w "Czasem słońce, czasem deszcz" Amitabha Bachchana), który za wszelką cenę pragnie ich odnaleźć i unieszkodliwić. Film otrzymał szereg nagród indyjskiego przemysłu filmowego, w tym za najlepszą ścieżkę dźwiękową i choreografię do piosenki "Kajra Re" (z udziałem Aishwary Rai). Sama piosenka zaś "Kajra Re" została wybrana utworem roku 2005.
121 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Badmaa$h Company

To niezwykła historia dziejąca się w latach 90. XX. wieku. Opowieść o czwórce przyjaciół: Karanie (Shahid Kapur), Bulbul (Anushka Sharma), Zingu (Meiyang Chang) i Chandu (Vir Das), którzy postanawiają założyć własną firmę "Friends and Company". Ich biznes staje się natychmiastowym hitem. Z zarobionymi pieniędzmi wyjeżdżają do Ameryki, by dalej pomnażać kapitał. W wyniku wielu nieporozumień ich drogi się rozchodzą. Czy zrozumieją swoje błędy? Czy pieniądze zawsze zwyciężają? A może przyjaźń i rodzina to właściwa droga?
91 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Życie biurowe / Office Space

W życiu Petera Gibbonsa nic nie układa się dobrze. Jego dziewczyna Joanna go oszukuje, a praca wpędza w depresję. Postanawia oddać się w ręce terapeuty i poddać się hipnozie. Po wprowadzeniu Petera w trans, lekarz niespodziewanie umiera. Teraz Peter, nadal pod wpływem hipnozy, nie martwi się już o koleje życia. W firmie jednak szykują się zwolnienia. Pracę tracą m.in.: Samir i Michael, kumple Petera. Cała trójka postanawia się zemścić, wprowadzając do systemu komputerowego firmy wirus, który sprawi, że cały majątek spłynie na ich konta.
226 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Sekrety małych mieszkań / Small Apartments

W pułapce zaniedbanego mieszkania w LA, Franklin Franklin (Matt Lucas) znajduje na kuchennej podłodze zwłoki właściciela lokalu. Chaosu dopełniają ekscentryczni sąsiedzi: narkoman (Johnny Knoxville), striptizerka (Juno Temple), artysta (James Caan) i nietrzeźwy detektyw (Billy Crystal), który prowadzi przesłuchanie. Franklina jednak nic nie zbija z tropu. Marzy o Szwajcarii i codziennie czeka na kopertę od swego brata. Pewnego dnia koperta nie przychodzi, co bardzo rozstraja Franklina. Wie jedynie, że jego zwariowany brat ma tajemnicę, która go uwolni.
161 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Kryptonim Nektar

Z więzienia wychodzi wspólnik napadu, który upomni się zapewne o swoją część łupu. Cenna biżuteria zostaje więc podrzucona do rekwizytorni atelier filmowego, gdzie będzie udawać . . . sztuczną. Reporter "Ekspresu Warszawy" wpada na trop szajki, kryjącej sie pod szyldem wytwórni napojów chłodzących "Pola Manola", utrudniająca zaś mu pracę piękna dziewczyna ujawni się jako milicjantka w spódnicy.
146 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Pokój do wynajęcia / Room for Rent

Joyce to starsza pani, której umiera mąż. Po jego śmierci bank zawiadamia kobietę, że mężczyzna wziął sporą pożyczkę za życia i w świetle umowy Joyce musi ów dług spłacić. Jako że wdowa mieszka w domu, w spokojnej okolicy, postanawia wynająć jeden z pokojów. W ten sposób najemcą zostaje Bob. Żałoba po mężu przeradza się jednak w silne pragnienie mężczyzny, młodszego mężczyzny, a Bob staje się celem i środkiem planu kobiety. Tak oto rozpoczyna się niebezpieczna gra. Jaki będzie jej finał? Czy będzie można ogłosić kogoś zwycięzcą? I co w takiej sytuacji oznacza „przegrać”?
172 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.