Filmy z gatunku "Krótkometrażowy" (409)

Marian na wojnie

Koziołek Matołek i małpka Fiki-Miki, postaci wymyślone przez Kornela Makuszyńskiego to najbardziej znani bohaterowie, którzy wyszli spod ołówka Mariana Walentynowicza. Ale już niewiele osób wie, że ten sam rysownik służył także jako korespondent wojenny w 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka. To, co widział, nie tylko opisywał, lecz także szkicował i malował. Pozostawione przez niego rysunki, dokumentujące szlak bojowy dywizji gen. Maczka, stały się inspiracją do stworzenia animowanej miniatury o wojennych losach samego Walentynowicza.
29 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Wojowniczka / Pompon Girl

Ava is a clown. She’s funny. Free. Confident. One night, as she walks home from her burlesque show with her friends, a man provokes and insults them. Tired of always looking down, Ava talks back and gets beaten up. Ava pretends she isn’t affected but finds out that she was pregnant when she got attacked.
39 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Miss Chazelles

Clara i Marie to rywalki. Clara jest I wicemiss, a Marie zdobyła słynną nagrodę miss Chazelles-sur-Lyon. Podczas gdy w miasteczku rośnie napięcie między przyjaciółmi Clary a rodziną Marie, między dziewczynami rozwija się niejednoznaczna relacja. Poprzez pełną emocji opowieść i precyzyjną reżyserię film „Miss Chazelles”, nakręcony w formacie 4:3, stawia w centrum uwagi wiejską młodzież walczącą o wydostanie się spod ogólnie panującej dominacji mężczyzn.
24 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Teatr w przedszkolu / Le spectacle de maternelle

W sali teatralnej nauczyciel sowa próbuje przedstawić ostatni spektakl na zakończenie roku szkolnego w przedszkolu. Niestety, wieczór nie odbędzie się zgodnie z planem, bo kłopoty zaczynają się jeszcze przed podniesieniem kurtyny.
20 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Co zrobiłaby Sophia Loren? / What Would Sophia Loren Do?

Czarujący krótki film dokumentalny o kochającej kino Amerykance włoskiego pochodzenia, która czerpie inspirację z życia i dokonań swojej ulubionej aktorki, Sophii Loren.
13 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Sole Mio

Daniel radzi sobie jak może z rozpaczą matki, która nie ma żadnych wieści od jego ojca. Kiedy ojciec pojawi się w przeddzień wielkiej operacji, która definitywnie przemieni go w kobietę, Lisę, Daniel zmusi go do wyjawienia prawdy.
15 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Pożegnanie / Un adieu

Samochód jedzie wzdłuż francuskiego wybrzeża. Ojciec zawozi do Paryża córkę, która ma tam zacząć studia, nowe życie studenckie w nieznanym mieście, z dala od dzieciństwa, od ojca. Podróżują sam na sam po raz pierwszy, a może ostatni. Wszystko wydaje się normalne, ale oboje wiedzą, że będą musieli się rozstać.
18 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Ani słowa / Motus

Alice gubi się w labiryntach szpitala w poczuciu nagłej potrzeby dokonania rozliczeń ze zwoim dawnym napastnikiem będącym na łozu śmierci. Wyścig z czasem, którz ma na celu wyrażenie cierpienia słowami.
19 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Kundle / Clebs

W schronisku dla bezpańskich psów w Maroku wydaje się, że czas zatrzymał się dla siedemset pięćdziesięciu zwierząt oczekujących na adopcję. Ich życie toczy się według monotonnej i precyzyjnej choreografii.
9 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Piszę do Ciebie, kochanie

Lato 1968 roku, inwazja na Czechosłowację. Film w konwencji found footage, gdzie materiały archiwalne przeplatają się z ludzkimi wspomnieniami. Świeżo poślubione małżeństwo musi się rozstać, gdy mąż wyjeżdża na wojnę.
16 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Ratujmy zakład / Pollux

Z powodu zamknięcia fabryki, rodzice Viviana i Maksa tracą pracę. Trzynastoletni chłopcy są bardzo rozczarowani, że w tym roku nie pojadą na letni obóz. Postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie zarobić potrzebne pieniądze. Nie mają wiele czasu. Pomaga im Tom.
14 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Mała Szara Fergie: Najlepszy przyjaciel zwierząt / Little Grey Fergie: The Animals' Best Friend

Złomiarze porwali małego, czarnego prosiaka Daisy. Fergie i jego najlepszy przyjaciel, Clunky (mechaniczny strach na wroble), muszą uratować prosiaka, i zrobić to tak, aby nikt nie odkrył, że Fergie żyje. Tego samego dnia na farmę wkrada się lis. Fergie musi złapać lisa, uratować kury i wrócić na swoje miejsce na podwórku, zanim ktokolwiek odkryje prawdę o nim.
27 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Na cenzurowanym / Master of the Classe

Berry jest nauczycielem w szkołach klasy robotniczej. Ma nadzieję, że jego praca na zastępstwo wkrótce zmieni się na etat. Dzisiejszy dzień będzie decydujący - po raz pierwszy będzie miał inspekcję z Ministerstwa Edukacji.
27 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

David Blaine: Więcej niż magia / David Blaine: Beyond Magic

W programie zobaczycie, że potrafi wprawić w osłupienie największych celebrytów. Wachlarz prestidigitatorskich umiejętności rozwija m.in. przez Davidem Beckhamem, Willem Smithem oraz Arnoldem Schwarzeneggerem.
20 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Nie zmieniaj tematu

Polskie blokowisko 2019 roku i "dobre chłopaki przeciwko upadkowi zasad". Na osiedlu obowiązują trzy. Proste. "Pierwsza: nigdy nie oszukiwać ziomków. Druga: nie wyleszczać się i zawsze odpowiadać na atak. Trzecia – najważniejsza: nie donosić na psy. A kto je złamie, ten ma przejebane". Osiedlowa dżungla, osiedlowa rzeczywistość, osiedlowy rap, lojalność i zdrada.
17 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Rekrut / Recrue

Alex, sześcioletni chłopiec z Quebecu, nie zdaje sobie sprawy, że aby uniknąć deportacji tysiące osób przedostaje się do Kanady nielegalnie. Kiedy ojciec zabiera go ze sobą na patrol straży obywatelskiej, podczas którego mają w lesie tropić imigrantów próbujących dostać się do kraju, coś każe chłopcu zbuntować się. Dramat krótkometrażowy w reżyserii Pier-Philippe’a Chevigny’ego (Tala), który został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków na całym świecie. Produkcja zdobyła cztery Europejskie Nagrody Filmowe
22 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Motyle / Butterflies / Parparim

Kibuc na północy Izraela. Rodzina zabiera schorowaną głowę rodziny na przejażdżkę w leniwą, kwietniową niedzielę. Ciepła i wzruszająca opowieść o spotkaniu z efemerycznością świata przyrody. Reżyserem obrazu jest nagrodzony na MFF w Locarno Yona Rozenkier (Zanurzenie). Krótkometrażowa produkcja miała swoją premierę na festiwalu w Cannes
16 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Zabierz mnie w miłe miejsce / Take Me to a Nice Place

Ludzkość doprowadza się na skraj zagłady, a gorliwy ocaleniec przemierza odległe kanadyjskie krajobrazy w poszukiwaniu wiedzy i materiałów, które pomogłyby mu zawalczyć o lepszą przyszłość. Dziesięć lat później kobieta wychowuje dziesięcioro dzieci w tym samym wieku. Mają one zostać poświęcone w celu ocalenia rodzaju ludzkiego. Dystopijny dramat krótkometrażowy w reżyserii wyróżnionego Venice Short Film Awards Kristofa Brandla (American Dream).
17 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Marines 65 / Marine's '65

Od południowego wybrzeża Wietnamu po niebezpieczne dzielnice Santo Domingo, ten historyczny film informacyjny pokazuje zróżnicowany zakres misji wykonywanych przez Korpus Piechoty Morskiej USA w 1965 roku.
32 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Policjanci i złodzieje / Cops and Robbers

Ta multimedialna odpowiedź na brutalność policji i rasową niesprawiedliwość stanowi doskonałe połączenie animacji i aktywizmu.
53 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Święta z sąsiedztwa. Joanna Beretta Molla

To pierwszy polski dokument z niezwykłymi zdjęciami dokumentalnymi i fabularyzowanymi scenami z życia świętej, której historia zmieniła spojrzenie na miłość między dwojgiem ludzi, macierzyństwo oraz istotę świętej codzienności dostępnej każdemu z nas. O swojej kanonizowanej mamie opowiadają jej żyjące wciąż dzieci, znajomi oraz grono osób różnych zawodów i w różnym wieku, które zafascynowała swoim urokiem świętej z sąsiedztwa.
38 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Body Team 12

Opowieść o pracownikach Czerwonego Krzyża z Liberii, którzy zbierają ciała ofiar gorączki krwotocznej wywoływanej przez wirus Ebola. Pracują w szczytowym okresie wybuchu epidemii w Afryce Zachodniej. Historię ich niebezpiecznej misji poznajemy dzięki sanitariuszce Garmai Sumo, jedynej kobiecie w tym zespole. Odwaga i wewnętrzna siła pozwalają jej wykonywać to przerażające zadanie.
26 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Krzyżoki

W pewnej wsi w okolicach Opola trwają obchody Niedzieli Wielkanocnej. Ludzie zbierają się przed kościołem, ale tłoczą się tu również konie. To tradycyjny element obchodów świąt, na które składają się modlitwy, konny objazd wokół pobliskich zabudowań oraz żarliwe śpiewy zakrapiane alkoholem. Enigmatyczny montaż i czarno-białe zdjęcia oddają podniosłą atmosferę święta, w którym sacrum łączy się z profanum w przedziwnej gonitwie. Patronuje jej niewielka figurka Chrystusa Zmartwychwstałego. Tak celebrowane Krzyżoki są obyczajem typowym dla południa Polski.
22 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas

Do gospodarstwa przybywają trzy psotne lamy, które sieją nie lada zamęt. Shaun i jego stadko muszą wykombinować, jak pozbyć się nieproszonych gości.
91 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.