Filmy z gatunku "Krótkometrażowy" (365)

Piosenka dla Latashy / A Love Song For Latasha

Śmierć Latashy Harlins stała się zarzewiem burzliwych protestów, jakie miały miejsce w Los Angeles w 1992 roku. Ten dokument opowiada o życiu i marzeniach piętnastolatki.
36 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

60 kilo niczego

Zimny poranek w odkrywkowej kopalni kruszców. Krzysztof zaczyna pierwszy dzień pracy na stanowisku kierownika. Żeby przetrwać w środowisku pracowników fizycznych, do którego wyraźnie nie pasuje, zamierza trzymać dyscyplinę twardą ręką. Nieoczekiwany wypadek, którego ofiarą staje się jeden z robotników, wystawi zasady moralne Krzysztofa na ostateczną próbę. Bohater zrozumie, że łatwo być stanowczym w sprzyjających okolicznościach, jednak trudno przeciwstawić się złu, kiedy konsekwencje mogą być dla nas dramatyczne.
27 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Is This a Joke?

Życie Tima to żart. Dosłownie.
18 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Raju nie ma / Sin Cielo

Młody chłopak z meksykańskiego przygranicznego miasteczka stara się jak tylko może, aby pomóc swojej rodzinie. Niestety musi zmierzyć się z rzeczywistością, gdy dziewczyna, którą lubi „znika”. Oparty na prawdziwej historii dramat krótkometrażowy. Za kamerą stanęła Jianna Maarten Saada (The Billboard Queen), a w obsadzie znaleźli się David Gurrola, Fenessa Pineda, Sophia Santi, Vanessa Benavente oraz Dylan Bruno. Produkcja była z powodzeniem pokazywana na wielu imprezach filmowych. Zdobyła nagrodę m.in. na festiwalu w Seattle.
37 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Naklejka / Sticker

Po nieudanej próbie ponownej rejestracji samochodu Dejan wpada w biurokratyczną pułapkę, która wystawia na próbę jego chęć bycia odpowiedzialnym ojcem. Krótkometrażowy macedoński komediodramat w reżyserii Georgiego M. Unkovskiego (Pepi i Muto). W głównych rolach występują Sasko Kocev, Xhevdet Jashari, Ljupcho Todorovski - Upa, Moni Damevski oraz Dimitrija Doksevski. Produkcja otrzymała nagrodę na Brooklyn International Film Festival. Pokazywana była też na festiwalu w Sundance.
40 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

1 listopada / November 1st

Matka i córka przemierzają stan, by być świadkami od dawna przekładanej egzekucji.
30 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Krzywa Wieża w Pizie / The Tower of Pisa / Turnul Din Pisa

V. (Andrei Miercure) jest z natury milczącym młodym chłopakiem z osobowością obsesyjno-kompulsywną, który pracuje w hotelu jako parkingowy. Jego życie kręci się wokół dwóch rzeczy: pracy, gdzie parkuje samochody z milimetrową precyzją i wolnego czasu, który spędza w swoim nienagannie czystym mieszkaniu. Pewnego dnia nowa współpracowniczka, Cosmina (Iulia Verdes), wkracza do jego codzienności. Kobieta jest jego całkowitym przeciwieństwem - dużo mówi, do tego bardzo szybko. Na domiar złego kiepsko radzi sobie z parkowaniem samochodów. Pomimo tego młodzi zakochują się w sobie bez pamięci.
29 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Wiedźmin: Za kulisami odcinków / The Witcher: A Look Inside the Episodes

Twórczyni serialu Lauren S. Hissrich zabiera nas w odkrywczą podróż po historiach i motywach napędzających pierwszy sezon „Wiedźmina”.
50 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Sylvia

Z pozoru zwykła rodzinna wycieczka samochodowa. Jednak w miarę trwania jazdy poczucie niepokoju narasta, a wszystko okazuje się być nie takie, jak mogłoby się wydawać. Kiedy ostateczny cel podróży zostaje osiągnięty, na jaw wychodzą przejmujące tajemnice... Oparty na faktach krótkometrażowy dramat w reżyserii debiutanta Richarda Prendergasta. Wyróżnikiem obrazu są przepiękne zdjęcia, a w głównych rolach występują Jolie Lennon (Wonder Woman), Benjamin Hartley (Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie), Gaynor Fraser, Mick Fryer-Kelsey (serial Days That Shook the World) oraz Willow Major. Produkcja zdobyła wiele nagród - w tym London Independent Film Awards.
23 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Dzieciak rządzi: Złapać bobasa! / The Boss Baby: Get That Baby!

Myślisz, że sprawdzisz się jako szef? W tym interaktywnym odcinku specjalnym przejdziesz test umiejętności i odkryjesz swoje powołanie w Korporacji Bobas.
176 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Marvel Spider-Man: Wkręcony w Venoma / Lego Marvel Spider-Man: Vexed by Venom

Człowiek-pająk musi powstrzymać złego Zielonego Goblina i Venoma zanim ukradną kluczowe elementy technologii, która może doprowadzić do zagłady Nowego Jorku.
79 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

John grał dla kosmitów / John Was Trying to Contact Aliens

Mieszkający na wsi maniak elektroniki nadaje sygnał radiowy w niebo i czeka na odzew obcych. Ku jego zaskoczeniu, zamiast tego udaje mu się nawiązać kontakt na Ziemi.
45 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Kurs

Mężczyzna wsiada na dworcu do taksówki. Z początku luźna rozmowa pomiędzy taksówkarzem a pasażerem zaczyna poruszać coraz bardziej osobiste tematy.
107 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Dzieciaki straszaki: Nowa klasa / Super Monsters: The New Class

Do Mrocznego Lasu przybywa kolejny rocznik przedszkolaków. Potwory podnoszą swoje supermoce do kolejnego poziomu, którym jest Fioletowy Pokój.
101 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Skóra / Skin

W małym supermarkecie w robotniczym miasteczku czarny mężczyzna uśmiecha się przy kasie do 10-letniego białego chłopca. To niewinne zdarzenie powoduje wybuch bezwzględnej wojny dwóch gangów, która kończy się szokującym odwetem.
35 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Salam

Salam ma nocną zmianę jako kierowca nowojorskiej firmy transportowej. Jeżdżąc po mieście, jednocześnie czeka na wiadomość o losie swojej rodziny w Syrii.
51 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Acid Rain

Młoda ucieka z domu, bo ma dość otaczającej ją rzeczywistości. Chudy to freak mieszkający w kamperze. Spotykają się na balustradzie i zaczynają wspólną podróż przez wyżarte kwaśnymi deszczami krajobrazy, wędrując jednocześnie przez kolejne stany świadomości. Zabranie do samochodu autostopowicza zmieni na zawsze ich już i tak skomplikowaną relację, a kolorowe wizje zmienią się w mroczny thriller.
56 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Hook Man

Zmagający się z licznymi problemami producent muzyczny, sprzedaje swoją duszę automatowi perkusyjnemu z 1070 roku.
71 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Klub piłkarski Nefta / Nefta Football Club

W tunezyjskiej wiosce dzieci grają w piłkę nożną na pustkowiach. Dwaj młodych braci - Abdallah i Mohamed, natrafiają na osła ze słuchawkami na uszach i torbami pełnymi białego proszku na plecach. Zafascynowani widokiem postanawiają bagaż do swojej wsi.
47 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Klub Claudii Kishi / The Claudia Kishi Club

Wiele Amerykanek azjatyckiego (i innego) pochodzenia w osobie Claudii Kishi po raz pierwszy zobaczyło w mediach publicznych siebie. Główna bohaterka bestsellerowych książek "Klub Opiekunek" była jedną z niewielu Amerykanek azjatyckiego pochodzenia w popkulturze lat 80. i 90. XX wieku. Claudia nie tylko stała się niespotykaną ikoną, ale też położyła kres licznym stereotypom związanym z obrazem Azjatek — była kreatywna, popularna i (nie do wiary!) kiepska w nauce. Dla czytelniczek, które chciały utożsamiać się z bohaterkami książek — wreszcie nie tylko egzotycznymi postaciami drugiego planu — Claudia była prawdziwą sensacją. Jako rozkwitająca artystka Claudia stała się wzorem dla młodych twórców, z których wielu tworzy dziś własne przełomowe prace. W dokumencie "Klub Claudii Kishi" pojawia się wielu charyzmatycznych artystów — Amerykanów azjatyckiego pochodzenia — w tym Yumi Sakugawa, Sarah Kuhn i Phil Yu. Film, na który składają się nostalgiczne odczyty, osobiste wspomnienia i poklatkowe kolaże, to wyjątkowe, ponadczasowe studium potęgi obrazu prezentowanego w mediach.
40 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Goran the Camel Man

Dokument przedstawiający fragment z życia niezwykłego wędrowca. Goran jest Szwajcarem, który podróżuje na swoim cygańskim wozie wraz z psami, kozami i wielbłądem, odtwarzając Jedwabny Szlak.
44 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Hogwood: A Modern Horror Story

Film dokumentalny przedstawiający przemysł mięsny w sposób, jakiego nie widzimy na co dzień.
54 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Kung Fury: Pięści czasu / Kung Fury

Podczas serii niefortunnych wydarzeń, przyjaciel Kung Fury'ego zostaje zamordowany. Sprawcą jest najgroźniejszy przestępca wszech czasów, mistrz kung fu Adolf Hitler a.k.a Kung Führer (Jorma Taccone). Kung Fury (David Sandberg) postanawia cofnąć się w czasie do hitlerowskich Niemiec, w celu zabicia Hitlera i skończenia z nazistowskim imperium raz na zawsze.
590 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Kataloński sen / Catalonian Dream

Film przedstawia wydarzenia, które rozegrały się w 2017 roku na terenie Katalonii. Wówczas to zorganizowano referendum, które miało określić i usankcjonować wolę mieszkańców tego regionu – opowiedzenia się za lub przeciw niepodległości Katalonii. Temperatura sporów po dziś dzień nie stygnie, a dyskusja na temat niepodległości tego regionu Hiszpanii jest wciąż żywa.
77 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.