Filmy z gatunku "Kryminał" (847)

Miód dla dakini / Honeygiver Among the Dogs

2016 | Kryminał
Mrukliwy Kinley prowadzi śledztwo w sprawie zaginionej przeoryszy ukrytego w bhutańskich lasach klasztoru. Podejrzenia lokalnych mieszkańców kierują uwagę policjanta w stronę mieszkającej samotnie pięknej przybyszki, której przypisują demoniczne zdolności. Kinley podąża jej śladem, coraz bardziej zaintrygowany tajemniczą postacią i jej opowieściami, pochodzącymi z tej strony rzeczywistości, którą do tej pory z cynizmem lekceważył.
24 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Hydrozagadka

1970 | Komedia , Kryminał
W Warszawie w niewytłumaczony sposób znika woda i to w czasie największych upałów. Nad problemem pracuje profesor Milczarek (Wiesław Michnikowski). Angażuje on do pomocy legendarnego i nieustraszonego Asa (Józef Nowak). Okazuje się, że sprawcami całego nieszczęścia są tajemniczy maharadża (Roman Kłosowski) oraz jego pomocnik i partner w interesach - doktor Plama (Zdzisław Maklakiewicz). Planują oni niesamowitą operację przeniesienia za pomocą odparowania i pomyślnych wiatrów ogromnych mas wody z Polski do kraju maharadży, Kaburu. Na drodze stanie mu nieustraszony As. Towarzyszyć mu będzie gadatliwy taksówkarz (Wiesław Gołas).
22 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Sęp

2012 | Kryminał
Wyobraź sobie, że masz moc decydowania o ludzkim życiu. Kogo byś potępił, a kogo ocalił? W centrum Europy nagle, bez śladu, zaczynają znikać ludzie. Śledztwo trafia w ręce Sępa (Michał Żebrowski) - policjanta, który wydaje się być pozbawiony uczuć. Twardy, nieprzekupny, bez zobowiązań i przysług do wyświadczenia innym. Do czasu, aż poznaje Nataszę (Anna Przybylska) - kobietę inną niż te, które spotykał do tej pory. Sęp rozpocznie niebezpieczną grę z przeciwnikiem wyprzedzającym go wciąż o krok. Odkryje świat, w którym ludzie prowadzą podwójne życie. Pierwszy raz, logiczne myślenie wpędzi go w pułapkę bez wyjścia. Nagle z łowcy zamieni się w zwierzynę. Balansując na granicy namiętności i rozumu, świata logiki i sprytnej manipulacji, będzie musiał odpowiedzieć na pytanie: czy jest coś ważniejszego niż życie? Michał Żebrowski, Anna Przybylska, Paweł Małaszyński, Daniel Olbrychski, Andrzej Grabowski, Andrzej Seweryn, Mirosław Baka, Przemysław Sadowski i Piotr Fronczewski  odkryją ciemną stronę ludzkiej duszy.
42 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Spring Breakers

2012 | Dramat , Kryminał
Wyobraź sobie tydzień, w którym nie obowiązują żadne zasady. Gdy bez hamulców możesz w końcu robić wszystko, co pragniesz. Tydzień, podczas którego złamiesz istniejące reguły nie przejmując się zupełnie konsekwencjami. "Spring Breakers" to opowieść o wyzwolonych i szalonych dziewczynach, dla których głównym mottem życiowym jest dobra zabawa. Ciąg imprez, niewiarygodnych pomysłów i nieposkromionej fantazji sprowadzi cztery ślicznotki w bikini i w kominiarkach, na drogę bezprawia i totalnej rozpusty. Wraz z Jamesem Franco, który gra tu życiową rolę, Seleną Gomez i Vanessą Hudgens przeżyjesz najlepszy melanż w życiu! Kultowy amerykański reżyser Harmony Korine porywa zawrotnym tempem i obrazem, od którego nie można oderwać wzroku. "Spring Breakers" było objawieniem Festiwalu w Wenecji.
38 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Kochając Pabla, nienawidząc Escobara / Loving Pablo

Pablo Escobar to najpotężniejszy baron narkotykowy XX wieku, który zajmuje się przemytem kokainy do USA i wielu innych państw na świecie. Wartość jego zarobków została oszacowana na 55 miliardów dolarów w przeliczeniu na współczesny kurs waluty. Pewnego dnia Pablo poznaje piękną Virginię Vallejo – ambitną gwiazdę kolumbijskiej telewizji. To spotkanie odmienia serce nieobliczalnego przestępcy, który zakochuje się w nowo poznanej kobiecie. Wkrótce dziennikarka na własne oczy poznaje demoniczne oblicze mężczyzny - powiązania gangstera z kolumbijskimi rewolucjonistami, kulisy przemysłu kokainowego i potworności narkoterroryzmu. Coś jednak trzyma oboje przy sobie i nie pozwala im się rozstać.
62 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Victoria

2015 | Dramat , Kryminał , Romans
Victoria, młoda kobieta z Madrytu, po wyjściu z modnego klubu spotyka czterech chłopaków. Sonne i jego kumple to prawdziwi berlińczycy, którzy obiecują nowoprzybyłej, że odkryją przed nią alternatywny świat stolicy Niemiec, inny niż ten znany z miejskich przewodników. Zauroczona Sonnem dziewczyna nie ma nic do stracenia. Sielankę burzy prośba o zwrot niebezpiecznej przysługi, którą chłopcy są winni prominentnemu i tajemniczemu gangsterowi. Długi wdzięczności nie wygasają, szczególnie wobec szefów przestępczych gangów. Victoria nie ma nic do stracenia. Tej nocy zostanie szefową nowopoznanych kumpli.
62 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Zaginiona / Monsieur Max et la Rumeur

Max kocha swoją żonę, dlatego obiecuje nie pić tak długo, jak długo ona pozostanie mu wierna. Jedna fatalna noc łamie obie obietnice, a wraz z nią rodzi się plotka o okrutnym morderstwie.
37 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Układ zamknięty / Surveillance

2013 | Kryminał
Pierre zostaje wyznaczony do wprowadzenia i nadzoru systemu monitoringu w układzie zamkniętym dla jednego z hipermarketów. Ma to pomóc w przyłapywaniu złodziei na gorącym uczynku. Wkrótce okazuje się, że szefostwo oczekuje od Pierra wykorzystania kamer także w innym celu.
32 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Komisarz Zagaria / Il Commissario Zagaria

2011 | Komedia , Kryminał
Jego metody są niekonwencjonalne, a intuicja nie ma sobie równych. Komisarz Zagaria zbliża się do emerytury, nawet zaplanowano już jego uroczyste odejście. Wszystko zmienia lokalna mafia, zamierzająca przejąć kontrolę nad miastem. Czas, by sprawiedliwości stało się za dość. Przy niemałym udziale młodego detektywa.
30 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Tajemnica lodowca / Mémoire de glace Morderstwo na Mont Blanc / Mont Blanc Murder

2006 | Dramat , Kryminał
Na lodowcu pod Mont Blanc porucznik Martin Le Kerrec prowadzi sprawę dotyczącą odnalezionego ciała młodego mężczyzny. Wkrótce okazuje się, że to sprawa morderstwa z tajemnicami i rozbojem w tle.
30 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Raju nie ma / Sin Cielo

Młody chłopak z meksykańskiego przygranicznego miasteczka stara się jak tylko może, aby pomóc swojej rodzinie. Niestety musi zmierzyć się z rzeczywistością, gdy dziewczyna, którą lubi „znika”. Oparty na prawdziwej historii dramat krótkometrażowy. Za kamerą stanęła Jianna Maarten Saada (The Billboard Queen), a w obsadzie znaleźli się David Gurrola, Fenessa Pineda, Sophia Santi, Vanessa Benavente oraz Dylan Bruno. Produkcja była z powodzeniem pokazywana na wielu imprezach filmowych. Zdobyła nagrodę m.in. na festiwalu w Seattle.
42 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Sprawa Colliniego / Der Fall Collini

2019 | Dramat , Kryminał
Adwokat odkrywa spisek, pracując przy sprawie brutalnego morderstwa.
45 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Intryga rodzinna / Family Plot

1976 | Kryminał
Bardzo bogata Julia Rainbird (Cathleen Nesbitt) oddała przed czterdziestoma laty nieślubnego syna swej zmarłej siostry pod opiekę zastępczych rodziców. Chciała wtedy oszczędzić swojej rodzinie upokorzenia. Teraz 78-letnią staruszkę dręczą wyrzuty sumienia. Postanawia za wszelką cenę odnaleźć swego siostrzeńca i przekazać mu swój majątek. Julia Rainbird zatrudnia do poszukiwań młodą wróżkę Blanche Tyler (Barbara Harris), której obiecuje wysokie wynagrodzenie, lecz nie wie, że Blanche jest oszustką.
28 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Devil's Night: Dawn of the Nain Rouge

2020 | Akcja , Horror , Kryminał
Weteranka wojenna podejmuje pracę w organach ścigania, gdzie zajmuje się nadprzyrodzoną sprawą, która jest miejską legendą.
78 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Nieśmiertelny / L'Immortale / The Immortal

2019 | Dramat , Kryminał
Ciro postrzelony przez swojego jedynego przyjaciela Gennaro Savastano zostaje wyrzucony do ciemnych wód Zatoki Neapolitańskiej. Im bliżej dna tym więcej wspomnień przelatuje mu przed oczami. Nieśmiertelnemu jednak znów udaje się przeżyć…   Historia dziejąca się pomiędzy Neapolem w latach 1980 a Rygą dzisiaj jest dialogiem pomiędzy przeszłością Ciro, jako sieroty i dzisiaj jako wygnańcem. To wszystko tysiące kilometrów od domu. Od wrzących z gorąca ulic Neapolu do zimnego lata na północy Europy, od małych kradzieży po działania wojenne: Ciro musi sprostać wszystkiemu co stanie na jego drodze. W świecie gdzie nieśmiertelność stała się formą potępienia.
71 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

DieRy

Młoda instagramerka zostaje uwikłana w szereg makabrycznych zbrodni.
51 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Santana

2020 | Akcja , Kryminał
Dwaj bracia – policjant z wydziału antynarkotykowego i generał – w końcu odkrywają tożsamość przestępcy, który kilkadziesiąt lat wcześniej zamordował ich rodziców
73 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Tajemnicze początki / Orígenes secretos

2020 | Akcja , Dramat , Kryminał
Detektyw z mroczną przeszłością szuka seryjnego mordercy zostawiającego wskazówki, które może rozszyfrować tylko uwielbiający komiksy syn jego mentora.
157 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Jak zostałem narkomanem / Addiction: A 60's Love Story

2015 | Kryminał , Thriller
Nowy Jork, rok 1968. Geniusz i narkoman, Max Bornstein, boryka się z problemami życia rodzinnego, jednocześnie pracując w przemyśle pornograficznym.
29 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Zbrodnie rodzinne / Crímenes de familia

Gdy jej syn zostaje oskarżony o zgwałcenie i zamordowanie byłej żony, Alicia wkracza na drogę, która na zawsze zmieni jej życie.
146 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Chodzący duch / The Ghost Who Walks

2019 | Dramat , Kryminał
Po kilku latach spędzonych w więzieniu, Nolan wychodzi na wolność. Mężczyzna ma tylko jeden cel - odnaleźć najbliższych i uciec jak najdalej.
39 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Eagoler Chokh

Detektyw stara się rozwikłać zagadkę morderstwa młodej dziewczyny.
39 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Max i Jeremie / Max & Jeremie

Mężczyzna i znacznie młodsza od niego para wychodzą z przyjęcia. On kieruje się do zaparkowanego w pobliżu mercedesa. Oni pośpiesznie sięoddalają. Gdy znikają w podziemnym przejściu, ciszę nocy wstrząsa wybuch. To ukryty zamachowiec detonuje bombę za pomocą nadajnika radiowego. Auto staje w płomieniach, ofiara eksplozji ginie, a zamachowiec ma wiele do powiedzeniu temu, który wiedział. Następnego dnia nasz zamachowiec Jeremie Kołaczkowsky zostaje wezwany na rozmowę z szefem. Ma pecha. Wypadło to akurat wtedy, kiedy jego przyjaciółka rozpinała ostatni guzik jego Levisów 501. Wkrótce spotykamy go w sklepie z winami, gdzie zawiera znajomość z kupującym szampana mężczyzną. Niebawem okazuje się, że starszy znajomy który nota bene trzyma w mieszkaniu niezłą strzelbę ma być jego następną ofiarą. Max Maxendre, nie w ciemię bity emerytowany zabójca szybko orientuje się, że Jeremie nie spotkał się z nim przypadkowo. Wspólnie udają się do starego przyjaciela Mawa, Margrega, który nakłania przyszłą ofiarę Jeremiego do zlikwidowania niejakiego Nicka Costy, za okrągłą sumkę pięciuset tysięcy franków. Max przyjmuje zlecenie. Twierdzi, że przez wzgląd na Jeremiego, który ma się uczyć fach u boku starego mistrza.
39 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Michael Clayton

Tytułowy Michael Clayton (George Clooney) to doświadczony prawnik z sukcesami. Uchodzi za jednego z najlepszych adwokatów w Nowym Jorku, jednak pasmo jego sukcesów wkrótce się kończy. Klienci, których interesów kiedyś bronił, powracają, by się zemścić. Michaela czekają najgorsze dni w karierze.
59 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.