Filmy z gatunku "Melodramat" (477)

Weekend Tajemnic / Long Weekend

Kiedy pechowiec Bart (Finn Witrock) przypadkowo spotyka tajemniczą Viennę (Zoë Chao), oboje tracą dla siebie głowy. Ich weekendowy romans nieoczekiwanie ujawnia sekrety, które mogą ich zgubić lub dać szansę na nowe życie.
651 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Tajemnica Brokeback Mountain / Brokeback Mountain

2005 | Melodramat
Historia dwóch mężczyzn, którzy z sentymentem wracają do malowniczego Brokeback, gdzie przed laty połączyła ich wielka miłość.
179 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Pieśń purpurowego kwiatu / Sången om den eldröda blomman

1919 | Melodramat , Niemy
Młody mężczyzna odrzucony przez swojego ojca rolnika wyrusza na poszukiwanie siebie. Niemy dramat na podstawie nagrodzonej powieści Johannesa Linnankoskiego.
277 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Ride or Die / Kanojo

2021 | Melodramat
Historia o dwóch kobietach, z których jedna zabiła z miłości, a druga ją do tego nakłoniła. Ten film drogi przedstawia ich bezcelową ucieczkę i skomplikowaną podróż, która nieoczekiwanie je do siebie zbliżyła.
331 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Madame Claude

Paryż, lata 60. XX wieku. Wpływy Madame Claude wykraczają daleko poza świat prostytucji - dopóki pewna zamożna młoda kobieta nie zaczyna zagrażać jej imperium.
480 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Pochwyceni przez fale / Sulla stessa onda

2021 | Melodramat
Fabuła koncentruje się wokół grupy zbuntowanych nastolatków owładniętych wizją zbudowania lepszego jutra. Stworzony przez nich ruch jest początkowo przesiąknięty młodzieńczym idealizmem i jest w żartobliwy sposób wymierzony przeciwko establishmentowi, jednak wkrótce zaczyna dryfować w bardzo niebezpiecznym kierunku. Szybko okazuje się, że rozpędzonej fali nie da się już powstrzymać...
424 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Róża Bombaju / Bombay Rose

2019 | Animacja , Melodramat
W głośnym, magnetycznym i chaotycznym mieście miłość dwójki marzycieli zostaje wystawiona na próbę.
561 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Klucz, dom, lustro / Nøgle hus spejl

2015 | Melodramat
Kobiecie, która od lat opiekuje się swoim sparaliżowanym mężem, brakuje ekscytacji i intymności. Czy romans z nowym sąsiadem zaspokoi jej potrzeby?
192 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Gra o miłość / For Love of the Game

1999 | Melodramat , Sportowy
Gracz bejsbolu amerykańskiego wspomina swoje życie i karierę na boisku.
179 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Malcolm i Marie / Malcolm & Marie

2021 | Melodramat
Po premierze filmowiec wraca z dziewczyną do domu w doskonałym nastroju. Jednak wieczór przybiera nieoczekiwany obrót, gdy na jaw wychodzą rewelacje o ich związku.
2317 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Dworzec dla dwojga / Vokzal dlya dvoikh

1982 | Melodramat
Wzruszająca opowieść o miłości dwojga samotnych ludzi, którzy poznają się na dworcu kolejowym prowincjonalnego miasteczka. Eldar Riazanow to mistrz obserwacji. Potrafi z błahych szczegółów zbudować sytuacje frapujące i nieodparcie śmieszne. Ludmiła Gurczenko stworzyła niezapomnianą kreację, subtelnie ukazując spowodowaną przez miłość przemianę krzykliwej kelnerki z dworcowej restauracji w opiekuńczą i pełną oddania kobietę.
421 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Kochankowie roku tygrysa

2005 | Melodramat
Rok 1913. Dwaj Polacy uciekają z zesłania przez syberyjską tajgę do Chin. Przeprawa przez Amur kończy się dla jednego z nich tragicznie. Drugiego, nieprzytomnego, znajduje stary chiński myśliwy i zabiera do swojej chaty w górach. Myśliwy ma piękną 16-letnią córkę. Aby nie kusić losu, rodzice zmuszają dziewczynę do ścięcia włosów i przebrania się w męski strój. Ale czy to może powstrzymać uczucia młodych?
456 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Niekończąca się miłość / Endless Love

1981 | Melodramat
David (Martin Hewitt), uczeń szkoły średniej, zakochuje się z wzajemnością w 15-letniej Jade (Brooke Shields). Jednak ich coraz bardziej zaangażowany związek nie podoba się rodzicom dziewczyny, którzy próbują rozdzielić parę. W akcie desperacji zdruzgotany David podpala dom Jade...
246 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

O tej samej porze, w następne święta / Same Time, Next Christmas

2019 | Melodramat
Olivia Anderson is a successful young woman who met her childhood sweetheart during her family’s annual Christmas visit to Hawaii. After being separated by distance and years, the two reunite at the same Hawaiian resort years later, and the old chemistry between them flares up anew—but circumstances conspire to keep them apart.
375 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Gwiazdkowe marzenia / Christmas Around the Corner

2018 | Melodramat
Romantyczna opowieść w świątecznym klimacie. Claire wyjeżdża z Nowego Jorku, by spędzić święta z dala od zgiełku wielkiego miasta, w niewielkim miasteczku w stanie Vermont. Okazuje się, że burmistrz miasteczka odwołał bożonarodzeniowe atrakcje z powodu niedawnej, tragicznej w skutkach powodzi. Clarie postanawia pomóc właścicielowi kameralnej księgarni, która ucierpiała z powodu ataku żywiołu. Czy świąteczny duch otuli optymizmem mieszkańców miasteczka?
268 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Jane Eyre

Żadna miłość nie jest prosta, ale - jak narkotyk - odurza tylko pierwsza. "Jane Eyre" to opowieść, która wychował miliony nie zawsze rozważnych romantyczek na całym świecie. Współczesna ekranizacja to porywająca i zapierająca dech w piersiach historia o alchemii uczuć. Jane (Mia Wasikowska) nie była dziewczyną, która szukała niezobowiązującego romansu. Choć rozum podpowiadał jej, że fascynującemu Panu Rochersterowi (Michael Fassbender) nie można ufać, oddała mu swoje serce bez reszty.  Moc tego filmu utkana jest z marzeń kobiet o odnalezieniu miłości, która jest im przeznaczona na całe życie. "Jane Eyre" wpisuje się w najmodniejszy obecnie nurt filmowy. Trwa wielki powrót filmów kostiumowych na pierwsze pozycje światowych box office’ów. "Sherlock Holmes", "Piraci z Karaibów" czy "Księżna" podobnie jak "Jane Eyre" przenoszą widzów w świat, który istnieje tylko dzięki genialnej wyobraźni filmowych twórców.
765 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Sylvie / Sylvie's Love

2020 | Melodramat
Harlem lat 50. XX wieku. Młoda kobieta poznaje ambitnego saksofonistę w sklepie z płytami, który należy do jej ojca. Spotkanie Sylvie i muzyka przeradza się w płomienny romans, przekraczający bariery geografii zmieniających się czasów i zawodowego sukcesu.
244 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Bardzo damskie historie / Ochen zhenskie istorii

2020 | Komedia , Melodramat
"Bardzo damskie historie" to pięć filmów krótkometrażowych wyprodukowanych przez cztery kobiety i jednego mężczyznę. To prawdziwe historie z życia dziesięciu bohaterek, z których każda podąża inną drogą. Film porusza aktualne tematy i odpowiada na pytania o relacje między mężczyzną a kobietą, między żoną a kochanką męża, między matką a córką, między najlepszymi przyjaciółkami oraz o inne niejednoznaczne związki. Każdy z filmów przedstawia nam historie bardzo różniących się od siebie kobiet. Czego pragną? Jedne marzą o szalonej miłości, drugie wybierają karierę, a niektóre uważają, że to małżeństwo i dzieci przynoszą szczęście. Dziesięć różnych kobiet, które łączy jedno: pragnienie prawdziwego życia.
318 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Moja kochana panienka / Mi querida señorita

1972 | Melodramat
Adela Castro to kobieta w średnim wieku, która mieszka samotnie w małym miasteczku na prowincji. Towarzyszy jej młoda służąca Isabel, do której Adela w pewnym momencie zaczyna czuć coś więcej niż opiekuńczą sympatię. Kryzys tożsamościowy głównej bohaterki jest porównany w sposób symboliczny do przełomowego momentu, w którym znalazła się Hiszpania w latach 70. i czasów schyłku reżimu frankistowskiego. Jaime de Armiñán nominowany za ten film do Oscara wykorzystuje słabnącą rolę cenzury, żeby uchwycić wątpliwości związane z szukaniem tożsamości, próbą wyzwolenia się z narzucanych schematów oraz odkrywaniem własnej seksualności. Film wyprzedzający epokę, który wzbudził ogromne kontrowersje wśród ówczesnej krytyki, jednak oglądany po latach nadal frapuje i zastanawia. Wszelkie skojarzenia z kluczowymi motywami późniejszych filmów Pedro Almodóvara – w pełni uzasadnione.
324 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

After 2 / After We Collided

2020 | Melodramat
Tessa wciąż nie potrafi wybaczyć i zaufać Hardinowi, po tym co między nimi zaszło. Aby wyleczyć się z namiętności, rzuca się w wir pracy. Dzięki talentowi i urodzie szybko odnajduje się w nowym poukładanym świecie. Poznany w pracy przystojny i odpowiedzialny Trevor wydaje się idealną „odtrutką” na mrocznego i skomplikowanego Hardina. Tessa wydaje się być gotowa na nowy związek, ale Hardin nie zamierza się poddać. Jest gotów na wszystko, by udowodnić Tessie, że jego uczucia są szczere. Jednak porywcza, dzika natura i skrywane w sercu sekrety sprzed lat, znów mogą mu stanąć na drodze do szczęścia. Szczególnie, że Trevor okazuje się wyrafinowanym i cynicznym graczem, któremu nieobce są podstęp i manipulacja.
10405 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

A potem tańczyliśmy / And Then We Danced

2019 | Melodramat
Merab od najmłodszych lat trenuje ze swoją taneczną partnerką Mary w National Georgian Ensemble. Zgodnie z gruzińskim zwyczajem, kiedy mężczyzna tańczy, nie może pokazywać słabości. Taniec mężczyzny to emanacja siły, pokaz totalnej kontroli nad emocjami. Miękkość w tańcu to brak siły, brak męskości. Trzeba być twardym, zwartym i gotowym. Tymczasem do zespołu dołącza charyzmatyczny i jednocześnie beztroski Irakli, który zdaje się przeczyć tym zasadom. Poukładany świat Meraba wywraca się do góry nogami. Irakli staje się jego największym rywalem, ale nieoczekiwanie także obiektem pożądania. W konserwatywnym otoczeniu, jeśli Merab będzie chciał podążać za swoimi pragnieniami, musi dużo zaryzykować. Być może wszystko. Historia o odkrywaniu prawdziwej tożsamości i byciu z nią w zgodzie.
607 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Wild Mountain Thyme

2020 | Melodramat , Romans
Adaptacja sztuki „Outside Mullingar” przedstawiająca historię rolniczki, która od zawsze bez wzajemności podkochiwała się w sąsiedzie, który zmaga się z problemami emocjonalnymi.
257 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Sekret: Odważ się marzyć / The Secret: Dare to Dream

2020 | Melodramat
Wdowa walcząca o przetrwanie poznaje nieznajomego, który prezentuje filozofię pozytywnego myślenia.
275 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Francuska suita / Suite Française

2014 | Melodramat , Wojenny
Mieszkająca w okupowanej Francji młoda kobieta, Lucille, jest uwięziona w małżeństwie pozbawionym namiętności. Nie rozpacza, gdy jej mąż zostaje wysłany na front, a do jej domu tymczasowo wprowadza się przystojny niemiecki żołnierz Bruno. Początkowa obawa wobec okupanta zaczyna przeradzać się w fascynację. Lucille i Brunona łączy pasja do muzyki - ona gra na fortepianie, on przed wojną był kompozytorem. Dziewczyna musi wybrać pomiędzy uczuciem do Niemca a miłością do ojczyzny.
733 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.