Filmy z gatunku "Muzyczny" (589)

Taylor Swift America's Sweetheart

Taylor Swift America's Sweetheart is a video starring Taylor Swift. The country/pop superstar has taken the music scene by storm, going multi-platinum on her first album, earning four Grammy Awards for her second and being listed in...
56 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

D Tour: A Tenacious Documentary

D Tour: A Tenacious Documentary takes you behind the scenes with Jack Black and Kyle Gass during the making of their feature film, Tenacious D in The Pick of Destiny! Features more than an hour of on-set footage and jokes you won't see anywhere else.
6 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Brasslands

Ekscentryczna orkiestra dęta z Nowego Jorku, grupa wynędzniałych romskich wirtuozów i obrońcy tytułu z Serbii stają do rywalizacji na oczach półmilionowej publiczności, przekraczając przy tym polityczne i etniczne granice na największym na świecie festiwalu trąbki w serbskiej miejscowości Guča.
21 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Dance for Me / Dans for mig

Film dokumentalny o dwojgu młodych i pełnych pasji tancerzach, u których żądza sukcesu przyćmiewa wszystko inne.
19 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Shakira In Concert: El Dorado World Tour

Shakira In Concert: El Dorado World Tour is a movie starring Shakira, Sadoc Vazkez, and Sadoc Vazquez. Shakira is a global superstar who, by the age of 18, had taken Latin America by storm. Now, she celebrates her triumphant return...
15 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Roger Waters: Us + Them

Filmed in Amsterdam on the European leg of his 2017 – 2018 Us + Them tour which saw Waters perform to over two million people worldwide, the film features songs from his legendary Pink Floyd albums (The Dark Side of the Moon, The Wall, Animals, Wish You Were Here) and from his last album, Is This The Life We Really Want?
13 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Cudowne dziecko / August Rush

2007 | Dramat , Muzyczny
Pewnego gwieździstego wieczoru, gdy księżyc nadsłuchiwał odgłosów świata, spotkały się dwa serca. Lyla Novacek (Keri Russell) genialna wiolonczelistka, po koncercie w Nowym Jorku, w którym brała udział, wraz z przyjaciółką udaje się na imprezę. Louis Connelly (Jonathan Rhys Meyers) irlandzki gitarzysta i wokalista, również ma nowojorski występ ze swoim muzycznym zespołem. Louis w chwili drugiego oddechu, najczęściej rozmyśla patrząc na otwarte niebo. Tego wieczoru na jego niebie pojawiała się Lyla. Nie tylko wspólna miłość do muzyki ich połączyła. Z samego rana zakochani umówili się w poblizu Łuku Triumfalnego przy Washington Square. Jednak Thomas Novacek (William Sadler) zaborczy ojciec myślący o przyszłości córki, nie pozwala jej na spotkanie. W międzyczasie poznajemy jedenastoletniego chłopca Evana Taylora (Freddie Highmore), który odkrywa przed sobą świat wypełniony dźwiękami. Evan przebywa w sierocińcu, gdzie czeka na swoich prawdziwych rodziców. Wierząc że kiedyś jego rodziców połączyła melodia uczuć, postanawia ich odnaleźć śladem muzyki, co przeszywa go każdego dnia.
57 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

My Gift: koncert świąteczny Carrie UnderwoodMy Gift: A Christmas Special from Carrie Underwood

2020 | Muzyczny
Zrealizowany dla HBO Max wyjątkowy występ Carrie Underwood, która wprowadza widzów w świąteczny nastrój. Piosenkarka wykonuje uwielbiane przez wszystkich klasyczne utwory świąteczne, przepełnione radością, nadzieją i niepowtarzalnym klimatem Bożego Narodzenia. Artystka prezentuje również materiał ze swojego pierwszego albumu świątecznego pt. “My Gift”, który ukazał się jesienią 2020 roku. Produkcja obfituje w wiele wyjątkowych momentów - w tym wspólne wykonanie z Johnem Legendem piosenki „Hallelujah”, którą muzyk napisał z Tobym Gadem. Widzowie zobaczą również kulisy nagrania utworu „Little Drummer Boy” przez Underwood i jej pięcioletniego syna Isaiaha.
32 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Żółta Róża / Yellow Rose

2019 | Dramat , Muzyczny
Rose, 17-letnia filipińsko-amerykańska nastolatka z Teksasu, marzy o zostaniu ikoną muzyki country. Musi o siebie zadbać, kiedy jej matka zostaje aresztowana przez ICE, i musi wybrać pomiędzy podążaniem za swoimi marzeniami bez matki, a pozostawieniem za sobą swoich pasji.
23 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Ma Rainey: Matka bluesa / Ma Rainey's Black Bottom

2020 | Dramat , Muzyczny
Chicago, lata 20. ubiegłego wieku. Pewnego upalnego popołudnia w studiu nagraniowym grupa muzyków oczekuje na Ma Rainey - genialną artystkę i legendarną "Matkę Bluesa" (Viola Davis). Spóźniona na sesję nieustraszona i śmiała Ma wdaje się ze swoim białym menadżerem i producentem w spór dotyczący kontroli nad jej własną muzyką. W klaustrofobicznym pomieszczeniu z każdą chwilą robi się coraz goręcej - dosłownie i w przenośni. Ambitny trębacz Levee (Chadwick Boseman), któremu wpada w oko dziewczyna Ma i który pragnie za wszelką cenę zapisać się w historii muzyki, wciąga swoich kompanów w wir rozmów na przeróżne tematy. W ich trakcie na jaw wychodzą prawdy, które na zawsze odmienią ich życie. Film "Ma Rainey: Matka bluesa" będący adaptacją sztuki dwukrotnego laureata nagrody Pulitzera, Augusta Wilsona, to pean na cześć potęgi bluesa i talentu artystów, którzy nie zgodzili się na to, by o ich wartości decydowały uprzedzenia i stereotypy.
24 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Opowieści o kolędach / Lucy Worsley's Christmas Carol Odyssey

Film dokumentalny. Odkryjemy fascynującą i często zaskakującą historię naszych najbardziej lubianych kolęd. Ludzie na całym świecie śpiewają bożonarodzeniowe kolędy w miastach, szkołach, pubach i wciąż jeszcze w uroczych wiejskich kościółkach. Kolędy są częścią Bożego Narodzenia, jak pierniczki i choinka. Na początek poznamy anglosaską tradycję, starszą niż Boże Narodzenie. Dowiemy się również jaka jest historia nabożeństw, tradycji i obrzędów w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Od IV-ego wieku, gdy chrześcijaństwo stało się religią dominującą, Boże Narodzenie obchodzone jest podczas przesilenia zimowego. Doskonały moment. Odradzające się Słońce symbolizuje narodziny Syna. Obchody Bożego Narodzenia stopniowo zmieniały się w ucztę z mnóstwem wesołych zabaw. Za Tudorów do imprezy dołączył święty Mikołaj. Świętowaniu zawsze towarzyszyły kolędy. Boże Narodzenie wydaje się czymś najbardziej tradycyjnym na świecie. Ale to pozory. W ciągu wieków nieustannie zmieniał się sposób obchodzenia świąt. Kolędom też odświeżano słowa. Prezenterką jest dziennikarka BBC i historyk, Lucy Worsley. Posłuchamy też wypowiedzi międzynarodowych ekspertów i gości specjalnych, w tym chóru Hampton Court Choon i wielokrotnie nagradzanej grupy gospel The Kingdom Choir.
34 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Return To Greendale

2020 | Muzyczny
Return To Greendale captures Neil Young and Crazy Horse's historic 2003 tour, in support of their album Greendale. Neil and the band were joined on stage by a large cast of singers and actors to perform the story he wrote about the small town of Greendale and how a dramatic event affects the people living there. The ten songs from the powerful original album are performed in sequence, with the cast speaking the sung words, adding to the intensity of the performance. The ambitious live show is a unique multi-media experience seamlessly blending together live performance with actors portraying each song, with the story occasionally enhanced by scenes from Greendale - The Movie.
25 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

Raper i aktywista Emicida opowiada o bogatym dziedzictwie kulturalnym czarnych Brazylijczyków między fragmentami swojego koncertu w Theatro Municipal w São Paulo.
24 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Katherine Jenkins: Christmas Spectacular from the Royal Albert Hall / Katherine Jenkins Christmas Spectacular

2020 | Muzyczny
Gwiazda muzyki klasycznej, Katherine Jenkins, prezentuje magiczny i wyjątkowy bożonarodzeniowy koncert z kultowej Royal Albert Hall, przynosząc świąteczną radość publiczności na całym świecie.
26 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Rewanż / You Got Served

2004 | Muzyczny , Obyczajowy
Hip-hopowa komedia muzyczna przedstawiająca subkulturę tancerzy ulicznych, których w filmie reprezentuje para przyjaciół - David i Elgin. Marzą oni o założeniu własnego studia nagraniowego, jednak aby tego dokonać muszą najpierw zwyciężyć w pojedynku w ulicznym tańcu przeciwko innemu zespołowi, czym mają udowodnić swój talent.
63 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Człowiek z nut

Film jest próbą rekonstrukcji życia i twórczości gostyńskiego muzyka, którego kompozytorski kunszt przyniósł mu miano brata bliźniaka Wolfganga Amadeusza Mozarta. Jak dalece celne jest takie porównanie? Przekonacie się sami, śledząc przeszpiegi Wojciecha Czemplika, dyrektora artystycznego Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana i jego fascynację postacią Józefa Zeidlera.
52 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Western Stars

Bruce Springsteen przenosi na ekran swój najnowszy studyjny album "Western Stars", wykonując każdą z trzynastu piosenek z zespołem i orkiestrą w swojej prawie stuletniej stodole. "Western Stars" to debiut reżyserski Springsteena. W realizacji filmu brał udział jego stały współpracownik Thom Zimny, dzięki temu poznajemy życie i twórczość tego wielkiego amerykańskiego artysty z zupełnie innej strony. Film łączy materiały dokumentalne z koncertów, wspomnienia Springsteena i jego prywatne nagrania z zapierającymi dech w piersiach widokami amerykańskiego Zachodu. Jednym słowem – to opowieść o miłości i stracie, odosobnieniu, rodzinie i wiecznym poszukiwaniu bezkresnej przestrzeni.
53 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Shawn Mendes: Live in Concert

Na stadionie w swoim rodzinnym Toronto Shawn Mendes daje z siebie wszystko i gra dla tłumnie zgromadzonych fanów koncert, którego nigdy nie zapomną.
47 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Zamek / Pilis

2020 | Dramat , Muzyczny
Monika (Barbora Bareikyte) jest trzynastolatką, która niedawno przeprowadziła się z matką pianistką (Gabija Jaraminaite) i babką (Jurate Onaityte) z Litwy do Dublina. Dziewczynka marzy o zostaniu sławną piosenkarką. W końcu udaje jej się zagrać z matką na pogrzebie, a po występie kobiety zostają zaproszone przez tajemniczego starszego impresario do zagrania na deskach popularnego „Zamku”. Matka Moniki jest jednak realistką i nie bacząc na marzenia córki decyduje się sprzedać keyboard. Nastolatka nie daje za wygraną i postanawia zawalczyć o swoją przyszłość. Ucieka się nawet do desperackich środków, aby zebrać pieniądze na wypożyczenie “swoich” klawiszy. Wciągający dramat o dojrzeniu i młodzieńczej pogoni za marzeniami. Reżyserką i scenarzystką obrazu jest Lina Luzyte (Together For Ever).
51 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Famo$o / Famoso

Film muzyczny z niepublikowanymi obrazami z życia najsłynniejszego włoskiego trapera Sfery Ebbasty (w 2017 featuring z Quebonafide). Pomiędzy koncertami, sesjami studyjnymi i stylem życia śledzi całą swoją karierę artystyczną od początków z producentem Charliem Charlesem do międzynarodowego sukcesu.
50 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Pozostając w cieniu / Theory of Obscurity: A Film About the Residents

Film dokumentalny o amerykańskiej grupie The Residents. Zespół w ciągu czternastoletniej kariery wydał ponad 60 płyt i zagrał tysiące koncertów, ale nigdy nie ujawnił tożsamości jego członków. Dokument przedstawia jubileuszową trasę koncertową oraz ujawnia, kim naprawdę są artyści.
50 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Jarocin. Po co wolność

Takiego miejsca nie było wcześniej na mapie Europy Wschodniej, w Bloku Komunistycznym. Jarocin – niewielkie miasteczko w Wielkopolsce staje się symbolem niezależności, buntu i wolności w represjonującym systemie. A dokonuje tego muzyka rockowa. Polska do 1989 roku to państwo, w którym panuje wszechobecna komuna i cenzura. Kraj pogrążony jest w kryzysie gospodarczym, jedzenie jest limitowane i wydawane "na kartki". Polacy są coraz bardziej niezadowoleni i sfrustrowani. Powstaje Solidarność, która po półtora roku zostaje siłą rozwiązana przez juntę wojskową wprowadzającą stan wojenny. Na ulicach dochodzi do walk z milicją, giną robotnicy i studenci. W tym świecie, niczym wyspa na morzu komunistycznego absurdu, pojawia się festiwal w Jarocinie – enklawa wolności i normalności. Szefowie partii w Warszawie początkowo nie zauważają tego zjawiska, w stolicy nikt nie wie, gdzie znajduje się to niespełna 20-tysięczne miasteczko. Tymczasem kilkadziesiąt tysięcy zbuntowanych młodych ludzi co roku zjeżdża do Jarocina, aby posłuchać muzyki granej i tworzonej przez ich rówieśników. To ona staje się głosem pokolenia Polaków niezadowolonych z ówczesnej rzeczywistości i popycha ich do działania. Działa jak katalizator i coraz więcej muzyków tworzy sztukę buntu i wyzwolenia z okowów totalitarnego absurdu. Zew wolności roznosi się echem na cały kraj i poza jego granice. Symboliczne teksty piosenek są zrozumiałe dla Polaków, wydawane "w podziemiu" magazyny i płyty są dystrybuowane poza kontrolą władz. Film o Jarocinie to film o wolności. Nie tylko tej rozumianej jako wolność jednostki w totalitarnym świecie, ale również o wolności artystycznej, wolności tworzenia i wyrażania siebie, wolności w każdym wymiarze. Pokazuje to, co oznaczała wolność w latach 1970-1990, ale także, co oznacza dziś i jak rozumie ją współczesny człowiek. Na kanwie opowieści o festiwalu został pokazany trudny okres życia w systemie komunistycznym i muzyczna droga Polaków do wolności.
45 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Country-hop / Country-ish

2020 | Muzyczny , Program TV
Muzyk country Coffey Anderson i jego żona, tancerka hip-hopowa Criscilla, opowiadają o swojej rodzinie, pracy i próbach, na które wystawia ich życie.
44 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Pat Metheny: The Unity Sessions

"The Unity Sessions" prezentuje nagrania koncertowe poprzedniego zespołu Pata. Na saksofonie grał w nim saksofonista Chris Potter, na kontrabasie Ben Williams, na perkusji Sanchez a Giulio Carmassi na różnych instrumentach. Ten zespół był rozwinięciem poprzedniego Unity Band, z którym otrzymał 20. nagrodę Grammy. Gitarzysta nawiązał tym samym do Pat Metheny Group sprzed lat, choć brzmienie jest akustyczne, ale nie mniej nasycone szczegółami i niuansami skierowanymi do wnikliwego słuchacza. Formacja rozpędzała się na koncertach do niebotycznych prędkości, a wszyscy muzycy stawali na szczycie swoich możliwości. Zresztą z takim perfekcjonistą jak Metheny inaczej nie można.
86 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.