Filmy z gatunku "Muzyczny" (595)

Dolly Parton: A MusiCares Tribute

Wypełniony muzyką i wspomnieniami występ, podczas którego znani artyści składają hołd Dolly Parton z okazji przyznania jej nagrody dla Osobowości Roku MusiCares.
55 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Reframe THEATER EXPERIENCE with you

2019 | Muzyczny
W 2019 roku koncert Reframe zespołu Perfume w nowo otwartym Line Cube Shibuya został uwieczniony w zaawansowanej technicznie wersji filmowej.
43 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Connected

Argentyński DJ Hernán Cattáneo znany z nowatorskiej muzyki house występuje wspólnie z orkiestrą symfoniczną w Teatro Colón w Buenos Aires.
46 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Biggie: I Got a Story to Tell

Niezwykłe zdjęcia, wnikliwe wywiady — ten dokument opowiada o życiu rapera znanego jako Notorious B.I.G. i jego drodze od przestępstwa do tytułu króla rapu.
63 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

EM i ON / EM a ON

Dokument z serii Bez cenzury poświęcony dwóm nonkonformistycznym artystom z Litvínova w północnych Czechach. Pierwszym jest EM Rudenko, pochodzący z Ukrainy (przynajmniej tak deklaruje) robotnik i zarazem autor absurdalnych wierszy, które pełne są zamierzonych bzdur. Drugi nazywa siebie Xavier Baumaxa i jest pomysłowym autorem piosenek. Jego utwory są swego rodzaju inteligentnymi parodiami współczesności. Reżyser Vladimír Michálek spędził z bohaterami ponad dwa lata. Wziął też udział w kilku ich publicznych i prywatnych występach. Podczas tournée po północnych Czechach reżyser zgłębił również rodzinne i społeczne korzenie obydwu bohaterów. W efekcie powstał szorstki dokumentalny kolaż, pełen czarnego humoru, nieocenzurowanych wyzwań i odważnych kreacji.
41 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Koda / Coda

2019 | Dramat , Muzyczny
Henry Field (Patrick Stewart) jest uznanym pianistą, który po dłuższej nieobecności wraca na scenę i niespodziewanie odkrywa, że dopada go paraliżująca trema. Czas i stare rany dają o sobie znać mistrzowi. Oszołomiony i właściwie gotowy do ucieczki spotyka Helen Morrison (Katie Holmes), krytyczkę muzyczną, z którą zadaje się pokrewnym duchem, także z trudną przeszłością. Kobieta wierzy, że tylko ona może pomóc pianiście. Kiedy jednak ich relacja zaczyna robić się poważna, okazuje się, że Helen może również stać się przyczyną jego upadku.
86 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Taylor Swift America's Sweetheart

Taylor Swift America's Sweetheart is a video starring Taylor Swift. The country/pop superstar has taken the music scene by storm, going multi-platinum on her first album, earning four Grammy Awards for her second and being listed in...
135 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

D Tour: A Tenacious Documentary

D Tour: A Tenacious Documentary takes you behind the scenes with Jack Black and Kyle Gass during the making of their feature film, Tenacious D in The Pick of Destiny! Features more than an hour of on-set footage and jokes you won't see anywhere else.
53 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Brasslands

Ekscentryczna orkiestra dęta z Nowego Jorku, grupa wynędzniałych romskich wirtuozów i obrońcy tytułu z Serbii stają do rywalizacji na oczach półmilionowej publiczności, przekraczając przy tym polityczne i etniczne granice na największym na świecie festiwalu trąbki w serbskiej miejscowości Guča.
77 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Dance for Me / Dans for mig

Film dokumentalny o dwojgu młodych i pełnych pasji tancerzach, u których żądza sukcesu przyćmiewa wszystko inne.
82 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Shakira In Concert: El Dorado World Tour

Shakira In Concert: El Dorado World Tour is a movie starring Shakira, Sadoc Vazkez, and Sadoc Vazquez. Shakira is a global superstar who, by the age of 18, had taken Latin America by storm. Now, she celebrates her triumphant return...
69 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Roger Waters: Us + Them

Filmed in Amsterdam on the European leg of his 2017 – 2018 Us + Them tour which saw Waters perform to over two million people worldwide, the film features songs from his legendary Pink Floyd albums (The Dark Side of the Moon, The Wall, Animals, Wish You Were Here) and from his last album, Is This The Life We Really Want?
64 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Cudowne dziecko / August Rush

2007 | Dramat , Muzyczny
Pewnego gwieździstego wieczoru, gdy księżyc nadsłuchiwał odgłosów świata, spotkały się dwa serca. Lyla Novacek (Keri Russell) genialna wiolonczelistka, po koncercie w Nowym Jorku, w którym brała udział, wraz z przyjaciółką udaje się na imprezę. Louis Connelly (Jonathan Rhys Meyers) irlandzki gitarzysta i wokalista, również ma nowojorski występ ze swoim muzycznym zespołem. Louis w chwili drugiego oddechu, najczęściej rozmyśla patrząc na otwarte niebo. Tego wieczoru na jego niebie pojawiała się Lyla. Nie tylko wspólna miłość do muzyki ich połączyła. Z samego rana zakochani umówili się w poblizu Łuku Triumfalnego przy Washington Square. Jednak Thomas Novacek (William Sadler) zaborczy ojciec myślący o przyszłości córki, nie pozwala jej na spotkanie. W międzyczasie poznajemy jedenastoletniego chłopca Evana Taylora (Freddie Highmore), który odkrywa przed sobą świat wypełniony dźwiękami. Evan przebywa w sierocińcu, gdzie czeka na swoich prawdziwych rodziców. Wierząc że kiedyś jego rodziców połączyła melodia uczuć, postanawia ich odnaleźć śladem muzyki, co przeszywa go każdego dnia.
267 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

My Gift: koncert świąteczny Carrie UnderwoodMy Gift: A Christmas Special from Carrie Underwood

2020 | Muzyczny
Zrealizowany dla HBO Max wyjątkowy występ Carrie Underwood, która wprowadza widzów w świąteczny nastrój. Piosenkarka wykonuje uwielbiane przez wszystkich klasyczne utwory świąteczne, przepełnione radością, nadzieją i niepowtarzalnym klimatem Bożego Narodzenia. Artystka prezentuje również materiał ze swojego pierwszego albumu świątecznego pt. “My Gift”, który ukazał się jesienią 2020 roku. Produkcja obfituje w wiele wyjątkowych momentów - w tym wspólne wykonanie z Johnem Legendem piosenki „Hallelujah”, którą muzyk napisał z Tobym Gadem. Widzowie zobaczą również kulisy nagrania utworu „Little Drummer Boy” przez Underwood i jej pięcioletniego syna Isaiaha.
88 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Żółta Róża / Yellow Rose

2019 | Dramat , Muzyczny
Rose, 17-letnia filipińsko-amerykańska nastolatka z Teksasu, marzy o zostaniu ikoną muzyki country. Musi o siebie zadbać, kiedy jej matka zostaje aresztowana przez ICE, i musi wybrać pomiędzy podążaniem za swoimi marzeniami bez matki, a pozostawieniem za sobą swoich pasji.
75 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Ma Rainey: Matka bluesa / Ma Rainey's Black Bottom

2020 | Dramat , Muzyczny
Chicago, lata 20. ubiegłego wieku. Pewnego upalnego popołudnia w studiu nagraniowym grupa muzyków oczekuje na Ma Rainey - genialną artystkę i legendarną "Matkę Bluesa" (Viola Davis). Spóźniona na sesję nieustraszona i śmiała Ma wdaje się ze swoim białym menadżerem i producentem w spór dotyczący kontroli nad jej własną muzyką. W klaustrofobicznym pomieszczeniu z każdą chwilą robi się coraz goręcej - dosłownie i w przenośni. Ambitny trębacz Levee (Chadwick Boseman), któremu wpada w oko dziewczyna Ma i który pragnie za wszelką cenę zapisać się w historii muzyki, wciąga swoich kompanów w wir rozmów na przeróżne tematy. W ich trakcie na jaw wychodzą prawdy, które na zawsze odmienią ich życie. Film "Ma Rainey: Matka bluesa" będący adaptacją sztuki dwukrotnego laureata nagrody Pulitzera, Augusta Wilsona, to pean na cześć potęgi bluesa i talentu artystów, którzy nie zgodzili się na to, by o ich wartości decydowały uprzedzenia i stereotypy.
77 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Opowieści o kolędach / Lucy Worsley's Christmas Carol Odyssey

Film dokumentalny. Odkryjemy fascynującą i często zaskakującą historię naszych najbardziej lubianych kolęd. Ludzie na całym świecie śpiewają bożonarodzeniowe kolędy w miastach, szkołach, pubach i wciąż jeszcze w uroczych wiejskich kościółkach. Kolędy są częścią Bożego Narodzenia, jak pierniczki i choinka. Na początek poznamy anglosaską tradycję, starszą niż Boże Narodzenie. Dowiemy się również jaka jest historia nabożeństw, tradycji i obrzędów w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Od IV-ego wieku, gdy chrześcijaństwo stało się religią dominującą, Boże Narodzenie obchodzone jest podczas przesilenia zimowego. Doskonały moment. Odradzające się Słońce symbolizuje narodziny Syna. Obchody Bożego Narodzenia stopniowo zmieniały się w ucztę z mnóstwem wesołych zabaw. Za Tudorów do imprezy dołączył święty Mikołaj. Świętowaniu zawsze towarzyszyły kolędy. Boże Narodzenie wydaje się czymś najbardziej tradycyjnym na świecie. Ale to pozory. W ciągu wieków nieustannie zmieniał się sposób obchodzenia świąt. Kolędom też odświeżano słowa. Prezenterką jest dziennikarka BBC i historyk, Lucy Worsley. Posłuchamy też wypowiedzi międzynarodowych ekspertów i gości specjalnych, w tym chóru Hampton Court Choon i wielokrotnie nagradzanej grupy gospel The Kingdom Choir.
81 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Return To Greendale

2020 | Muzyczny
Return To Greendale captures Neil Young and Crazy Horse's historic 2003 tour, in support of their album Greendale. Neil and the band were joined on stage by a large cast of singers and actors to perform the story he wrote about the small town of Greendale and how a dramatic event affects the people living there. The ten songs from the powerful original album are performed in sequence, with the cast speaking the sung words, adding to the intensity of the performance. The ambitious live show is a unique multi-media experience seamlessly blending together live performance with actors portraying each song, with the story occasionally enhanced by scenes from Greendale - The Movie.
78 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

Raper i aktywista Emicida opowiada o bogatym dziedzictwie kulturalnym czarnych Brazylijczyków między fragmentami swojego koncertu w Theatro Municipal w São Paulo.
79 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Katherine Jenkins: Christmas Spectacular from the Royal Albert Hall / Katherine Jenkins Christmas Spectacular

2020 | Muzyczny
Gwiazda muzyki klasycznej, Katherine Jenkins, prezentuje magiczny i wyjątkowy bożonarodzeniowy koncert z kultowej Royal Albert Hall, przynosząc świąteczną radość publiczności na całym świecie.
77 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Rewanż / You Got Served

2004 | Muzyczny , Obyczajowy
Hip-hopowa komedia muzyczna przedstawiająca subkulturę tancerzy ulicznych, których w filmie reprezentuje para przyjaciół - David i Elgin. Marzą oni o założeniu własnego studia nagraniowego, jednak aby tego dokonać muszą najpierw zwyciężyć w pojedynku w ulicznym tańcu przeciwko innemu zespołowi, czym mają udowodnić swój talent.
163 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Człowiek z nut

Film jest próbą rekonstrukcji życia i twórczości gostyńskiego muzyka, którego kompozytorski kunszt przyniósł mu miano brata bliźniaka Wolfganga Amadeusza Mozarta. Jak dalece celne jest takie porównanie? Przekonacie się sami, śledząc przeszpiegi Wojciecha Czemplika, dyrektora artystycznego Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana i jego fascynację postacią Józefa Zeidlera.
111 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Western Stars

Bruce Springsteen przenosi na ekran swój najnowszy studyjny album "Western Stars", wykonując każdą z trzynastu piosenek z zespołem i orkiestrą w swojej prawie stuletniej stodole. "Western Stars" to debiut reżyserski Springsteena. W realizacji filmu brał udział jego stały współpracownik Thom Zimny, dzięki temu poznajemy życie i twórczość tego wielkiego amerykańskiego artysty z zupełnie innej strony. Film łączy materiały dokumentalne z koncertów, wspomnienia Springsteena i jego prywatne nagrania z zapierającymi dech w piersiach widokami amerykańskiego Zachodu. Jednym słowem – to opowieść o miłości i stracie, odosobnieniu, rodzinie i wiecznym poszukiwaniu bezkresnej przestrzeni.
111 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Shawn Mendes: Live in Concert

Na stadionie w swoim rodzinnym Toronto Shawn Mendes daje z siebie wszystko i gra dla tłumnie zgromadzonych fanów koncert, którego nigdy nie zapomną.
96 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.