Filmy z gatunku "Obyczajowy" (284)

Rewanż / You Got Served

2004 | Muzyczny , Obyczajowy
Hip-hopowa komedia muzyczna przedstawiająca subkulturę tancerzy ulicznych, których w filmie reprezentuje para przyjaciół - David i Elgin. Marzą oni o założeniu własnego studia nagraniowego, jednak aby tego dokonać muszą najpierw zwyciężyć w pojedynku w ulicznym tańcu przeciwko innemu zespołowi, czym mają udowodnić swój talent.
378 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Miłosna rozgrywka / Something to Talk About

Grace pochodzi z zamożnej rodziny. Ma przystojnego męża i utalentowaną córkę. Jej życie toczy się utartym szlakiem, choć Grace czuje się niedoceniona i niespełniona zawodowo. Kiedy więc przyłapuje swojego męża na romansie z inną kobietą postanawia całkowicie zmienić swoje życie.
461 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Polot / Osiedle Polskich Skrzydeł

2020 | Obyczajowy
Karol, utalentowany i przedsiębiorczy 25-latek, dorabia w rodzinnej firmie i prowadzi własny obiecujący biznes. Gdy ojciec, instruktor lotnictwa, ginie w wypadku, na barki Karola spada obowiązek utrzymania domu i matki. Wraz z dwójką najlepszych przyjaciół stawia wszystko na jedną kartę – zamierza skonstruować innowacyjny sterowiec. Gdy na horyzoncie pojawią się duże pieniądze, młody wizjoner szybko przekona się, ile wyrzeczeń kosztuje własna firma. Karol będzie musiał ostrożnie dobierać zarówno przyjaciół, jak i biznesowych partnerów. Czy uda mu się osiągnąć sukces na własnych warunkach?
542 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Interior

2019 | Obyczajowy
Magda i Maciek. Dwoje trzydziestokilkulatków szukających swojego miejsca na świecie. Ona, pewna siebie kobieta, stawiająca zawodowy sukces ponad rodzinę. On, uwięziony w szponach kapitalizmu, uciekinier, który wywraca swoje życie do góry nogami. Dwoje nieznajomych, których pozornie różni wszystko. Łączy ich jednak miejsce, w którym przyszło im żyć. To Polska – dla jednych kraj wielkich możliwości, dla innych ojczyzna zatracenia. Pewnego dnia ich losy skrzyżują się i sprawią, że nic nie będzie dla nich już takie samo. Czy Magda zdoła odmienić swoje życie i uratować rodzinę? Czy Maciek znajdzie dla siebie miejsce w świecie, który chce go zniszczyć?
729 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Apostoł / The Apostle

Ludowy kaznodzieja z niewielkiego miasteczka dowiaduje się o niewierności swej młodej żony, masakruje jej kochanka - i wyjeżdża na południe kraju, by zacząć nowe życie. W Luizjanie zakłada wspólnotę religijną, przemawia w domach modlitwy i przez radio, zdobywa popularność. Przypadkowo żona słyszy jego kazanie na falach eteru.
408 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

W rytmie rave / Groove

2000 | Dramat , Obyczajowy
W Internecie pojawia się informacja o planowanym w San Francisco rave party. W sobotę, w opuszczonym magazynie zjawia się 200 osób. Adaptery idą w ruch. Zaczyna się impreza - 12 godzin tańca i narkotykowego szaleństwa. W ciągu tych dwunastu godzin radykalnej zmianie ulegnie także życie Davida i Colina Turnerów. Przyjechali do San Francisco ze środkowego wschodu. David chciał zostać pisarzem, lecz pisze jedynie instrukcje obsługi dla firmy komputerowej. Jest przepracowany i samotny. Colin to dusza towarzystwa, zabiera brata na dyskotekę.
679 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Miesiąc nad jeziorem / A Month by the Lake

1995 | Komedia , Obyczajowy
Panna Bentley jest dystyngowaną Angielką i czuje się bardzo swojsko we włoskiej Fascioli nad jeziorem Lomo, gdyż przyjeżdża tam na wakacje od dzieciństwa. Ale tym razem będzie inaczej. Kiedy umiera jej ojciec (długoletni towarzysz w wakacyjnych wyjazdach), kobiecie wydaje się, że pozostanie już na zawsze sama ze swoim apetytem na życie. Ale pewnego dnia poznaje szarmanckiego majora Wilshawa i oto nieoczekiwanie oboje zaczynają się spotykać. Wszystko wydaje się być w porządku, kiedy kilka wydarzeń zmienia ich dotychczasowy układ w małą katastrofę. Bowiem major najwyraźniej oczekuje, żeby panna Bentley poświęcała mu znacznie więcej czasu. A kiedy kobieta wybiera się na przejażdżkę motorem z młodym Włochem, wydaje mu się, że ich związek ma się ku końcowi.
685 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Blizny przeszłości / Sling Blade

1997 | Dramat , Obyczajowy
Dwunastoletni chłopiec zabija matkę i jej kochanka, trafia do zamkniętego zakładu psychiatrycznego. Po 25 latach wychodzi na wolność, zaczyna pracować jako mechanik. Przypadkowo poznana rodzina proponuje mu gościnę.
391 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Wszystkie właściwe posunięcia / All the Right Moves

1983 | Obyczajowy
Małe miasteczko Ampipe w Pensylwanii. Stefan Djordjevic (Tom Cruise), gwiazda szkolnej drużyny futbolowej, nie chce skończyć jako robotnik w miejscowej hucie tak jak jego ojciec i brat. Marzy o studiowaniu w college'u i wyrwaniu się w świat, ale, nie mając wybitnych osiągnięć w nauce, może liczyć tylko na stypendium sportowe. W podobnej sytuacji jest wielu jego kolegów. Trener szkolnej drużyny, Burt Nickerson (Craig T. Nelson), również chciałby wyjechać do większego miasta. Rozumie ambicje i pragnienia swych podopiecznych i przekonuje ich, że sport to jedyna szansa zrobienia kariery.
333 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Proca / Kådisbellan

1993 | Obyczajowy
Początek XX wieku, Szwecja. Oto historia dziesięcioletniego Rolanda Shuetta, którego będący pochodzenia żydowskiego rodzice wyemigrowali do Szwecji z Rosji, prawdopodobnie z powodu prześladowań. Roland jest bardzo wrażliwym dzieckiem. Nie ma zbyt wielu kolegów, praktycznie przez cały czas pozostaje w samotności, bądź w towarzystwie rodziców. Dzięki własnym przemyśleniom, przebywaniu wśród dorosłych, bardzo wcześnie zaczyna zadawać pytania o to, kim być w życiu. Tymczasem w domu, w szkole podsuwają mu różne schematy postępowania. Ojciec jest wojującym socjalistą, zaczytanym w klasykach marksizmu. Matka, aktywna sufrażystka organizuje pogadanki dla kobiet na temat świadomego rodzicielstwa. Pokątnie sprzedaje też towar zakazany w Szwecji: prezerwatywy. Brat Rolanda pragnie zostać sławnym bokserem i dość regularnie puszcza bratu krew z nosa. W szkole natomiast, stosując niemalże pruską dyscyplinę, nauczyciele starają się wtłoczyć uczniom do głowy miłość do kraju i religii, a znienawidzić komunistów. W tych czasem sprzecznych sygnałach Roland próbuje odnaleźć siebie i poznać odpowiedzi na nurtujące go pytania.
672 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Rosamunde Pilcher: Cztery pory roku - podarunek wiosny / Rosamunde Pilcher: Vier Jahreszeiten - Das Geschenk des Frühlings

2009 | Obyczajowy
Przy otwarciu testamentu Alexadra, w Endellion pojawia się cała rodzina. Okazuje się, że Stephen dziedziczy jedynie Dower House. Dwór i ogromna posiadłość ziemska przypadają Charlesowi. Stephen z nienawiścią oznajmia, że zaskarży testament i będzie dochodził swoich praw. Rodzina jest przerażona jego reakcją. Wstrząs, aczkolwiek na całkowicie innej płaszczyźnie, przeżywa również Charlotte, gdy okazuje się, że jest w ciąży. Charlotte informuje o tym ojca dziecka, dyrygenta Simona Maxwella, który opuścił ją przed trzema miesiącami, ponieważ dostał ciekawą propozycję pracy w Nowym Jorku.
993 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Rosamunde Pilcher: Cztery pory roku - przesilenie zimowe / Rosamunde Pilcher: Vier Jahreszeiten - Winterwende

2009 | Obyczajowy
Tom i Abby wybierają się na wspólną przejażdżkę konną do zatoki w Endellion. Na plaży Tom niespodziewanie oświadcza się Abby. Jej dziadkowi, wicehrabiemu Alexandrowi Combe bardzo podoba się perspektywa urządzenia wielkiej uroczystości, ponieważ na zamku Endellion już od trzydziestu lat nie odbyło się żadne wesele. Ogólną radość psują jedynie wiecznie toczące się kłótnie między synami Alexandra, Charlesem i Stephenem. Na rodzinę Combe czeka jeszcze jedna niespodzianka: Julia słyszy w radiu wywiad z pianistką Larą Jones i wydaje się jej, że jest to jej córka Charlotte, którą uznano za zmarłą.
422 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Rosamunde Pilcher: Cztery pory roku - jesienne wichry / Rosamunde Pilcher: Vier Jahreszeiten - Herbststürme

2008 | Obyczajowy
Julia nie zraża się próbami zastraszania jej przez byłego męża, Stephena Combe, i nie zamierza opuścić posiadłości, tym bardziej, że powrót do Endellion pozwala jej na poradzenie sobie z żałobą po śmierci ukochanego. Poza tym widzi szansę, że dowie się czegoś o tragicznym zniknięciu swojej córki Charlotte. Pomaga jej w tym Charles, który stale szuka jej towarzystwa i bliskości. Ale Julia potrzebuje jeszcze sporo czasu, by móc otworzyć serce na nowy związek. Spełnia się jednak jej życzenie, by lepiej poznać swoją wnuczkę Abby, która po rozstaniu z Jamiem wyjeżdża z Londynu i zamierza jakiś czas popracować w Endellion....
834 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Rosamunde Pilcher: Cztery pory roku - Lato w Endellion / Rosamunde Pilcher: Vier Jahreszeiten - Ein Sommer in Endellion

2008 | Obyczajowy
Abigail Combe, dwudziestoletnia konserwatorka sztuki, przebywa w posiadłości ziemskiej swojego dziadka Stephena, gdy dowiaduje się o katastrofie niewielkiego samolotu, którym leciała jej babcia Julia. Na szczęście babcia przeżyła katastrofę, nie odnosząc większych obrażeń, ale jej życiowy partner, renomowany fotograf krajobrazu, poniósł w wypadku śmierć. Abigail, której wskutek długoletnich rodzinnych waśni nie dane było dotychczas poznanie babci, stara się wbrew woli dziadka nawiązać kontakt z Julią, która po zakończeniu fatalnego związku małżeńskiego ze Stephenem Combe porzuciła męża i dziecko i podróżowała po świecie.
387 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Żabi król / Der Froschkönig

2018 | Obyczajowy
Isabelle, córka majętnego właściciela hotelu ulokowanego na zamku, gubi złoty naszyjnik. Jimi, który jest nurkiem i zajmuje się czyszczeniem akwariów, wydobywa go z wody i oddaje Isabelle. W zamian za to dziewczyna musi zawrzeć z nim umowę i pokazać mu swój świat. Jimi ma podążać za nią krok w krok przez całe cztery tygodnie. Okazuje się, że chłopak zakochał się w Isabelle od pierwszego wejrzenia. Ona nie ma jednak o tym pojęcia. Zresztą i tak uważa, że Jimi nie dorasta jej do pięt i ma go za nic.
535 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Rosamunde Pilcher: Synowe / Rosamunde Pilcher: Schwiegertöchter

2019 | Obyczajowy
Lynette Dawson pragnie spełnić ostatnie życzenie swego zmarłego męża i założyć w jego imieniu fundację, którą mają prowadzić ich dwaj synowie. Lynette zakłada, że obie jej synowe, obecna - Kim i przyszła Marisa również zaangażują się w rodzinne przedsięwzięcie. Okazuje się, że się myliła. Kim, z wykształcenia biolog, bardzo niechętnie rezygnuje z zawodowej kariery w Londynie. Natomiast Marisa, dziennikarka, słysząc o planach przyszłej teściowej, zrywa zaręczyny. Jednak Lynette nadal jest przekonana, że nad wszystkim panuje. Innego zdania jest doktor Raymond Murphy, który uważa, że Lynette niszczy swoją rodzinę.
399 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Rosamunde Pilcher: Rano burza, wieczorem miłość / Rosamunde Pilcher: Morgens stürmisch

2019 | Obyczajowy
Julian Cavendish już od dziesięciu lat jest w związku z Holly Reynolds, miłością swego życia. Niestety, para nie ma wspólnego potomstwa. W rocznicę ślubu obydwoje wybierają się do nowo otwartej restauracji, gdzie Julian zamierza wyznać Holly, że pragnie mieć z nią dziecko. Przez kilka lat pomagał partnerce w wychowywaniu jej bliźniąt, Lisy i Leo, będących w trudnym wieku dojrzewania. Według Holly bliźnięta zostały poczęte podczas jednej nocy z nieznajomym, więc ani Julian, ani dzieci nie znają ich biologicznego ojca. Traf chce, że akurat tego wieczora para spotyka w restauracji owego nieznajomego. Jest nim słynny kucharz Vince...
354 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Jesienna opowieść / Conte d'automne

1998 | Dramat , Obyczajowy , Romans
Film psychologiczny, zrealizowany przez weterana francuskiej Nowej Fali. 45-letnia kobieta jest właścicielką winnicy, uprawia swą ziemię, czuje się samotna po odejściu syna i córki. Jej przyjaciółka szuka dla niej męża, taką samą próbę podejmuje była narzeczona jej syna. Prosta intryga komplikuje się coraz bardziej.
547 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Norma Rae

1979 | Dramat , Obyczajowy
Przenikliwy portret młodej kobiety mieszkającej na głębokiej prowincji południa USA, ukazany na tle społecznych przemian końca lat siedemdziesiątych. Norma Rae (Sally Field), matka kilkorga dzieci, pracuje w przędzalni bawełny. Pewnego dnia do jej rodzinnego miasteczka przyjeżdża Reuben Warshofsky, działacz związkowy z Nowego Jorku. Reuben usiłuje założyć w fabryce organizację związkową, a przebojowa Norma jest - według niego - idealną propagatorką idei pracowniczego stowarzyszenia. Norma szybko angażuje się w działalność społeczną, jej życie zaczyna nabierać sensu. Niestety, Norma Rae dojrzewa znacznie szybciej niż mieszkańcy zacofanego Południa... Film uzyskał nominacje do Oscara w czterech kategoriach. W rezultacie przyznano jednak dwie statuetki: Davidowi Shire i Normanowi Gimbelowi za piosenkę "It Goes Like It Goes" oraz Sally Field za rolę Normy Rae, wzorowanej na postaci autentycznej działaczki związkowej - Crystal Lee - która stała się bohaterką kilku artykułów "New York Timesa".
725 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Rosa: Miłość pod górkę / Einfach Rosa: Verliebt, Verlobt, Verboten

2016 | Obyczajowy
Rosa nareszcie układa sobie życie. Związała się z Markiem, którego zna od dziecka. Niestety w jej życiu zawodowym zaczynają gromadzić się chmury. Firma nie idzie tak dobrze jak dotąd, Rosa ma kłopoty finansowe. Niespodziewanie spotyka na swojej drodze Amelię i Larsa, którzy bardzo chcą się pobrać bez obecności rodziców. Rosa dostaje zlecenie, które okazuje się niezwykle trudne, ponieważ matka Amelii nie wyobraża sobie, żeby ślub córki mógł się odbyć bez niej...
723 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Zimowa miłość / Winter of Love

2018 | Obyczajowy
Claire Benton jest słynną łyżwiarką, która marzy o jeszcze większym sukcesie w karierze sportowej. Niestety podczas treningu skręca nogę i musi zrezygnować ze zbliżających się zawodów. Obawia się, że to już koniec jej sportowej kariery. Podczas rehabilitacji spotyka przystojnego Luka, samotnego ojca i byłego hokeistę. Claire bardzo się z nim zaprzyjaźnia. Czy ta przyjaźń może zwiastować wielkie uczucie?
780 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Długi weekend

2004 | Obyczajowy
Bogdan Lewicki jest uczestnikiem programu "Randka w ciemno". Od samego początku jest trochę nieśmiały i stremowany. Decyduje się wybrać kandydatkę numer trzy - Martę. Para wygrywa długi weekend majowy w pięciogwiazdkowym hotelu nad jeziorem w Wodzimyślu. Od początku atmosfera na spotkaniu pomiędzy Bogdanem i Martą jest dość sztuczna i sztywna. Widz nie ma wątpliwości, że więcej ich dzieli niż łączy, oraz że zupełnie do siebie nie pasują. Ich wyobrażenia o idealnym partnerze znacznie się różnią. Kobieta pracuje jako kierowniczka biblioteki w Wawrze. Miała narzeczonego, który zginął w stanie wojennym. Bardzo przeżyła śmierć ukochanego. Wspomnienia te ukształtowały w niej żal do całego świata. Dziwnym zbiegiem okoliczności okazuje się, że Bogdan jest zawodowym wojskowym. Marta z góry odrzuca go i nie zamierza nawet głębiej się angażować w jego poznanie. Dochodzi między nimi do paru konfliktów. Szanse Bogdana maleją, gdy okazuje się, że w tym samym hotelu weekend spędza także opozycyjny poeta Jan Tomaszek, który jest wymarzonym mężczyzną w oczach Marty.
459 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Music-hall / The Entertainer

1960 | Dramat , Obyczajowy
Archie Rice, podstarzały trzeciorzędny artysta wodewilowy występuje na scenie teatrzyku w nadmorskiej miejscowości. Ma być gwiazdą spektaklu, ale dawno przestał przyciągać publiczność. Archie próbuje odnaleźć swoje miejsce w nowych czasach, chce być podziwiany i wielbiony. Niepowodzenia i frustracje wyładowuje na innych. Dla sławy jest gotów poświęcić nawet bliskich.
574 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Mój rower

Mówi się, że mężczyźni nie rozumieją kobiet. A co jeśli jest jeszcze gorzej i nie rozumieją też siebie nawzajem?  Najnowszy komediodramat Piotra Trzaskalskiego ("Edi" - zdobywca ponad 30. prestiżowych nagród filmowych), to nietypowy przewodnik po męskim świecie. Dlaczego niezależnie od wieku, gdy facet kocha, nie potrafi tego wyrazić słowami? Paweł (Artur Żmijewski), Włodek (Michał Urbaniak) i Maciek (Krzysztof Chodorowski) skazani na swoje towarzystwo przez kilka dni, nie przepuszczą żadnej okazji, żeby uprzykrzyć sobie życie. Czy naprawdę więcej ich dzieli niż łączy? Czy klucz do zrozumienia męskiego punktu widzenia w ogóle istnieje?
1141 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.