Filmy z gatunku "Psychologiczny" (353)

Znałem ją dobrze / Io la conoscevo bene

Fryzjerka z małego miasteczka marzy o tym, by zostać gwiazdą kina. Przeprowadzka do Rzymu oznacza jednak bolesne zderzenie z realiami show-biznesu.
366 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Prime Time

W sylwestra 1999 r. uzbrojony mężczyzna wchodzi do studia telewizyjnego i bierze prezenterkę jako zakładniczkę. Chce jednego: przekazać wiadomość na żywo na antenie.
2124 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Tłumacz / Il traduttore

Andrei jest rumuńskim studentem, który uczęszcza na kurs języków obcych na uniwersytecie w Trydencie. Każdego wieczora pracuje w pizzerii oraz - kiedy telefon zadzwoni - na komisariacie. Robi wszystko, aby utrzymać obietnicę złożoną swojej dziewczynie, która chce uzyskać pozwolenie na pobyt w kraju. Jego uniwersytecki opiekun kontaktuje go z przyjaciółką, która chce przetłumaczyć na włoski pamiętnik niedawno zmarłego niemieckiego męża. Pracując nad tłumaczeniem chłopak wdaje się w gorący romans z właścicielką pamiętnika i wkracza do świata, o którym nawet nie mógł marzyć.
315 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Kurs

Mężczyzna wsiada na dworcu do taksówki. Z początku luźna rozmowa pomiędzy taksówkarzem a pasażerem zaczyna poruszać coraz bardziej osobiste tematy.
762 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Gwiazdy na niebie: Myśliwska opowieść / Stars in the Sky: A Hunting Story

Film dokumentalny o grupie myśliwych, który pozwala przyjrzeć się z bliska kontrowersyjnemu zagadnieniu polowań na dzikie zwierzęta.
269 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Odwet / 1:54

Szesnastoletni Tim jest inteligentnym i utalentowanym, ale zamkniętym w sobie sportowcem. Trenuje biegi i szykuje się do ważnych eliminacji, w których faworytem jest Jeff, jego szkolny prześladowca. Tim postanawia pokonać go za wszelką cenę i w ten sposób zemścić się za wszystkie upokorzenia.
329 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Apostoł / The Apostle

Ludowy kaznodzieja z niewielkiego miasteczka dowiaduje się o niewierności swej młodej żony, masakruje jej kochanka - i wyjeżdża na południe kraju, by zacząć nowe życie. W Luizjanie zakłada wspólnotę religijną, przemawia w domach modlitwy i przez radio, zdobywa popularność. Przypadkowo żona słyszy jego kazanie na falach eteru.
408 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Marnie. Przyjaciółka ze snów / Omoide no Marnie

Anna Sasaki nie cieszy się najlepszym zdrowiem, a jej stan wpędza ją w depresję. Rodzina skłania dziewczynkę do spędzenia czasu na wsi, mając nadzieję, że tam odzyska dawny wigor. Zwiedzając okolicę Anna trafia do pięknej, opuszczonej rezydencji. Wracając tam pewnej nocy odkrywa, że zamieszkuje ją blond włosa dziewczyna o imieniu Marnie. Szybko zostają przyjaciółkami, ale z każdym kolejnym spotkaniem Anna ma coraz większą wątpliwość, czy Marnie rzeczywiście istnieje...
486 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Wypadek / Accident

William, student uniwersytetu, ginie w wypadku samochodowym tuż przed domem swojego profesora, Stephena. Narzeczonej Williama Annie, studentce z Austrii, udaje się przeżyć wypadek. Stephen udziela jej pomocy podejrzewając jednocześnie, że to ona spowodowała kraksę prowadząc auto. Jednak Stephen nie zdradza się ze swoimi podejrzeniami przed policją. Zaprezentowane zostają sceny z niedalekiej przeszłości, i staje się jasne, że pod konwencjonalną maską główni bohaterowie ukrywają swoje pasje, pierwotne instynkty, antagonizmy oraz rozpacz, które zostaną uwolnione poprzez oczyszczającą obecność Anny.
523 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Trzeba zabić tę miłość

Dzieje spontanicznej miłości dwojga maturzystów - rzeczowej i odpowiedzialnej dziewczyny i słabego, lekkomyślnego chłopca. Ich uczucie nie wytrzymuje próby: ambitna Magda zrywa z niespełniającym nadziei partnerem. Magda i Andrzej nie dostali się na studia. Ona podejmuje pracę w szpitalu jako salowa, by zdobyć brakujące punkty, on początkowo nie może znaleźć pracy. Kiedy zamieszkali razem w sublokatorskim pokoiku, okazało się, że Andrzej zdobył go dzięki romansowi z żoną swego szefa oraz kradzieży ikony. Szef domaga się jej zwrotu albo pieniędzy. Andrzej uzyskuje przebaczenie Magdy, ale szybko wychodzi na jaw, że zjawił się u dziewczyny tylko po to, by zabrać pieniądze z ich wspólnej kasetki. Magda przeprowadza się do ojca, który ożenił się z dziewczyną niewiele starszą od córki.
473 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Przejście podziemne

Młody nauczyciel z prowincjonalnego miasteczka przyjeżdża do Warszawy z wycieczką szkolną. W przejściu podziemnym w centrum miasta spotyka swą żonę, która opuściła go jakiś czas temu, by w stolicy ułożyć sobie życie na nowo. To spotkanie mężczyzna próbuje wykorzystać do ożywienia przeszłości i powtórnego nawiązania nici porozumienia, która łączyła go z żoną. Próbę tę przegrywa. Dzieli ich przepaść. Kobieta bezpowrotnie przeszła już na drugą stronę - stronę metropolii z jej cynizmem i brakiem uczuć. Bohater błąka się więc w labiryncie korytarzy, daremnie szukając normalnego ludzkiego kontaktu. Ten krótki telewizyjny dramat obyczajowy opowiadający o kryzysie wartości jest fabularnym debiutem Krzysztofa Kieślowskiego. Reżyser wykorzystał w nim swe wcześniejsze doświadczenia dokumentalisty, o czym wyraźnie świadczą niektóre formalne cechy filmu: zdjęcia robione ręczną kamerą, sposób narracji, montaż. Dzięki nim uzyskuje on w filmie obraz rzeczywistości chaotycznej i ulotnej, a perypetie bohaterów wydają się prawdziwsze, mocniej osadzone w autentycznym życiu.
457 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Kolekcjonerka / La collectionneuse

Daniel i Adrien - dwaj młodzi intelektualiści wyjeżdżają na lato do Saint - Tropez. Na miejscu okazuje się, że będą przez parę dni mieszkać w jednym domu z atrakcyjną młodą dziewczyną. W porę jednak otrzymują ostrzeżenie, że Haydee kolekcjonuje mężczyzn. Każdy może być dobry - ale tylko na jedną noc. Atmosfera gorącego lata sprzyja erotycznym podbojom, ale młodzi mężczyźni próbują dać jej lekcję moralności. Rozpoczyna się pasjonująca gra - kto kogo uwiedzie, kto pozostanie obojętny.
573 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Służący / The Servant

Wybitny film tercetu, który tworzą: dramaturg Harold Pinter, autor scenariusza, realizujący swoje filmy w Anglii; amerykański reżyser Joseph Losey, twórca płodny, lecz pracujący ze zmiennym powodzeniem oraz aktor Dirk Bogarde, obdarzony talentem i osobowością przyczyniającą się do sukcesów filmów z jego udziałem. "Służący" jest subtelnym i wyrafinowanym dramatem psychologicznym opisującym relacje pan - służący w kategoriach dominacji i podporządkowania z wyjątkową wprost wnikliwością.
603 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Zaćmienie / L'eclisse

Vittoria rozstaje się z swym wieloletnim przyjacielem Ricardo. Świeżo odzyskana wolność wydaje się jednak raczej czymś grożnym niż zachęcającym. W poszukiwaniu nowych przyjaźni poznaje chłodnego maklera giełdowego. Ich związek pozostaje tylko kontaktem międzyludzkim, gdzie na prawdziwą miłośc nie ma miejsca.
706 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Saint Jack

Daleki Wschód, wczesne lata 70. XX wieku. Akcja filmu rozwija się na dwóch płaszczyznach. Bohaterem pierwszego wątku jest Amerykanin Jack Flowers, prowadzący w Singapurze dom publiczny. Wkrótce właściciel lokalu popada w konflikt z miejscową mafią i zostaje zmuszony do walki z gangsterami. Drugi wątek jest opowieścią o starzejącym się Angliku, Williamie Leigh z Hongkongu, poszukującym kogoś, z kim mógłby porozmawiać i spędzić wolny czas. W jednym z klubów William poznaje mężczyznę, z którym szybko nawiązuje kontakt... Nagroda dla najlepszego filmu na MFF w Wenecji oraz Nagroda Nowojorskich Krytyków Filmowych dla najlepszego aktora, Bena Gazzary.
637 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Przeciwko Bogom

Historia niesłusznie posądzonego o tchórzostwo i bojkotowanego przez kolegów lotnika. Kapitan Doroń w czasie awarii pilotowanego przez siebie samolotu ratuje się, samolot natomiast wpada do morza. Czyn ten uznany zostaje przez wielu kolegów i przełożonych za przejaw tchórzostwa. Doroń otrzymuje zakaz latania. Dopiero dowódca lotniska umożliwia mu pełną rehabilitację. Brak paliwa zmusza Doronia do wykonania precyzyjnego lądowania, mimo że jest noc, a na płycie lotniska płonie rozbity przez lekkomyślnego pilota samolot.
450 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Przed odlotem

Dwaj naukowcy prowadzą badania, szukając leku na nowotwór.
487 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Poznańskie słowiki

Przepleciony występami słynnego chóru Stefana Stuligrosza, Poznański Słowiki, dramat dwunastolatka, Pawła obserwującego kryzys w rodzinie. Paweł jest solistą słynnego chóru Stefana Stuligrosza. Mimo sympatii kolegów i nauczycieli, chłopiec przeżywa poważne problemy. Ich źródłem jest kryzys pożycia rodziców. Paweł odkrywa bowiem, że jego ojciec ma kochankę, co niechybnie zwiastuje rozwód rodziców i rozpad rodziny. Podczas galowego koncertu Słowików w filharmonii dwunastoletni solista jest zbyt roztrzęsiony, by się skoncentrować na występie. Przez to popełnia błąd w swojej partii. Widzi to jego ojciec, oglądający w telewizji transmisję koncertu. Wpadka syna sprawia, że rodzic zaczyna rozumieć, co robi swemu dziecku. Jak najszybciej biegnie do filharmonii, aby swą obecnością upewnić Pawła, że nie potrzebuje się dłużej zamartwiać. Chłopiec, widząc, że jego ojciec jest na sali, brawurowo wykonuje swą solówkę, zyskując entuzjastyczne przyjęcie i brawa ze strony widzów.
547 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Pogoń za Adamem

Bohaterem filmu jest reżyser Zygmunt Zawada. Postanawia odnaleźć swoich przyjaciół - Kamę i Adama, uczestników Powstania Warszawskiego, którzy stali się bohaterami jego nowego filmu. Po wojnie jego przyjaciele wyjechali z kraju. Udaje mu się ich odnaleźć, ale dla nich powstanie nie ma już znaczenia. Nie chcą też wracać do Polski.
488 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Późne popołudnie

W jednej z poznańskich kamienic mieszkają Maria Siankowa, kobieta w średnim wieku, pracująca jako masażystka w klubie sportowym, jej córka - Tuńka - uczennica szkoły, i sublokator Janusz, kierowca, który marzy o dalekich podróżach i pisze wiele listów do egzotycznych krajów. Pewnego dnia pojawia się nowa lokatorka, Bożena, dawna wychowanica Siankowej. Janusz jest nią wyraźnie zainteresowany, co sprawia, że Maria mimowolnie zdradza swoją ukrywaną miłość do niego. Bożena i Janusz wyprowadzają się. W tym czasie Tuńka znajduje plik listów z zagranicy adresowanych do Janusza, które ukrywała przed nim Siankowa. Wszyscy czworo znów zamieszkują razem. Maria musi się jednak pogodzić z tym, że Janusz całą swoją uwagę skupia na Bożenie.
654 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Po drodze / Útközben

Bohaterką filmu jest Polka mieszkająca w Budapeszcie, Barbara. Nie jest ona szczęśliwa w swoim życiu, jest zdradzana przez męża. Postanawia odwiedzić Polskę. Poznaje aktorka, Marka, odwiedza bliskie jej miejsca.
386 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Pantarej

Pantarej i Zito są narkomanami. Narkotyki zdobywają dzięki fałszowaniu recept. Gdy kończą im się czyste blankiety Pantarej włamuje się do szpitala i kradnie dużą ilość narkotyków. Gdy umiera Zito policja zaczyna się domyślać, że miał coś wspólnego z kradzieżą. Tymczasem Pantarej ukrywa się w ośrodku dla narkomanów. Jednak wkrótce musi go opuścić. Policja jest coraz bliższa rozwiązania zagadki kradzieży narkotyków ...
762 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Palace Hotel

Akcja filmu dzieje się w okresie wojennym, podczas którego Lenka [Wojciech Pokora] ratuje walizkę z francuskiej ambasady gdy ta jest rabowana. Poprzez cały okres wojenny usiłuje on znaleźć właściciela walizki lecz udaje mu się to dopiero wiele lat po wojnie, w czasie gdy jest już uznanym pisarzem i reżyserem filmowym. Podczas pokazu swojego filmu w Berlinie Zachodnim, spotyka właściciela walizki p. Lacoste (Leon Niemczyk), lecz ten uważa że zadanie Lenki jest nieaktualne od dawna i poleca mu wyrzucić walizkę. Tymczasem na dworcu Lenka spotyka staruszkę Polkę która prosi go o wykonanie podobnego zadania...
406 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Obok prawdy

W niedzielę, bez świadków, w kopalnianym szybie zginął niewykwalifikowany robotnik Sieczka. Młody technik Łopot stara się dowieść w swych zeznaniach, że powodem wypadku był jedynie nieszczęśliwy zbieg okoliczności, że nie ma winnego. Na rozprawie adwokat uzyskuje uniewinnienie Łopota kosztem rzucenia podejrzeń na starego maszynistę Bartoszka, który poruszony oszczerstwem rezygnuje z pracy..
385 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.