Filmy z gatunku "Romans" (743)

Undine

2020 | Dramat , Romans
Undine Wibeau jest historyczką i pracuje jako przewodniczka w jednym z berlińskich muzeów. Prowadzi z pozoru zupełnie normalne i ułożone życie. Związany jest z nią jednak stary nordycki mit o zamieszkujących jeziora i rzeki istotach, które surowo karzą zdradzających je kochanków. Kiedy narzeczony zostawia Undine dla innej kobiety, jego los wydaje się być przesądzony. Bohaterka jest przekonana, że nie ma wyboru aż do momentu, kiedy zakochuje się Christophie. Niestety, i na tej relacji pojawia się niebezpieczna rysa.
15 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Artur / Arthur

1981 | Komedia , Romans
Rozpieszczony i nieodpowiedzialny syn milionera dostaje od rodziny ultimatum - odziedziczy majątek, jeśli zawrze małżeństwo z piękną, bogatą Susan. Wkrótce mężczyzna poznaje kelnerkę Lindę, w której się zakochuje.
23 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

A jednak miłość! / Love's Last Resort

2017 | Romans
Po 15 latach w nieformalnym związku, Chloe postanawia zerwać z Erikiem. Zawiodła się na chłopaku. Odchodzi w dniu ich rocznicy, licząc, że on pod wpływem wstrząsu zmieni się. Ale gdy go spotyka po pół roku, Eric oznajmia, że się żeni.
38 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Orfeusz / Orphée

1950 | Dramat , Fantasy , Romans
W filmie „Orfeusz” Jean Cocteau przekłada słynny mit na język współczesnego świata. Orfeusz jest znanym francuskim poetą, który spotyka na swej drodze Śmierć w postaci wytwornej, tajemniczej Księżniczki. Zafascynowany nią, zaniedbuje swą kochającą i wierną żonę, Eurydykę. Ale Księżniczka, rozumiejąc, że ich miłość nie jest możliwa, zwraca Orfeusza Eurydyce...
40 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Sound of Metal

2019 | Dramat , Romans
Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.
22 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Randka z księżniczką / A Winter Princess

2019 | Romans
Księżniczka Carly łączy siły z Jessem, bratem właściciela ośrodka narciarskiego, aby zaplanować obchody 50-lecia jego istnienia.
60 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Mayerling

Rok 1881. Arcyksiążę Rudolf (Omar Sharif), następca tronu Austro-Węgier, zostaje zmuszony do zawarcia małżeństwa z księżniczką Stefanią (Andréa Parisy). Siedem lat później spotyka młodą arystokratkę Marię Vetserę (Catherine Deneuve), w której się zakochuje. Próbuje unieważnić nieudane małżeństwo i połączyć się z ukochaną. Na drodze staje im jednak cesarz Franciszek Józef (James Mason).
39 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Songbird. Rozdzieleni / Songbird

2020 | Dramat , Komedia , Romans
Los Angeles, 2023. Pandemia Covid towarzyszy ludzkości już czwarty rok. Mimo wysiłków lekarzy nie udało się znaleźć skutecznego lekarstwa mogącego powstrzymać kolejne mutacje śmiertelnego wirusa. Służby sanitarne praktycznie rządzą krajem, a podejrzenie o nosicielstwo wirusa jest jak wyrok. Tysiące ludzi uwięziono w specjalnych strefach kwarantanny Q-Zones, z których już się nie wraca. Wolni obywatele żyją w strachu za murami swoich domów i mieszkań. Tylko nieliczni odporni na patogen mogą swobodnie poruszać się po opustoszałej metropolii. Jednym z nich jest pracujący jako kurier Nico (K.J. Apa), który marzy by wreszcie spotkać się twarzą w twarz z ukochaną Sarą. Kiedy okaże się, że mimo życia w zamknięciu dziewczyna mogła zostać zarażona, Nico będzie musiał zrobić wszystko, by uratować ją przed uwięzieniem.
126 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Przyjaciółki / The Group

1966 | Dramat , Romans
Sidney Lumet's adaptation of the acclaimed Mary McCarthy novel. It's 1933, and eight young women are friends and members of the upper- class group at a private girl's school, about to graduate and start their own lives. The film documents the years between their graduation and the beginning of the World War in Europe, and shows, in a serialized style, their romances and marriages, their searches for careers or meaning in their lives, their highs and their lows.
46 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Rodzina na Gwiazdkę / Engaging Father Christmas

2017 | Romans
Miranda leci do Vermontu, żeby spędzić święta razem z rodziną oraz Ianem, w którym zakochała się rok wcześniej. Kiedy przesiada się na lotnisku w Bostonie, natyka się przypadkiem na byłego chłopaka...
56 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Święta na okrągło / Mr. 365

2018 | Romans
Producentka telewizyjna Sophie rozpoczyna pracę nad świątecznym programem o Willu, mężczyźnie, który świętuje Boże Narodzenie każdego dnia w roku. Sophie nie ma na nic czasu, jest pracoholiczką. Nieoczekiwanie zakochuje się w Willu. miłość odnawia jej utraconą wiarę w Boże Narodzenie.
93 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Radosne święta / A Cheerful Christmas

2019 | Romans
Romantyczna opowieść w świątecznym klimacie. Lauren uwielbia Boże Narodzenie. Swoją pasję przekształciła w zawód – zajmuje się organizowaniem świątecznych obchodów na zamówienie. Kolejne profesjonalne wyzwanie to dla Lauren zorganizowanie Bożego Narodzenia dla arystokratycznej rodziny Andersonów. Lauren jest nieco onieśmielona, ale znajduje sojuszniczkę w gospodyni Andersonów, Joyce, która zna wszystkie przyzwyczajenia rodziny. Pomiędzy Lauren i synem Andersonów, Jamesem nawiązuje się nić sympatii. Wtem do akcji wkracza Maryam, dawna przyjaciółka Jamesa.
101 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Weź pieska na święta / 12 Pups of Christmas

2019 | Romans
Romantyczna opowieść o rodzącym się uczuciu, przeciwnościach losu i Bożym Narodzeniu. Erin dostała wymarzoną pracę. Jest konkretną, niezależną kobietą. Co prawda nie przepada za nowym szefem, Martinem, ale ma nadzieję, że ta posada stanie się punktem zwrotnym w jej karierze. Niespodziewanie przełożony zleca jej nietypowe zadanie. Ma znaleźć dom dla dwunastu szczeniąt, które zostały porzucone po bożonarodzeniowej sesji fotograficznej. Erin przekonuje się, że Martin wcale nie jest taki zły, jak do tej pory myślała.
126 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Twoje imię wyryte jest we mnie / Ke Zai Wo Xin Di De Ming Zi

2020 | Romans
Po zakończeniu stanu wojennego na Tajwanie w 1987 roku zakochani Jia-han i Ptasiek doświadczają homofobii, stygmatyzacji społecznej i nacisków ze strony swoich rodzin.
38 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

The Lost Husband

2020 | Romans
Libby stara się poukładać na nowo swoje życie po śmierci męża. Wraz z dziećmi przeprowadza się na należącą do ciotki farmę na teksańskim odludziu.
37 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Bieg po szczęście / Christmas Scavenger Hunt

2019 | Romans
Romantyczna opowieść w świątecznym klimacie. Zapracowana Belinda Phillips, która robi karierę w dużej firmie, wybiera się na Boże Narodzenie do swojego małego rodzinnego miasteczka Deerfield. Ma m.in. spotkać się ze swoją przyjaciółką i jej narzeczonym, którzy planują ślub. Chłopak Belindy jej niestety nie towarzyszy, bo zostaje… w pracy. Bel w Deerfield też nie będzie tylko odpoczywać, bo ma sfinalizować pewną transakcję dotyczącą nieruchomości. Jej wyprawa nieco się jednak komplikuje. Po pierwsze, zostaje wciągnięta do udziału w corocznym, całodniowym, świątecznym wyścigu, a po drugie, spotyka dawnego narzeczonego…
77 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Dwanaście choinek / Twelve Trees of Christmas

2013 | Romans
Cheri Jameson (Lindy Booth), bibliotekarka z powołania, nie może pogodzić się z faktem, że budynek biblioteki został przeznaczony do wyburzenia. Przekonanie właściciela nieruchomości Tony'ego (Robin Dunne), by zmienił plany, okazuje się sporym wyzwaniem, ale przedsiębiorcza dziewczyna nie zamierza się łatwo poddać. Postanawia zorganizować przed świętami konkurs na najpiękniej ubraną choinkę, który ma przykuć uwagę lokalnych mediów i zmobilizować mieszkańców dzielnicy do walki o bibliotekę.
28 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Ingerencja / Вмешательство / Intervention

2020 | Dramat , Romans
Ksenia Zujewa zaczynała karierę filmową od aktorstwa; dopiero później zdecydowała się na studia reżyserskie. Nic więc dziwnego, że Iwan I. Twierdowskij obsadził ją w jednej z głównych ról w, również prezentowanej na tegorocznym „Sputniku”, „Konferencji”. Dużo bardziej zaskakuje fakt, że odwdzięczył się Zujewej tym samym: kiedy bowiem poprosiła go, aby zagrał drugoplanową rolę w „Ingerencji” – jej drugim pełnometrażowym dziele – wyraził zgodę. I wcielił się w Dimasa, sąsiada i przyjaciela głównej bohaterki Maszy. Masza (Anna Czipowskaja) to żyjąca na przedmieściach dużego miasta dwudziestokilkuletnia kobieta, pozbawiona wszelkich perspektyw. Mieszka z chorą babcią, ojcem-alkoholikiem i młodszym bratem, któremu musi zastępować matkę. Nie posiada wykształcenia, które pozwoliłoby jej wyrwać się z niedostatku. Na życie zarabia tańcząc w nocnym klubie, w którym pracuje również jej chłopak Gosza (Paweł Popow), typowy „łysol” z blokowiska. Masza nie zdaje sobie sprawy z tego, że jej serce powoli odmawia posłuszeństwa – do momentu aż traci przytomność i ląduje na stole operacyjnym. Zawarta dzięki temu znajomość z Matwiejem Siergiejewiczem (Łotysz Andris Keišs), kardiochirurgiem w wieku jej ojca, staje się dla kobiety ostatnią deską ratunku. Sięgając po nią, pogrąża się w obsesyjnej miłości…
67 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Hra / The Play / Dramat

2019 | Dramat , Komedia , Romans
Świat Petra (Jiří Mádl), młodego reżysera teatralnego w małym czeskim miasteczku, pogrąża się w chaosie, kiedy postanawia on zrealizować swoje marzenie – wystawić ambitną sztukę opartą na „Fedrze” Eurypidesa. Przytłoczony kłopotami w pracy i narastającym konfliktem z żoną, Petr wdaje się w romans, a w miarę zbliżania się premiery jego życie zaczyna przypominać grecką tragedię.Komediodramat w reżyserii Alejandro Fernándeza Almendrasa (Wiele hałasu o nic). W głównych rolach występują m.in. Jirí Mádl (Cztery słońca), Elizaveta Maximová (miniserial Onde de choc), Marika Šoposká (serial Cyrk Bukowsky) oraz Jirí Štrébl (miniserial Nieświadomi).
29 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Without You Through the Years

2003 | Komedia , Romans
Emmy and Vince started out as casual friends in their college barkada until parallel events in their lives drew them closer to later become the best of friends. This is despite their opposite personalities Emmy is driven in her career and domineering among her friends but possesses a heart of gold, while Vince is the ever-cool type of guy who has this laid-back attitude towards life. Although not being physically close to and not constantly communicating with each other for extended periods of time, they manage to affect and influence each other's lives over the years until they find themselves falling in love with each other. Fearful of losing the friendship they have invested much on, they choose not to let the other know of their true feelings.. until much later on.
20 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Fanfan Tulipan / Fanfan la tulipe

2003 | Przygodowy , Romans
Akcja rozgrywa się w XVIII-wiecznej Francji, za czasów panowania Ludwika XV. Opowiada historię młodego, biednego i bardzo przystojnego chłopaka o imieniu Fanfan (Vincent Perez), który uciekając przed małżeństwem - powołuje się do armii. Co więcej, Adeline (Penélope Cruz), urodziwa córka werbującego rekrutów sierżanta, przepowiada mu, że jeśli zaciągnie się do wojska - to pewnego dnia poślubi córkę króla (Magdalena Mielcarz).
27 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Wszystko gra / Match Point

2005 | Dramat , Romans , Thriller
Chris, młody Irlandczyk dostaje pracę w prestiżowym klubie tenisowym w Londynie. Tam poznaje Toma, syna bogatych rodziców, oraz jego siostrę Chloe. Dzięki miłości do opery oraz wrodzonej inteligencji wkrada się w łaski całej rodziny. Kiedy przyjeżdża na weekend do ich wiejskiej posiadłości poznaje narzeczoną Toma - Nolę, amerykankę, która postanowiła przyjechać do Londynu, aby studiować aktorstwo i zrobić karierę.... Pomimo że Chris zaczyna romansować z Chloe, nie może oderwać oczu od Noly. Nawet po ślubie z Chloe....
99 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Wild Mountain Thyme

2020 | Melodramat , Romans
Adaptacja sztuki „Outside Mullingar” przedstawiająca historię rolniczki, która od zawsze bez wzajemności podkochiwała się w sąsiedzie, który zmaga się z problemami emocjonalnymi.
40 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

O północy w Magnolii / Midnight at the Magnolia

2020 | Komedia , Romans
Maggie i Jack wspólnie prowadzą audycję radiową i od lat się przyjaźnią. Aby wypromować swój program, udają przed swoimi rodzinami i słuchaczami, że są parą.
106 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.