Filmy z gatunku "Thriller" (1636)

Tożsamość strachu / Fear of Rain

2021 | Thriller
Rain to młoda dziewczyna, której umysł płata okrutne figle. Zdiagnozowano u niej schizofrenię i nieustannie prześladują ją przerażające i mroczne wizje. Pewnego razu zmuszona jest do ucieczki przed maniakiem, innym - przeżyć straszliwą strzelaninę. Lecz, które z tych wydarzeń rzeczywiście miało miejsce, a które jedynie jest owocem jej wyobraźni?
88 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Dziewczyna z pociągu / The Girl on the Train

2021 | Thriller
Załamana rozwódka obserwuje z daleka pozornie idealne małżeństwo. W pewnej chwili dostrzega coś wstrząsającego, co wciąga ją w zagmatwaną sprawę zabójstwa.
34 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Nabrani: Prawdziwa historia o fałszywych obrazach / Made You Look: A True Story About Fake Art

Pewna kobieta przynosi do nowojorskiej galerii nieznane dzieła wybitnych malarzy. Tak zaczyna się opowieść o wielkim oszustwie wykorzystującym chciwość świata sztuki.
20 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Niewierny / Infidel

2019 | Polityczny , Thriller
Amerykański dziennikarz i bloger zostaje zaproszony przez swojego przyjaciela do Kairu gdzie ma wziąć udział w telewizyjnej konferencji na tematy religijne. Jego wypowiedzi wywołują burzę. Wkrótce mężczyzna zostaje porwany ze swojego hotelu, przewieziony na Bliski Wschód i postawiony przed sądem. Jego żona, urzędniczka Departamentu Stanu, stara się wykorzystać swoje wpływy, aby zaangażować amerykański rząd w akcję uwolnienia męża, ale jej wysiłki są daremne. Kobieta postanawia sama uwolnić męża.
30 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Muchy na ścianie / Fluerne på væggen

2005 | Thriller
Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami thriller polityczny o młodym reżyserze, który na zlecenie śledzi burmistrza Svenda Baldera, stosując przy tym niebezpieczne metody.
20 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Na rozstaju / Andreaskorset / The Crossing

2004 | Komedia , Romans , Thriller
Andreas cierpi z powodu paraliżu po wypadku i musi zaadaptować dom do swoich nowych potrzeb. Fachowiec, który się tego podejmuje, nawiązuje romans z jego żoną.
21 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Noc wilków / Ulvenatten

2008 | Akcja , Dramat , Thriller
Uzbrojeni czeczeńscy terroryści przejmują kontrolę nad studiem telewizyjnym i żądają, aby zobaczył ich cały świat.
104 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

O wszystko zadbam / I Care a Lot

2020 | Thriller
Film opowiada historię Marli Grayson, odnoszącej sukcesy opiekunki prawnej, która bez skrupułów nagina przepisy dla własnej korzyści finansowej. Nie inaczej miało być w przypadku jej nowej, na pierwszy rzut oka zupełnie zwyczajnej klientki. Szybko okazuje się jednak, że skrywa ona mroczne sekrety, a Marla i jej partnerka nieświadomie wplątują się w wojnę z bezlitosnym przeciwnikiem.
38 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Na celowniku / Red Dot

2021 | Thriller
Wycieczka w góry miała naprawić ich związek. Teraz małżeństwo musi ratować się ucieczką przez niebezpieczny las, aby wymknąć się tajemniczemu snajperowi.
114 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Strasznie szczęśliwi / Frygtelig Lykkelig

2008 | Thriller
Policjant z Kopenhagi trafia na odludzie, gdzie życie wcale nie jest oazą spokoju. Szybko zostaje wciągnięty w wir dziwnych lokalnych wydarzeń.
37 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Małpy / Apan

2009 | Dramat , Thriller
Pewnego ranka szwedzki instruktor jazdy niespodziewanie budzi się na podłodze w łazience. Z każdą godziną jego dzień staje się coraz bardziej surrealistyczny.
24 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Zła wiara / Ond tro

2010 | Thriller
Pewna kobieta znajduje umierającą ofiarę seryjnego mordercy. Mieszanka przerażenia i fascynacji, której doznaje, sprawia, że postanawia rozpocząć własne śledztwo.
33 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

W mroku / Mørke

2005 | Dramat , Thriller
Niepełnosprawna siostra młodego dziennikarza popełnia samobójstwo w tajemniczych okolicznościach w swoją noc poślubną. Jacob postanawia sam odkryć, co się stało.
41 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Karetka / Ambulancen

2005 | Akcja , Dramat , Thriller
Po nieudanym napadzie na bank bracia Tim i Frank kradną karetkę i uciekają. Jednak szybko uświadamiają sobie, że nie są sami w samochodzie.
91 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Poza podejrzeniem / Above Suspicion

2019 | Akcja , Kryminał , Thriller
Historia, która doprowadziła do pierwszego skazania za zabójstwo agenta FBI.
247 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Poniżej zera / Bajocero

2020 | Akcja , Thriller
Gdy furgonetka do transportu więźniów zostaje zaatakowana na odludziu, kierowca musi stawić czoło skazańcom i ich wybawcom.
263 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Jaskinia / Cave

2016 | Thriller
Grupa byłych wojskowych wyrusza eksplorować niezbadaną dotąd jaskinię.
115 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Pod gołym niebem / Intemperie

2019 | Thriller
Hiszpania, rok 1946. Gdzieś w sercu Hiszpanii po wojnie domowej, która przyniosła jedynie rozpacz i biedę, pewien chłopiec ucieka przed nieustępliwym brygadzistą. Aby ukryć się przed prześladowcami, musi pokonać jałową i pełną niebezpieczeństw równinę. Na swojej drodze spotyka pasterza kóz, który od dawna żyje poza społeczeństwem. Początkowo mężczyzna i chłopiec są względem siebie niechętni. Z czasem jednak rodzi się między nimi przyjaźń.Wzruszającą produkcja zdobyła dwie nagrody Goya i pięć statuetek ASECAN. Za jej reżyserię odpowiedzialny był Benito Zambrano, znany dzięki docenionemu przez krytyków na całym świecie tytułowi Solas.
152 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Kryptonim Curveball / Curveball

Curveball to kryptonim operacji wywiadowczej związanej z irakijskim uchodźcą, Rafidem Alwanem, który ubiegał się w 1999 roku o azyl w Niemczech. Podczas przesłuchań podaje się za inżyniera chemika i w zamian za przyznanie mu obywatelstwa oferuje informacje dotyczące broni biologicznej, będącej rzekomo w posiadaniu Saddama Husseina. Tajemniczym przybyszem z Bilskiego Wschodu natychmiast zainteresowała się Federalna Agencja Wywiadowcza. Jej współpracownik, biolog Arndt Wolf, wrócił niedawno z Iraku, z misji wywiadowczej, podczas której wraz z amerykańskimi agentami szukał dowodów na istnienie fabryk produkujących Anthrax, śmiertelną substancję paraliżującą układ oddechowy. Kiedy wiec podczas nieformalnego spotkania inżynier Alwan rysuje na serwetce plan mobilnego zakładu wytwarzającego broń biologiczną w jego kraju, Wolf świętuje sukces. Film Johannesa Nabera nie jest dokumentem, ale oparty został na bardzo dokładnej kwerendzie oraz licznych rozmowach z uczestnikami i świadkami tamtych wydarzeń. W kadry filmu wpleciony jest materiał dokumentalny, który łączy się z fabułą tej nieprawdopodobnej wręcz historii: podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ amerykański minister spraw zagranicznych Colin Powell wygłasza mowę mającą przekonać słuchaczy, że Saddam Hussein produkuje tajną broń biologiczną i ilustruje ją rysunkiem wykonanym przez irakijskiego inżyniera. Niecały miesiąc później zaczyna się wojna z Irakiem.
65 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Rajdersi / Riders

Czwórka przyjaciół planuje w ciągu kilku dni obrabować pięć wielkich banków.
145 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Spirala / Spiral

2019 | Thriller
Malik (Jeffrey Bowyer-Chapman) i Aaronie (Ari Cohen) zaczynają otrzymywać homofobiczne groźby, gdy przeprowadzają się do małego amerykańskiego miasteczka, aby wychować tam swoją nastoletnią córkę. W miarę jak niebezpieczeństwo staje się coraz bardziej prawdziwe, Malik zaczyna podejrzewać, że zagrażają im jeszcze mroczniejsze siły.
96 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Po horyzont / Horizon Line

2020 | Thriller
Para lecąca małym samolotem na tropikalne wesele na wyspie musi walczyć o swoje życie po tym, jak jej pilot dostanie ataku serca.
84 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Ciekawość zabija / Welcome to Curiosity

2018 | Thriller
Cztery powiązane ze sobą historie dotyczące ucieczki z więzienia seryjnego mordercy.
58 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Straszne dni / Incitement

2019 | Thriller
We wrześniu 1993 roku izraelski premier Yitzhak Rabin ogłasza porozumienia z Oslo. Ich celem jest osiągnięcie trwałego pokoju między Izraelczykami a Palestyńczykami, po dziesięcioleciach przemocy. Yigal Amir, student prawa i oddany ortodoksyjny Żyd, nie może uwierzyć, że przywódca jego kraju zrzeknie się terytorium, które według Słowa Bożego należy do nich. Amir staje się niebezpiecznym ekstremistą. Po tym, jak opuszcza go długoletnia dziewczyna, staje się jeszcze bardziej odizolowany, rozczarowany i zgorzkniały. Wkrótce dowiaduje się o starożydowskim prawie prześladowcy, które, jak wierzy, daje mu prawo do zamordowania Yitzhaka Rabina.
72 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.