Filmy z gatunku "Western" (165)

Tanio skóry nie sprzedam / Vendo cara la pelle

1968 | Western
Młody rewolwerowiec szuka zemsty za brutalny atak na swoją rodzinę i wyrusza na wyprawę, przez którą trafia w tarapaty, ale również odkrywa nowe uczucia.
358 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Ranczerzy: Ślubny podarunek / JL Family Ranch: The Wedding Gift

2020 | Dramat , Western
Podczas gdy John Landsburg (Jon Voight) i jego rodzina przygotowują ranczo do otwarcia nowego pensjonatu, jego najstarsza córka Rebecca (Teri Polo) informuje o swoich ślubnych planach. W tym czasie, nieoczekiwanie po dwudziestu latach, powraca syn Tapa Petersona (James Caan), wielkiego przeciwnika rodziny Landsburgów. Caleb Peterson (Judson Mills) porzucił przed laty Rebeccę i ich nienarodzone dziecko, przez co jego nagły powrót budzi dawne urazy. Kontynuacja filmu o dzielnym byłym szeryfie z laureatem Oscara Jonem Voightem (Uciekający pociąg) w roli głównej.
229 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Big Kill: Miasto bezprawia / Big Kill

2018 | Western
Wdowiec z Filadelfii, Jim Andrews, podróżuje samotnie, by odnaleźć brata, który prawdopodobnie prowadzi saloon w mieście Kill Bill. Po drodze spotyka hazardzistów, Jake'a Logana i Travisa Parkesa, z którymi kontynuuje podróż. Na miejscu spotykają świetnego rewolwerowca, ubranego na czarno Księdza. Ich spotkanie może zakończyć się tylko w jeden sposób – pojedynkiem!
789 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Mustang: Duch wolności – Razem po przygody / Spirit Riding Free: Ride Along Adventure

Weź udział w interaktywnej misji. Pomóż Lucky i jej przyjaciółkom uratować ukochaną klacz Mariceli, którą chciwi złodzieje porwali razem ze stadem dzikich koni.
623 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Dziki Bill / Wild Bill

Historia krótkiego, lecz burzliwego i pełnego przygód życia Billa Hickoka (Jeff Bridges), legendarnego awanturnika, uważanego za jedną z najbarwniejszych postaci Dzikiego Zachodu. Dziki Bill był zwiadowcą armii Północy w czasie wojny secesyjnej, przewodnikiem pionierskich karawan, konwojentem dyliżansów pocztowych. Przez wiele lat pełnił funkcję szeryfa w kilku niespokojnych miastach w Dakocie. Z natury był samotnikiem. Umarł w wieku 39 lat, zastrzelony przez bandytę.
720 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Bronco Billy

Tytułowy bohater prowadzi show, w którym występują piękne młode kobiety. Niestety, interes nie idzie mu najlepiej. Pewnego dnia Billy spotyka Antoinnette, która ma być lekarstwem na wszystkie niepowodzenia...
569 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Dobry, zły i brzydki / Il buono, il brutto, il cattivo.

1966 | Western
Ostatnia część "dolarowej trylogii" Sergia Leone. Trzej mężczyźni, Zły - bezwzględny łowca nagród, Brzydki - wielokrotny przestępca, Dobry - łowca głów z zasadami, usiłują dotrzeć do skarbu ukrytego przez wojsko. Brzydki jest w posiadaniu informacji o nazwie cmentarza, na którym został on zakopany, Dobry zna nazwisko na poszukiwanym grobie. Czyni to z nich mimowolny zespół. Po piętach depcze im Zły.
355 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Za kilka dolarów więcej / Per qualche dollaro in più

1965 | Western
Kiedy dwaj rywalizujący ze sobą łowcy nagród (nagrodzony Oscarem Clint Eastwood oraz Lee Van Cleef) orientują się, że ścigają tego samego bandytę, łączą siły w nadziei doprowadzenia go przed oblicze sprawiedliwości. Jednak wraz z rozwojem akcji, sprawy coraz bardziej się komplikują. Zobacz mocną, drugą część sagi Sergia Leone, w której Eastwood wciela się w osławionego „Człowieka bez imienia”.
391 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Za garść dolarów / Per un pugno di dollari

1964 | Western
Samotny wędrowiec Joe (Clint Eastwood) przybywa do miasteczka leżącego przy granicy meksykańsko-amerykańskiej. Wpływy dzielą tu między siebie dwie rywalizujące bandy przemytników. Przebiegły Joe dostrzega szansę na zarobek, lokując się pomiędzy skonfliktowanymi stronami, co realizuje zatrudniając się raz w jednej, raz w drugiej grupie. Wkrótce wtrąca się również w losy lokalnej rodziny, rozdzielonej przez bandytów. W rezultacie ściąga na siebie wrogość jednego z rodów, doprowadzając do eskalacji trwającego konfliktu.
350 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Nowiny ze świata / News of the World

2020 | Dramat , Western
Rok 1870. Kapitan Jefferson Kyle Kidd, siedemdziesięcioletni wdowiec, weteran kilku wojen, przemierza północny Teksas, urządzając w miasteczkach odczyty dla spragnionej wieści ze świata publiczności. Pewnego dnia jego znajomy Britt Johnson zwraca się do niego z nietypową prośbą – za pięćdziesiąt dolarów w złocie Kidd ma przewieźć dziesięcioletnią dziewczynkę do jej krewnych w San Antonio...
705 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Nasz czas / Nuestro tiempo

2018 | Dramat , Western
Carlos Reygadas opowiada o małżeństwie, które decyduje się żyć w otwartym związku i stopniowo prowadzi swoją relację na skraj przepaści. W główne role – szalejącego z zazdrości Juana i jego zaangażowanej w romans z Amerykaninem partnerki Esther – wcielili się sam reżyser i jego żona Natalia López. Na ekranie towarzyszą im ich własne dzieci, Rut i Eleazar Reygadas. "Nasz czas" nie ma jednak nic wspólnego z ekshibicjonizmem. Intymne są w nim przede wszystkim pytania o relacje i pasja, z jaką twórca dzieli się nimi z widzami. Akcja filmu rozgrywa się na meksykańskiej prowincji, w rodzinie zamożnych farmerów, którzy łączą ciężką pracę na ranczu z zamiłowaniem do sztuki. Obserwując walczące zwierzęta i zmagających się ze sobą ludzi, Reygadas pokazuje, jak kultura tworzy tamę dla instynktów, jak przekuwa pożądanie, agresję i namiętność w muzykę czy film. Ale wskazuje też na zagrożenie, jakim dla związków jest dziś technologia. Łatwość podróżowania i dostęp do różnych form komunikacji kuszą obietnicami innych miłości, innego życia. Tytułowy "nasz czas" ma więc u Reygadasa wymiar i prywatny, i szerszy wymiar społeczny.
713 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Idąc na południe / Goin' South

1978 | Komedia , Western
Henry Moon (Jack Nicholson), złodziej koni skazany na powieszenie, zostaje uratowany, gdy Julia Tate (Mary Steenburgen) zgadza się go poślubić. Moon podąża z nią na jej ranczo, planując uciec przy najbliższej okazji. Panna Tate naciska jednak, żeby obiecał porzucić przestępczą drogę, co uratuje mu życie. Chce, aby zaczął pracować na ranczu. Nie do końca przekonany Henry zostaje. Udaje mu się wydobyć wiele złota, na które czyha już jego dawna banda.
621 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Shalako

1968 | Western
Rok 1882. Pruski arystokrata, baron Frederick von Hallstatt, organizuje safari na pustyni. W trakcie podróży hrabina Irina zostaje napadnięta przez Indian. Z pomocą przybywa jej Shalako, agent federalny.
522 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Wyjęty spod prawa Josey Wales / The Outlaw Josey Wales

1976 | Western
Josey Wales (Clint Eastwood) jest farmerem ze stanu Missouri. Gdy banda ubranych w mundury unionistów pod wodzą Terrilla (Bill McKinney) rabuje mu dobytek, pali dom, zabija żonę i synka; dołącza się do grupy konfederatów i poprzysięga zemstę. Po przegranej przez nich wojnie, Josey musi liczyć tylko na siebie. Zabija, aby przetrwać. Tymczasem Terrill nie ustaje w poszukiwaniach Walesa.
537 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Incident at Guilt Ridge

2020 | Western
Opowieść o dwóch łotrach stojących po przeciwnych stronach prawa w latach osiemdziesiątych XIX wieku. Dev i Jonas akceptują pracę, która wydaje się łatwym zarobkiem, ale dostają o wiele więcej, niż się spodziewali.
382 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Pardners

Slim Mosely Jr (Dean Martin) i Wade Kingsley Jr (Jerry Lewis) są synami byłych współwłaścicieli rancza, którzy zostali zastrzeleni. Lewis wychowany przez swoją bogatą matkę, podąża za wizytującym Martinem z powrotem na Dziki Zachód, żeby nauczyć się jak być kowbojem. Ranczo, na którym Martin jest majstrem, jest w kłopotach finansowych, ale z niekonwencjonalną pomocą Lewisa, dobrzy wygrywają.
874 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Strażnicy Teksasu / Texas Rangers

2001 | Western
Jest rok 1875. Wojna Secesyjna zakończyła się, ale w stanie Teksas nadal rządzi bezprawie. Jest tylko jeden człowiek, który ma odwagę zaprowadzić porządek. Kapitan Leander McNelly, organizuje grupę niewydarzonych bohaterów, by sprostać wyzwaniu. Trzydziestu mężczyzn musi zapomnieć o swoim strachu i swoich kobietach, by powstrzymać od palenia rancz, kradzieży bydła i mordowania niewinnych ludzi, bandę złoczyńców dowodzoną przez bezwzględnego Johna Kinga Fishera (Alfred Molina). Każdy człowiek zasługuje na wolność. Strażnicy Teksasu gotowi są oddać za nią życie.
472 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Butch Cassidy i Sundance Kid / Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969 | Western
Tragikomiczna opowieść o autentycznych postaciach z historii Dzikiego Zachodu - Butchu Cassidym (Paul Newman) i Sundance Kidzie (Robert Redford). Byli to rabujący banki i pociągi przestępcy, którzy długo pozostawali nieuchwytni. Ulegli dopiero dobrze zorganizowanemu pościgowi, który aktywnie wspomagała armia amerykańska. Film, który przeszedł do historii dzięki kreacjom Redforda i Newmana oraz piosence Burta Bacharacha "Raindrops Keep Fallin' on My Head".
285 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Jeremiah Johnson

1972 | Western
Były żołnierz, Jeremiah Johnson (Robert Redford) przenosi się w góry Kolorado, by rozpocząć życie trapera. Z początku dzika przyroda i surowa zima dostarczają mu wielu cierpień, ale spotkanie ze starym kłusownikiem, "Niedźwiedzim pazurem" (Will Geer) jest skuteczną lekcją życia na odludziu. Pewnego dnia Jeremiah znajduje dwie ofiary napadu Indian, kobietę na skraju obłędu i jej syna Caleba. Chłopiec wskutek przeżytego szoku przestał mówić. Kobieta nie chce opuścić grobów swoich bliskich, więc Johnson postanawia zaopiekować się chłopcem i zabiera go ze sobą. Wkrótce Jeremiah poślubia córkę wodza plemienia "Haskich głów", "Łabędzicę". Wspólnie z młodą żoną i Calebem wiodą spokojny żywot. Pewnego dnia Jeremiah napotyka patrol kawalerii. Wbrew instynktowi i swojej woli przeprowadza oddział przez cmentarz przodków plemienia Kruków. Krok okazuje się być brzemienny w skutkach.
638 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Colomba Legend

2019 | Western
Historia "Colomba Legend" rozwija się dokładnie dwadzieścia lat po wydarzeniach z „Quattro Carogne a Malopasso”, spaghetti westernu nakręconego przez Vito Colomba na przełomie lat 80. i 90., a jego głównymi bohaterami są przedstawiciele następnego pokolenia. Po pokonaniu złoczyńcy z poprzedniej części, mieszkańcy Custon City muszą stawić czoła nowemu zagrożeniu: trzem zamaskowanym bandytom, którzy terroryzują całe miasto.
630 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Fire on the Hill

Fire on the Hill is a movie starring William Bias, Chris Byrd, and Ghuan Featherstone. On the edge of Compton, California- a place notorious for gang violence-a hidden band of inner-city cowboys has persevered since the 1800's. FIRE...
342 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Szara Sowa / Grey Owl

"Szara Sowa" opowiada historię człowieka, który urodził się w Anglii a następnie jako nastolatek przeniósł się do Kanady, gdzie pod przybranym imieniem Szara Sowa pędził żywot prawdziwego Indianina. Co więcej, wszystkim przedstawiał się jako półkrwi czerwonoskóry i za takiego uważany był na całym świecie. Człowiek ten nazywał się Archibald Belaney i pod koniec lat 30. zasłynął w Europie jako żarliwy obrońca przyrody.Oficjalna strona filmu
480 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Waśń rodzinna / Hatfields and McCoys: Bad Blood

2012 | Dramat , Western
Podczas powrotu do domu wybucha kłótnia pomiędzy żołnierzem Unii, a Jimem Vancem i jego bratankiem. Gdy na miejscu sąsiad próbuje zaskarbić sobie ich zaufanie, konfederaci dostają napadu złości.
569 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Bozkir: Look at the Birds / Bozkir Kuslara Bak Kuslara

2019 | Dramat , Familijny , Western
Bozkir Kuslara Bak Kuslara is a movie starring Soydan Soydas, Tarik Tanrisever, and Suleyman Kabaali. Abdullah and Cripple Ziya are gun dealers in the Bozkir district of Konya. They put honesty, honor, and dignity before anything...
301 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.