Filmy z gatunku "Wojenny" (409)

Ba Bai / The Eight Hundred

2020 | Wojenny
Garstka dzielnych chińskich żołnierzy na przełomie października i listopada 1937 roku podejmuje heroiczną walkę podczas bitwy o Szanghaj.
28 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Kruty 1918

Wojska bolszewickie zbliżają się do Kijowa. Na ich drodze stają ukraińscy studenci.
39 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Życie w wojennych Niemczech / Living In Germany at War

Dwuczęściowy dokument zmontowany z materiałów archiwalnych, pochodzących z lat 1939-45. Zdjęcia z rodzinnych albumów, fragmenty kronik propagandowych, filmów amatorskich, listów i pamiętników pokazują życie codzienne niemieckich cywilów i żołnierzy, w kraju i na froncie. Od marzeń o potężnej, tysiącletniej Rzeszy po walkę do ostatniego naboju i kapitulację.
56 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Shindisi

2019 | Dramat , Wojenny
Historia filmu oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce podczas rosyjskiej interwencji wojskowej w Gruzji w 2008 roku. Niedaleko Tbilisi leży wioska Shindisi. To miejsce, w którym rosyjskie siły okupacyjne oblegały wojska gruzińskie po ogłoszeniu korytarza pokojowego. W Shindisi wojsko rosyjskie narusza tzw. korytarz pomocy humanitarnej, dzięki któremu ranni mogą dostać pomoc, a zabici mogą zostać godnie pochowani. Rosjanie nie przestrzegają zasad i podstępnie otwierają ogień. Zwykli mieszkańcy wioski podejmują ryzyko ratowania rannych żołnierzy gruzińskich. Opowieść o człowieku nieświadomym swojej wewnętrznej siły, który stał się bohaterem w całym znaczeniu tego słowa.
36 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

U-571

2000 | Wojenny
Umieszczona w realiach II Wojny Światowej opowieść o śmiałej, ściśle tajnej misji zdobycia pilnie strzeżonej, należącej do nazistów maszyny kodującej. Członkowie załogi amerykańskiej łodzi podwodnej mają udawać Niemców, by dostać się na pokład U-boota i wykraść bezcenną maszynę. Nieoczekiwany splot okoliczności powoduje, że zostają uwięzieni w niemieckiej łodzi podwodnej, w głębi nieprzyjaznych wód, z dylematem - jak obsługiwać obcą łódż. Los tych dziewięciu marynarzy, tak jak wynik ich misji, będzie zależał od tego, czy wykażą się braterstwem, instynktem, umiejętnością pokonania własnych lęków i zdolnością walki z czasem.
42 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Mosul

2019 | Wojenny
Gdy ISIS zabrał ich domy, rodziny i miasto, grupa mężczyzn stanęła do walki, by to wszystko odzyskać. Niedoświadczony iracki policjant Kawa (Adam Bessa) zostaje uratowany z przerażającej strzelaniny przez elitarną drużynę SWAT z Niniwy i trafia do zbuntowanej eskadry. Grupą dziesięciu towarzyszy broni dowodzi mądry major Jasem (Suhail Dabbach). W obliczu ciągłego zagrożenia atakiem jednostka wyrusza w niebezpieczną misję. Partyzanci są zdeterminowani, by zniszczyć bazę wroga i przywrócić porządek na terytorium bezprawia.
214 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Francuska suita / Suite Française

2014 | Melodramat , Wojenny
Mieszkająca w okupowanej Francji młoda kobieta, Lucille, jest uwięziona w małżeństwie pozbawionym namiętności. Nie rozpacza, gdy jej mąż zostaje wysłany na front, a do jej domu tymczasowo wprowadza się przystojny niemiecki żołnierz Bruno. Początkowa obawa wobec okupanta zaczyna przeradzać się w fascynację. Lucille i Brunona łączy pasja do muzyki - ona gra na fortepianie, on przed wojną był kompozytorem. Dziewczyna musi wybrać pomiędzy uczuciem do Niemca a miłością do ojczyzny.
106 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Czas Apokalipsy / Apocalypse Now / Apocalypse Now Final Cut

1979 | Dramat , Wojenny
Luźna ekranizacja powieści Josepha Conrada "Jądro ciemności". Przeniesiona w realia wojny w Wietnamie historia kapitana Willarda (Martin Sheen), który otrzymał misję powrotu do piekła, odnalezienia i zlikwidowania pułkownika Kurtza (Marlon Brando), który, odrzucając wszelkie rozkazy dowództwa wojskowego USA, zaszył się w dżungli. Podróż Willarda to nie tylko misja wojskowa, to także psychologiczna wędrówka w głąb ludzkiego umysłu, ogarniętego wojną, okrucieństwem z nią związanym, zatraceniem człowieczeństwa i swych własnych ideałów.
81 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Projekt Larson / The Catcher Was a Spy

Historia Moe Berga, absolwenta Princeton University, członka Ligi Bluszczowej, który mówił w kilkunastu językach i przez 15 sezonów grał w MLB, amerykańskiej lidze baseballu. W tym samym czasie był także szpiegiem Biura Służb Strategicznych. Film skupi się na najważniejszej misji Berga, polegającej na infiltracji kręgu Wernera Heisenberga, naukowca prowadzącego nazistowski program atomowy.
273 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Przebaczyć, lecz nie zapomnieć / Forgive - Don't Forget

Opowieść o podróży Paula Ufema do Japonii. Wnuk żołnierza amerykańskiej armii walczącej w czasie II wojny światowej na Pacyfiku, wyrusza zwrócić samurajski miecz dawnemu właścicielowi. Czy odnajdzie go po latach?
104 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Łowca jeleni / The Deer Hunter

1978 | Dramat , Wojenny
Michael (Robert De Niro), Steven (John Savage) i Nick (Christopher Walken) to młodzi pracownicy fabryki w Pensylwanii. Wszyscy dostają powołanie do wojska na wojnę w Wietnamie. Jeszcze przed wyjazdem Steven poślubia ciężarną Angelę (Rutanya Alda), a ich przyjęcie ślubne jest zarazem przyjęciem pożegnalnym. Po pewnym czasie spędzonym w Wietnamie przyjaciele wpadają w pułapkę Wietkongu i trafiają do obozu jenieckiego, gdzie zostają zmuszeni do gry w rosyjską ruletkę między sobą.
119 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Raju nie ma / Sin Cielo

Młody chłopak z meksykańskiego przygranicznego miasteczka stara się jak tylko może, aby pomóc swojej rodzinie. Niestety musi zmierzyć się z rzeczywistością, gdy dziewczyna, którą lubi „znika”. Oparty na prawdziwej historii dramat krótkometrażowy. Za kamerą stanęła Jianna Maarten Saada (The Billboard Queen), a w obsadzie znaleźli się David Gurrola, Fenessa Pineda, Sophia Santi, Vanessa Benavente oraz Dylan Bruno. Produkcja była z powodzeniem pokazywana na wielu imprezach filmowych. Zdobyła nagrodę m.in. na festiwalu w Seattle.
97 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Upadek / Der Untergang

Film pokazuje ostatnie 12 dni życia Hitlera i jest adaptacją wspomnień osobistej sekretarki fuhrera. Obraz z psychologiczną dokładnością pokazuje jego nerwice i absurd ostatnich dni wojny, kiedy pod presją nadchodzącej klęski i w huku radzieckich bomb rozgrywają się kolejne ludzkie tragedie (zarówno wśród pracowników kwatery głównej III Rzeszy, żołnierzy, jak i zwykłych cywilów, mieszkańców Berlina).
440 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Parszywa dwunastka / The Dirty Dozen

1967 | Akcja , Wojenny
Anglia, 1944 rok. Amerykanin, major Reisman ma przygotować do samobójczej misji oddział dwunastu żołnierzy, wybranych spośród aresztantów oczekujących na egzekucję lub skazanych na długoletnie więzienie. Celem ataku ma być zamek we Francji, gdzie przyjeżdżają na urlop wysocy rangą oficerowie niemieccy. W razie powodzenia akcji żołnierzy ma objąć amnestia.
154 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Misja Greyhound / Greyhound

2020 | Dramat , Wojenny
W poruszającej historii, zainspirowanej prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce podczas bitwy o Atlantyk, Tom Hanks wciela się w postać kapitana Ernesta Krause. Misja, na którą został wysłany, to jego pierwsze zadanie jako kapitana. Przez zdradzieckie wody Atlantyku, bez doświadczenia, przewodzi konwojowi alianckich statków z tysiącami żołnierzy na pokładach. Musi dotransportować żołnierzy na linie frontu II wojny światowej. Bez żadnego wsparcia powietrznego przez 5 długich dni kapitan i jego konwój muszą stawić czoła otaczającym ich nazistowskim U-botom.
1422 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą / So weit die Füße tragen

2001 | Dramat , Wojenny
Niemiecki żołnierz Klemens Forell zostaje skazany przez radziecki sąd wojenny i wywieziony do obozu pracy na dalekiej Syberii. Nie mogąc znieść morderczej pracy i barbarzyńskiego traktowania, postanawia uciec, nie bacząc na bezlitosny klimat i wszechobecność ciemiężyciela. Przy obecnej dominacji kina amerykańskiego niemiecki dramat wojenny jest prawdziwą odmianą i wydarzeniem, którego nie wolno przegapić.
200 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Mieć i nie mieć / To Have and Have Not

1944 | Melodramat , Wojenny
Film na podstawie powieści Ernesta Hemingwaya. Zamożny Amerykanin Harry Morgan (Humphrey Bogart), który jest właścicielem niewielkiej fregaty, przychodzi z pomocą francuskim bojownikom ruchu oporu na okupowanej przez Niemców Martynice. W arkana sztuki konspiracyjnej wprowadza go urocza nieznajoma, Marie Browning (Lauren Bacall).
108 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Jarhead: Prawo powrotu / Jarhead: Law of Return

2019 | Akcja , Dramat , Wojenny
Izraelski pilot myśliwca, syn amerykańskiego polityka, zostaje zestrzelony nad Syrią i pojmany przez frakcję Hezbollahu. Izraelskie i amerykańskie wojsko chce odbić zakładnika z rąk terrorystów.
777 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Pięciu braci / Da 5 Bloods

2020 | Dramat , Wojenny
Czterech czarnoskórych weteranów — Paul (Delroy Lindo), Otis (Clarke Peters), Eddie (Norm Lewis) i Melvin (Isiah Whitlock Jr.) — wraca po latach do Wietnamu. Wraz z synem Paula (Jonathan Majors) wyruszają na poszukiwania szczątków swojego dowódcy (Chadwick Boseman) oraz ukrytego skarbu, a po drodze muszą stawić czoła ludziom i siłom natury, mierząc się zarazem z pokłosiem wiecznie żywej wojny w Wietnamie.
187 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Wszystko dla Samy/ For Sama

W Syrii trwa wojna. Studentka z Aleppo zostaje matką. Z dzieckiem przy piersi i z kamerą w ręku tworzy filmowy dziennik macierzyństwa, które przypada na czas śmierci, strachu i głodu. To niezwykłe świadectwo z ogarniętego wojenną pożogą miasta jest jednym z najgłośniejszych dokumentów zeszłego roku, nominowanym do Oscara i wyróżnionym w Cannes.
211 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Oddział zabójców / The Kill Team

W 2010 roku w południowym Afganistanie grupa amerykańskich żołnierzy zabijała bezbronnych cywilów i podkładała im broń, pozorując eliminowanie uzbrojonych i wyjątkowo niebezpiecznych terrorystów. Nazywali siebie "Kill Team". Młody żołnierz, Adam Winfield, za pośrednictwem swego ojca informował dowództwo o tych praktykach. Jego starania nie przyniosły rezultatów, a jego samego próbowano uciszyć. W maju 2010 roku "Kill Team" postanowił zaaranżować kolejne morderstwo, tym razem w obecności Adama, żeby go sprawdzić. Musiał wybrać, czy jedzie jako potencjalny zdrajca i denuncjator, czy jako towarzysz broni bierze w nim udział. Wybrał to drugie, zyskując szacunek kolegów i czas dla siebie. Jednak kilka tygodni później został przewieziony do Fort Lewis i oskarżony o udział w morderstwie z premedytacją.
235 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Ukryte życie / A Hidden Life

Oparte na autentycznych wydarzeniach “Ukryte życie” opowiada historię nieznanego bohatera, Franza Jägerstättera, który uznany został za męczennika chrześcijańskiego i błogosławionego Kościoła katolickiego, po tym jak odmówił walki w szeregach nazistowskiej armii w okresie II wojny światowej. Gdy austriackiemu rolnikowi grozi kara śmierci za zdradę, przy życiu utrzymuje go tylko jego niezachwiana wiara i miłość do żony Fani i ich dzieci.
252 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

The Kill Team

2019 | Dramat , Wojenny
Podczas amerykańskiej inwazji na Afganistanm, rekrut Andrew jest świadkiem morderstwa cywila. Rozważa zgłoszenie tego do przełożonych, lecz zostaje zastraszony przez sadystycznego przywódcę, który zwraca przeciwko niemu cały pluton.
332 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Tylko dla orłów / Where Eagles Dare

1968 | Akcja , Wojenny
Podczas drugiej wojny światowej na niemieckim terytorium rozbija się angielski samolot. Niemcy pojmują jedynego ocalałego - amerykańskiego generała. Nie zdają sobie sprawy, że schwytany posiada wszelkie informacje dotyczące planów inwazji aliantów. Anglicy decydują, iż nie można pozwolić, aby generał mógł ujawnić jakiekolwiek szczegóły dotyczące inwazji na Normandię. Powołana zostaje specjalna grupa, której zadaniem jest uratowanie więzionego generała. Podczas zrzutu grupy na terytorium wroga ginie jeden z uczestników. Jednocześnie okazuje się, że misja jest o wiele bardziej skomplikowana...
416 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.