Seriale z gatunku "Biograficzny" (61)

Rohwedder: Jedność, zbrodnia i wolność / Rohwedder: Einigkeit und Mord und Freiheit / A Perfect Crime

Serial dokumentalny o zabójstwie Detleva Rohweddera w roku 1991. Śmierć tego polityka pozostaje jedną z największych zagadek z okresu, kiedy Niemcy się jednoczyły.
11 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Des

2020 | Biograficzny , Dramat
Opowiedziany z punktu widzenia trzech mężczyzn - Dennisa Nilsena (David Tennant), detektywa Petera Jaya (Daniel Mays) oraz biografa Briana Mastersa (Jason Watkins) - serial bada osobiste i zawodowe konsekwencje kontaktu z seryjnym mordercą. Nilsen mordował chłopców i młodych mężczyzn w swoim mieszkaniu od 1978 do 1983 roku. Przez pięć lat działał niezauważony i dopiero, gdy inspektor Peter Jay został wezwany na Cranley Gardens 23 w dniu 9 lutego 1983 roku, aby zbadać sprawę fragmentów ludzkiego mięsa i kości zatykających kanalizację, policja zdała sobie sprawę, że ma w rękach seryjnego mordercę.
18 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Katarzyna / Ekaterina

2014 | Biograficzny , Dramat
Córka zubożałego pruskiego księcia szykuje się do poślubienia Piotra III, przyszłego cara Rosji. Marzy o prawdziwej miłości, jednak jej małżonka bardziej od kobiet pociągają wojny. Dziewczęca niewinność Katarzyny szybko okazuje się słabością, czułość i otwartość zmieniają się w zimną wściekłość, a samotność popycha do walki o władzę. Zawiedziona młoda kobieta, teraz już pełna siły, podbija kraj i serca ludzi, tłumi bunty i prowadzi dyskusje z wybitnymi europejskimi filozofami. Staje się Katarzyną Wielką.
63 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Złoto generała Yamashity / Lost Gold of World War II

Legenda głosi, że w ostatnich miesiącach II wojny światowej w filipińskiej dżungli Japończycy zakopali coś przedstawiającego ogromną wartość. Grupa badaczy, korzystając z najnowszych technologii, wyrusza na poszukiwanie skarbu.
65 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

American Crime Story: Zabójstwo Versace / American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace

2018 | Biograficzny , Dramat
Miami Beach, lipiec, rok 1997. Gianni Versace zostaje zastrzelony pod swoją posiadłością przez Andrew Cunanana, który poznał słynnego projektanta w latach 90.
80 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty / Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Serial dokumentalny przybliżający historie ofiar Jeffreya Epsteina i pokazujący, jak ten przestępca seksualny używał fortuny i wpływów w swojej potwornej działalności.
286 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Dawno temu Cichociemny. Stanisław Jankowski

W 1939 roku Stanisław Jankowski był pracownikiem naukowym na Politechnice Warszawskiej. Po wybuchu wojny został zmobilizowany i brał udział w kampanii wrześniowej, a po 17 września został internowany. Udało mu się w listopadzie dostać do Francji, a następnie do Wielkiej Brytanii. Tam przeszkolony do działań wywiadowczych trafił do kraju jako cichociemny, gdzie jego zadaniem było zorganizowanie, podlegającego Komendzie Głównej Armii Krajowej oddziału zajmującego się fałszowaniem dokumentów na cele konspiracyjne. Oddział otrzymał kryptonim "Agaton" i taki też pseudonim przyjął Jankowski, będący jego dowódcą. Brał udział w powstaniu a po jego upadku trafił do niemieckiej niewoli. W 1946 roku powrócił do kraju i pomimo inwigilowania przez UB uniknął represji, co niestety stało się udziałem wielu jego kolegów. W czteroodcinkowym serialu sam bohater opowiada o swoich wojennych doświadczeniach, o tragicznym losie jaki spotkał jego bliskich. W chwili realizacji filmu jego bohater miał 79 lat.
60 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Fosse/Verdon

Produkcja śledzi pięć dekad wyjątkowej prywatnej i zawodowej współpracy Boba Fosse’a (Sam Rockwell) i Gwen Verdon (Michelle Williams). On jest wizjonerem, twórcą filmowym i jednym z najbardziej wpływowych choreografów i reżyserów teatralnych. Ona największą broadwayowską tancerką. Tylko Bob jest w stanie tworzyć przełomowe musicale, które w pełni eksponują jej talent. Gwen jako jedyna jest w stanie urzeczywistnić wizję Boba. Razem zmieniają oblicze amerykańskiej rozrywki. Cena tego jest jednak bardzo wysoka… Kapitalnie zagrany miniserial opowiadający o życiu niezwykłego amerykańskiego duetu kreatywnego – Boba Fosse'a oraz Gwen Verdon. Para przez pół wieku dominowała w świecie nowojorskiej rozrywki.
72 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Geniusz / Genius

Serial „Geniusz” jest zapisem kolejnych etapów życia Einsteina - począwszy od lat młodości, kiedy przyszły noblista jest obdarzonym niezwykłą wyobraźnią zbuntowanym nastolatkiem, poprzez trudne początki kariery naukowej, aż po zdobycie światowej sławy, jaką przyniosła mu teoria względności. W kolejnych odcinkach serialu poznamy także kulisy burzliwego życia uczuciowego Einsteina i jego skomplikowanych prywatnych relacji. Produkcja powstała na podstawie głośnej biografii autorstwa Waltera Isaacsona pt. „Einstein. Jego życie, jego wszechświat”.
239 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Kevin Hart: Don't F**k This Up

Gwiazda komedii Kevin Hart dokumentuje wyboje swojej kariery i małżeństwa, zdradzając, co kryje się za kulisami sławy.
285 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Apache: Historia Carlosa Teveza / Apache: La vida de Carlos Tévez

2019 | Biograficzny , Dramat
Mocny dramat biograficzny o życiu Carlosa Teveza, który z najbiedniejszej dzielnicy Buenos Aires ciężką pracą wspiął się na wyżyny światowego futbolu
631 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Dickinson

Wewnętrzne spojrzenie na świat pisarki Emily Dickinson.
2449 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Luis Miguel – Serial / Luis Miguel: La Serie

Adaptacja biografii meksykańskiej gwiazdy piosenki Luisa Miguela, który od dziesięcioleci zachwyca publiczność w Ameryce Łacińskiej i nie tylko.
625 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Rasputin / Grigoriy R.

2014 | Biograficzny
Svitter bada sprawę śmierci Rasputina oraz działalności mnicha w okresie caratu, a także jego wpływu na rodzinę Romanowów.
169 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Filip i Letycja - miłość i obowiązek / Felipe y Letizia

2010 | Biograficzny
To opowieść o początkach związku księcia Hiszpanii Filipa (Fernando Gil) i prezenterki telewizyjnej Letizi Ortiz (Amaia Salamanca). Akcja zaczyna się od ogłoszenia przez księcia Filipa zakończenia jego związku z norweską modelką - Evą Sannum. Oświadczenie to zaskoczyło nie tylko dziennikarzy przybyłych na przedświąteczną konferencję do Palacio de la Zarzuela, ale i samą parę królewską oraz jej otoczenie. Informacja błyskawicznie trafia na pierwsze strony gazet i gdy wszyscy zastanawiają się kto byłby wystarczająco dobry i godny by wejść do dynastii panującej, Filip poznaje Letizię, dziennikarkę pracującą dla hiszpańskiej telewizji TVE i całkowicie traci dla niej głowę. Letizia nie marzy jednak ani o księciu ani nie wierzy w bajki. Ma za sobą nieudane małżeństwo i teraz chce poświecić się wyłącznie karierze, tylko czy można kontrolować uczucia?
565 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Luisa Spagnoli

2016 | Biograficzny , Dramat
Barwna opowieść o życiu Luisy Spagnoli, kobiety z nizin, która dzięki swojemu uporowi, pracowitości, intuicji, inteligencji oraz inwestycji w kapitał ludzki zbudowała czekoladowe imperium i weszła do biznesu świata zarezerwowanego wyłącznie dla mężczyzn. Pochodziła z ubogiej rodziny, ojciec był handlarzem ryb, nie miał środków na kształcenie ambitnej córki. Luisa w wieku 22 lat wychodzi za Annibala Spagnoli. Marzy o prowadzeniu malutkiej cukierenki, Spełni swe marzenie zakładając z mężem sklep, który wkrótce zasłynie z produkowanych na miejscu cukierków zwanych confetti. Wyroby cukiernicze Luisy szybko podbijają Perugię. Do spółki przystępuje znany producent makaronów Francesco Buitoni, wnosząc poważny kapitał. Tak w 1907 roku rodzi się Perugina marka znana do dziś na całym świecie. Choć firmą zarządzają Annibale Spagnoli i Giovanni Buitoni (syn Francesca), Luisa od samego początku walczy o swoją pozycję i zwycięża. Wdraża swoje nowatorskie pomysły w dziedzinie produkcji, strategii i sposobu prowadzenia firmy. Jej droga życiowa, od skromnej dziewczyny z małego miasteczka do znanej w całym świecie businesswoman wypełniona jest ciężką pracą i miłością. Luisa realizuje się jako kobieta interesu, matka trojga dzieci, szczęśliwa żona, a później jako kochanka jej romans z Giovannim Buitonim komentowała cała włoska prasa. To u jego boku zmarła w roku 1935 w Paryżu, gdzie leczyła się z choroby nowotworowej.
276 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

1994

Wywiady i materiały archiwalne rzucają nowe światło na świat meksykańskiej polityki roku 1994, kiedy narodził się ruch EZLN i zginął Luis Donaldo Colosio.
230 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Amerykańskie doświadczenia: Cyrk / The Circus

Opowieść o amerykańskim cyrku, który przeszedł drogę od skromnych początków, przez lata potężnej popularności, do czasów, kiedy widzowie niemal całkiem o nim zapomnieli.
272 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Jezus z Nazaretu / Jesus of Nazareth

Urodzony w Betlejem Jezus Chrystus uznany zostaje przez lud za Syna Bożego. Głoszone przez niego nauki nie spotykają się jednak z aprobatą faryzeuszy.
315 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Taka miłość się nie zdarza

"Taka miłość się nie zdarza" to cykl dokumentalny, w którym przedstawiane są najsłynniejsze historie miłosne wielkich Polaków. Każdy odcinek to opowieść o uczuciu, które z racji swojej siły i - często tragicznych losów bohaterów - na trwałe zapisało się w historii. Nigdy niepublikowane zdjęcia, listy, wspomnienia przyjaciół, unikalne archiwalia, a przede wszystkim emocje.
272 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Polska Jasienicy

Seria dokumentalna prezentująca życiorys znanego polskiego pisarza XX stulecia - Pawła Jasienicy.
256 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Pierwsze Damy PRL

Życie pierwszych dam PRL – żony I sekretarzy, premierów i ministrów. Tych znanych i tych pozostających w cieniu mężów. Wokół ich życia przez lata narosło wiele mitów. Co było jednak prawdą, a co tylko plotką? W dziesięciu odcinkach program „Pierwsze damy PRL” przedstawi postacie m.in. Stanisławy Gierek, o której mówiono, że czesze się w paryskich salonach, Marii Teresy Kiszczak i Niny Andrycz, której miano za złe wystawne życie oraz korzystanie z wygód i przywilejów. Ona sama twierdziła za to, żyła o wiele skromniej niż inne aktorki. Jaka była prawda? Tłem serialu będą przemiany społeczne, obyczajowe i ustrojowe na przestrzeni 50 lat istnienia Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
300 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Brigitte Macron. Francuska opowieść / Brigitte Macron, a French Saga

Matka, żona, nauczycielka języka francuskiego i łaciny, uwodzicielka, osoba publiczna, odpowiedzialna obywatelka i niepozbawiona nuty szaleństwa kobieta. Virginie Linhart prezentuje złożony portret Brigitte Macron, postaci rodem z najlepszych francuskich powieści Balzaka, Flauberta, Stendhala. Przybliża także postać prezydenta Republiki Francuskiej, mężczyzny, którego cechą charakterystyczną jest ogromna determinacja - zarówno w życiu prywatnym, w którym musiał zabiegać o akceptację dla kochanej przez siebie kobiety, jak i w zawodowym.
328 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

List do Evity / Carta a Eva

Pasja i temperament, charyzmatyczna mieszanka naiwności i wyrachowania: kiedy Evita zabierała głos, słuchał jej cały świat — nawet generał Franco i jego konserwatywna żona.
312 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.