Seriale z gatunku "Biograficzny" (71)

Halston

2021 | Biograficzny , Dramat
Miniserial Halston opowiada historię legendarnego projektanta i twórcy światowego imperium mody, którego imię staje się synonimem luksusu, seksapilu, statusu i sławy, definiując sukces w Nowym Jorku lat 70. i 80. W wyniku wrogiego przejęcia twórca marki musi podjąć walkę o zachowanie prawa do swojego najcenniejszego zasobu — nazwy Halston.
848 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Młody Andersen / Unge Andersen

2005 | Biograficzny , Dramat
Gdy młody H.C. Andersen trafia do szkoły z internatem, szybko wchodzi w konflikt z apodyktycznym nauczycielem, a zarazem dyrektorem placówki.
426 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Five Came Back: The Reference Films

Kolekcja 12 filmów propagandowych z czasów II wojny światowej — w znacznej mierze szokujących i obraźliwych — omówionych w serialu dokumentalnym „Five Came Back”.
288 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Five Came Back

Pięciu uznanych współczesnych reżyserów opowiada historie pięciu słynnych hollywoodzkich twórców, którzy zaciągnęli się do wojska, aby udokumentować II wojnę światową.
436 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Fran Lebowitz: Udawaj, że to miasto / Pretend It's a City

Fran Lebowitz wie, co jej się podoba, a co nie - i nie potrzebuje zaproszenia, żeby podzielić się swoim zdaniem. Ta krytyczka i eseistka otwarcie wyraża swoje opinie już od kilkudziesięciu lat. Czasem trochę przy tym zrzędzi, ale i tak zawsze brzmi przezabawnie i arcyciekawie. Przesiąknięta Nowym Jorkiem Lebowitz uczyniła z prostego dzielenia się opiniami formę sztuki - jej obserwacje na temat ukochanego miasta i jego mieszkańców to esencja genialnej trafności i złośliwości. Lebowitz ujęła swoje przemyślenia w szalenie zabawnym przewodniku "Udawaj, że to miasto", o którym w pewnym momencie życia na pewno marzył każdy nowojorczyk. W typowo wielkomiejskim stylu opowiada w nim o różnych tematach, jak turyści, pieniądze, metro, sztuka czy zaskakująco trudna sztuka poruszania się po Times Square (jest tylko jeden właściwy sposób). Lebowitz nawiązuje też do własnej przeszłości i życia, w którym na pierwsze miejsce wysuwają się ciągła ciekawość świata i wielka niezależność. Miniserial "Fran Lebowitz: Udawaj, że to miasto" wyreżyserował wieloletni przyjaciel głównej bohaterki, Martin Scorsese, który dorzucił od siebie mnóstwo dowcipnych komentarzy i uwag o swoim ukochanym Nowym Jorku. Widzowie mogą więc liczyć na podwójną dawkę nowojorskiego humoru, który najwięcej emocji wywoła u innych wielbicieli tego kultowego miasta.
324 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Żyjąc z potworem / Evil Lives Here

Historie osób, które z dnia na dzień orientują się, że przez lata mieli do czynienia z bezwzględnym mordercą. Nagle stają przed wyborem pomiędzy lojalnością i sprawiedliwością. Muszą zdecydować, po której stronie staną, zanim będzie za późno. A jeśli najbliższa ci osoba byłaby diabłem w przebraniu? Czy widziałbyś znaki? Program „Żyjąc z potworem” opowiada prawdziwe, zapierające dech w piersiach historie ludzi, którzy dzielili dom z zabójcą. W każdym przypadku widzą podejrzane oznaki, że coś jest nie tak... coś, czego nie potrafią wskazać palcem. Czasami przymykają oko na te znaki, zmywając krew i nie chcąc wiedzieć, skąd pochodzi. Czasami decydują się kopać głębiej. W końcu muszą stanąć twarzą w twarz z okropną prawdą: że osoba, którą kochali, osoba, której ufali, jest potworem. Jak zareagują? Czy zdradzą ukochaną osobę, zwracając się do policji? Czy pomogą mu ukryć zbrodnie? Czy zaplątują się w zło?
226 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Rompan Todo: Historia rocka w Ameryce Łacińskiej / Rompan todo: La historia del rock en América Latina

50-letnia historia latynoamerykańskiego rocka — na przekór dyktaturom i katastrofom, aż do akceptacji. Występują Soda Stereo, Café Tacvba, Aterciopelados i inni.
186 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Historia Ameryki w kolorze / America in Color

Tym razem zostaną zaprezentowane m.in. materiały filmowe pochodzące z domowych archiwów. widzowie poznają emigrantów, którzy przybywali do Stanów od początku XX wieku po lata 60. W tym samym czasie na Alasce trwała gorączka złota, również uwieczniona na taśmach, tak jak i życie codzienne na sennej prowincji.
401 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Selena - serial / Selena: The Series

Zanim została królową muzyki Tejano, Selena Quintanilla była młodą dziewczyną z Teksasu o wielkich marzeniach i jeszcze potężniejszym głosie. "Selena - serial" to historia jej kariery - od nieznanej piosenkarki do najbardziej utytułowanej latynoskiej artystki wszech czasów. To również historia rodziny Quintanilla, jej ciężkiej pracy, poświęceń i wspólnoty.
226 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Neandertalczycy. Poznaj swoich przodków / Neanderthals: Meet Your Ancestors

Autorzy próbują rozwikłać niektóre zagadki tych tajemniczych przodków ludzi. Na podstawie zachowanych szczątków stworzą najwierniejszy w historii komputerowy portret neandertalczyka. Zbadają ich siłę, umiejętności adaptacyjne i inteligencję, a nawet mowę. Następnie poproszą Andy’ego Serkisa, hollywoodzkiego eksperta od nowoczesnych technologii filmowych, by wyczarował cyfrowego neandertalczyka, przenosząc widzów o tysiąclecia wstecz.
369 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Rohwedder: Jedność, zbrodnia i wolność / Rohwedder: Einigkeit und Mord und Freiheit / A Perfect Crime

Serial dokumentalny o zabójstwie Detleva Rohweddera w roku 1991. Śmierć tego polityka pozostaje jedną z największych zagadek z okresu, kiedy Niemcy się jednoczyły.
224 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Des

2020 | Biograficzny , Dramat
Opowiedziany z punktu widzenia trzech mężczyzn - Dennisa Nilsena (David Tennant), detektywa Petera Jaya (Daniel Mays) oraz biografa Briana Mastersa (Jason Watkins) - serial bada osobiste i zawodowe konsekwencje kontaktu z seryjnym mordercą. Nilsen mordował chłopców i młodych mężczyzn w swoim mieszkaniu od 1978 do 1983 roku. Przez pięć lat działał niezauważony i dopiero, gdy inspektor Peter Jay został wezwany na Cranley Gardens 23 w dniu 9 lutego 1983 roku, aby zbadać sprawę fragmentów ludzkiego mięsa i kości zatykających kanalizację, policja zdała sobie sprawę, że ma w rękach seryjnego mordercę.
403 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Katarzyna / Ekaterina

2014 | Biograficzny , Dramat
Córka zubożałego pruskiego księcia szykuje się do poślubienia Piotra III, przyszłego cara Rosji. Marzy o prawdziwej miłości, jednak jej małżonka bardziej od kobiet pociągają wojny. Dziewczęca niewinność Katarzyny szybko okazuje się słabością, czułość i otwartość zmieniają się w zimną wściekłość, a samotność popycha do walki o władzę. Zawiedziona młoda kobieta, teraz już pełna siły, podbija kraj i serca ludzi, tłumi bunty i prowadzi dyskusje z wybitnymi europejskimi filozofami. Staje się Katarzyną Wielką.
449 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Złoto generała Yamashity / Lost Gold of World War II

Legenda głosi, że w ostatnich miesiącach II wojny światowej w filipińskiej dżungli Japończycy zakopali coś przedstawiającego ogromną wartość. Grupa badaczy, korzystając z najnowszych technologii, wyrusza na poszukiwanie skarbu.
516 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

American Crime Story: Zabójstwo Versace / American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace

2018 | Biograficzny , Dramat
Miami Beach, lipiec, rok 1997. Gianni Versace zostaje zastrzelony pod swoją posiadłością przez Andrew Cunanana, który poznał słynnego projektanta w latach 90.
312 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty / Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Serial dokumentalny przybliżający historie ofiar Jeffreya Epsteina i pokazujący, jak ten przestępca seksualny używał fortuny i wpływów w swojej potwornej działalności.
670 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Dawno temu Cichociemny. Stanisław Jankowski

W 1939 roku Stanisław Jankowski był pracownikiem naukowym na Politechnice Warszawskiej. Po wybuchu wojny został zmobilizowany i brał udział w kampanii wrześniowej, a po 17 września został internowany. Udało mu się w listopadzie dostać do Francji, a następnie do Wielkiej Brytanii. Tam przeszkolony do działań wywiadowczych trafił do kraju jako cichociemny, gdzie jego zadaniem było zorganizowanie, podlegającego Komendzie Głównej Armii Krajowej oddziału zajmującego się fałszowaniem dokumentów na cele konspiracyjne. Oddział otrzymał kryptonim "Agaton" i taki też pseudonim przyjął Jankowski, będący jego dowódcą. Brał udział w powstaniu a po jego upadku trafił do niemieckiej niewoli. W 1946 roku powrócił do kraju i pomimo inwigilowania przez UB uniknął represji, co niestety stało się udziałem wielu jego kolegów. W czteroodcinkowym serialu sam bohater opowiada o swoich wojennych doświadczeniach, o tragicznym losie jaki spotkał jego bliskich. W chwili realizacji filmu jego bohater miał 79 lat.
309 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Fosse/Verdon

Produkcja śledzi pięć dekad wyjątkowej prywatnej i zawodowej współpracy Boba Fosse’a (Sam Rockwell) i Gwen Verdon (Michelle Williams). On jest wizjonerem, twórcą filmowym i jednym z najbardziej wpływowych choreografów i reżyserów teatralnych. Ona największą broadwayowską tancerką. Tylko Bob jest w stanie tworzyć przełomowe musicale, które w pełni eksponują jej talent. Gwen jako jedyna jest w stanie urzeczywistnić wizję Boba. Razem zmieniają oblicze amerykańskiej rozrywki. Cena tego jest jednak bardzo wysoka… Kapitalnie zagrany miniserial opowiadający o życiu niezwykłego amerykańskiego duetu kreatywnego – Boba Fosse'a oraz Gwen Verdon. Para przez pół wieku dominowała w świecie nowojorskiej rozrywki.
287 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Geniusz / Genius

Serial „Geniusz” jest zapisem kolejnych etapów życia Einsteina - począwszy od lat młodości, kiedy przyszły noblista jest obdarzonym niezwykłą wyobraźnią zbuntowanym nastolatkiem, poprzez trudne początki kariery naukowej, aż po zdobycie światowej sławy, jaką przyniosła mu teoria względności. W kolejnych odcinkach serialu poznamy także kulisy burzliwego życia uczuciowego Einsteina i jego skomplikowanych prywatnych relacji. Produkcja powstała na podstawie głośnej biografii autorstwa Waltera Isaacsona pt. „Einstein. Jego życie, jego wszechświat”.
746 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Kevin Hart: Don't F**k This Up

Gwiazda komedii Kevin Hart dokumentuje wyboje swojej kariery i małżeństwa, zdradzając, co kryje się za kulisami sławy.
530 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Apache: Historia Carlosa Teveza / Apache: La vida de Carlos Tévez

2019 | Biograficzny , Dramat
Mocny dramat biograficzny o życiu Carlosa Teveza, który z najbiedniejszej dzielnicy Buenos Aires ciężką pracą wspiął się na wyżyny światowego futbolu
957 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Dickinson

Wewnętrzne spojrzenie na świat pisarki Emily Dickinson.
3052 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Luis Miguel – Serial / Luis Miguel: La Serie

Adaptacja biografii meksykańskiej gwiazdy piosenki Luisa Miguela, który od dziesięcioleci zachwyca publiczność w Ameryce Łacińskiej i nie tylko.
795 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Rasputin / Grigoriy R.

2014 | Biograficzny
Svitter bada sprawę śmierci Rasputina oraz działalności mnicha w okresie caratu, a także jego wpływu na rodzinę Romanowów.
500 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.