Seriale z gatunku "Dokumentalizowany" (61)

Fright Club

Jack Osbourne i Ghost Brothers - Dalen Spratt, Marcus Harvey i Juwan Mass - rywalizują ze sobą, kto kogo bardziej przerazi najstraszniejszymi, najbardziej szalonymi i szokującymi materiałami filmowymi ze zjawiskami paranormalnymi, jakie uda im się znaleźć.
471 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Koszmar bez końca / The Night That Didn't End

Paradokumentalny serial kryminalny. W różnego rodzaju sprawach, a zwłaszcza kryminalnych, dla policji szczególnie przydatne mogą okazać się zeznania członków rodziny i przyjaciół ofiary. Choć jest to dla tych osób wyjątkowo trudny okres, ich pomoc bywa nieoceniona.
216 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Niezapomniane zbrodnie / A Crime to Remember

Fabularyzowany cykl dokumentalny z najwyższej półki, skupiający się na intrygujących sprawach kryminalnych, z którymi musieli zmierzyć się amerykańscy śledczy. Bardzo mocną stroną programu jest dbałość o detale scenograficzne, gra aktorska i ukazanie kontekstu społecznego dla omawianych wydarzeń. Autorzy cyklu prezentują najgłośniejsze sprawy kryminalne z lat 50. i 60. XX wieku. Widzowie poznają m.in. historię Jacka Gilberta Grahama, który wysadził w powietrze samolot linii United Airlines lecący z Denver do Portland, by przywłaszczyć sobie pieniądze z polisy ubezpieczeniowej swojej matki, jednej z pasażerek feralnego lotu. Zginęły 44 osoby.
203 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Oczami ofiary / Betrayed

Dzień z życia normalnych ludzi, którzy nie zdają sobie sprawy, że ich dni są policzone. Autorzy programu rekonstruują ostatnie dni osób, których życie zakończyło się w straszliwych okolicznościach. Żaden z bohaterów nie przewidział, jak dramatyczny koniec go czekał.
229 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Jackass

Jackass - z angielskiego osioł, frajer, dupek. Program rozrywkowy, emitowany przez stację MTV. Jackass jest programem, który ma rozśmieszać, ale także szokować. Członkowie grupy robią wszystko, aby widz był zadowolony. Decydują się na wykonywanie najbardziej głupich, szalonych i niebezpiecznych wyczynów, jakie przyjdą im do głowy (popisy zespołu często ocierają się o masochizm), jak np. okaleczanie się na różne, wyszukane sposoby, zjeżdżanie, ślizganie się, spadanie, pływanie na różnych nietypowych i dziwnych przedmiotach, czy zabawy ze zwierzętami, powszechnie uważanymi za niebezpieczne – rekinami czy krokodylami.
290 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

DeMarcusowie rządzą / DeMarcus Family Rules

Reality show, w którym basista zespołu Rascal Flatts Jay DeMarcus i była królowa piękności Allison DeMarcus w wyjątkowy sposób łączą miłość do muzyki z życiem rodzinnym.
307 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Znaki losu / Znaki Sudoby

Historia kobiety, która potrafi czytać symbole wysyłane przez dusze zmarłych i rozwiązuje zagadki pochodzące od osób, które odeszły w zaświaty. Okazuje się, że duchy bliskich wysyłają żywym znaki ostrzegające przed nieszczęściem lub informujące o ważnych kwestiach. Czasem, gdy doszło do zbrodni, a wyrządzona krzywda nie została rozliczona, zmarły szuka winnych do skutku.
276 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Kobiety z piekła rodem / Diabolical Women

Bohaterki serialu dzięki pomysłowości i przedsiębiorczości metodycznie zaplanowały zbrodnie, które miały im pozwolić osiągnąć upragniony cel, bez względu na przeszkody. Skrupulatni śledczy doprowadzili sprawczynie przed oblicze sądu. Każdą sprawę przedstawiono za pomocą rekonstrukcji i przeplatających się relacji z punktu widzenia zabójczyni i śledczego.
296 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Pod pokładem / Below Deck

Młodzi członkowie załogi luksusowego jachtu próbują sobie radzić z życiem na morzu. Romanse, wymagający goście i dramatyczne wydarzenia co rusz zakłócają spokojną podróż.
602 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Co robimy w ukryciu / What We Do in the Shadows

Obraz przedstawia codzienne, a raczej conocne życie trzech wampirów, które egzystowały razem przez setki lat na Staten Island. Samozwańczym przywódcą grupy jest "Nandor The Relentless" (Kayvan Novak), wielki wojownik i zdobywca wywodzący się z Imperium Osmańskiego. Jest też awanturniczy wampir pochodzenia brytyjskiego "Laszlo" (Matt Berry) oraz      uwodzicielska  "Nadja" (Natasia Demetriou). Po nieoczekiwanej wizycie mrocznego pana i przywódcy, wampirom zostaje przypomniane zadanie, które otrzymali po przybyciu na Staten Island ponad sto lat wcześniej – doprowadzenie do całkowitej dominacji Nowego Świata. Pytanie, jaki jest najlepszy sposób osiągnięcia tego celu?
1109 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Wilki z Berlina / Die Wölfe

Grupa przyjaciół dorasta w Berlinie, mieście zniszczonym przez wojnę. Podczas gdy coraz więcej ludzi próbuje uciekać na Zachód, oni starają się ocalić swoją przyjaźń.
549 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Polscy szpiedzy

W serii przedstawiamy sylwetki najbardziej znanych polskich szpiegów m.in. Jerzego Sosnowskiego, Romana Czerniawskiego, Ryszarda Kuklińskiego oraz Krystyny Skarbek. Przeczeszemy polskie i zagraniczne archiwa oraz skorzystamy ze zbiorów IPN, aby ustalić nieznane dotąd fakty i postawić nowe pytania. Prowadzący Marek Zając wprowadzi nas w świat, gdzie kłamstwo, manipulacja i przekupstwo stanowią o powodzeniu szpiegowskich misji, a pewne cechy charakteru o zdolności do wykonywania tego niebezpiecznego zawodu.
459 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Mars

Jak może wyglądać Czerwona Planeta po jej skolonizowaniu przez Ziemian? Dowiedz się z serialu fabularno-dokumentalnego „ Mars ”! Jest 2042 rok. Pomimo problemów, ekipie fundacji International Mars Science Foundation (IMSF) udało się bezpiecznie wylądować na Marsie i założyć kolonię Olympus Town. Niestety fundacja nie jest w stanie samodzielnie finansować ekspedycji. Do współpracy zostają zaproszeni przedstawiciele prywatnego sektora, co szybko rodzi napięcie między badaczami, którym przyświecają cele naukowe i górnikami przysłanymi przez korporację Lukrum Industries w pogoni za zyskiem.
1071 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Redakcja

Serial śledczy "Redakcja" to wyłudzenia, morderstwa, oszustwa i niewyjaśnione zagadki kryminalne. Właśnie tak wygląda codzienność dziennikarzy śledczych ogólnopolskiego "Expressu Codziennego", którzy pod ogromną presją czasu, a często też balansując na krawędzi prawa, próbują dociec prawdy, by przekazać ją opinii publicznej. Każdy odcinek "Redakcji" to odrębna historia i odrębne śledztwo dziennikarskie, zakończone publikacją artykułu. Scenariusz oparty został na wydarzeniach autentycznych.
394 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Niesamowite!

Serial "Niesamowite!" ukazuje niezwykłe historie, które zdarzyły się naprawdę. Wydarzenia, które wydają się być tylko literacką fikcją rzeczywiście miały miejsce. Zawiłe ludzkie relacje, pułapki prawne, pomyłki medyczne, niewyjaśnione sprawy, skrywane tajemnice to tylko niektóre tematy poruszane w tym niezwykłym serialu paradokumentalnym.
608 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Sekrety rodziny

Ile jesteśmy w stanie poświęcić, aby ukryć to, co najbardziej wstydliwe, upokarzające i kontrowersyjne? Dramaty z przeszłości, zdrady, tajemnice, gdy ujrzą światło dzienne, zmienią całe nasze życie. W każdym odcinku „Sekretów rodziny” odkrywamy i opowiadamy historie z perspektywy jednego bohatera, który krok po kroku ujawnia przed widzem zaskakujące fakty dotyczące swojej rodziny.
731 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Sekrety sąsiadów

"Sekrety sąsiadów" to zaskakujące historie, skrywane czasem za fasadą pozorów i uśmiechów oraz sąsiedzkimi płotami i cienkimi ścianami. Zajadłe kłótnie, zdrady, romanse, molestowanie, zazdrość lub chore obsesje - które wprowadzają chaos w życie głównych bohaterów i potrafią na zawsze zmienić życie zwykłych ludzi - ukazane są w pełnej zwrotów akcji i napięcia narracji, prowadzącej często do niespodziewanego finału.
571 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Sprawiedliwi - Wydział kryminalny

Sukces serialu "Policjantki i policjanci" zmotywował naszych producentów do dalszego działania. Korzystając z doświadczeń, zdobytych przy tej produkcji powstał nowy projekt. Akcja serialu "Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny" dzieje się we Wrocławiu, a głównymi bohaterami są  funkcjonariusze Komendy Miejskiej. Każdy z nich boryka się ze swoim bagażem doświadczeń, których w serialu nie zabraknie. Poznamy rodziny, bliskich, a także wrogów naszych bohaterów.
3036 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Szpital dziecięcy

Serial opowiada o małych pacjentach oddziału pediatrii i chirurgii szpitala dziecięcego – spotkamy tam przedszkolaków ale także zbuntowanych nastolatków. Za każdym chorym czy rannym dzieckiem, które trafi na izbę przyjęć stoją m.in. skomplikowane relacje rodzinne, zaniedbania lub nadopiekuńczość, lekkomyślność lub czyjaś brawura. Gdyż jak powszechnie wiadomo, nic nie dzieje się bez przyczyny. Podobnie układają się losy personelu szpitala - lekarzy i pielęgniarek, którzy są nie tylko wspaniałymi fachowcami, ale i ludźmi przeżywającymi osobiste radości, tragedie, a życie wymusza na nich dokonywanie trudnych wyborów.
721 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Ślubna gorączka

Kiedy para zakochanych decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego, rozpoczynają się przygotowania do ceremonii ślubnej oraz towarzyszącego jej wesela. Wydarzeniom tym bardzo często towarzyszą nieprzewidywane kłopoty i trudności, które muszą pokonywać przyszli małżonkowie. W każdym odcinku przedstawiamy historię wybranej pary i ich perypetie, związane z przedślubnymi przygotowaniami - od momentu poznania do ceremonii ślubnej. Albo... do jej odwołania.
363 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Tancerki

Serial „Tancerki” – to opowieść o codziennej walce o byt i zachowanie godności w pełnym błędnych stereotypów społeczeństwie. Fascynująca opowieść o kobietach, które zdecydowały się na życie pełne sprzeczności. W ciągu dnia troskliwe matki, żony i partnerki wieczorem kuszą klientów klubów go-go tańcem erotycznym. To jednak tylko pozory rozwiązłości. Ich praca nie ma nic wspólnego z uprawianiem nierządu, a jest jedynie sposobem zarobkowania. Czy rodziny tych kobiet wiedzą w jaki sposób one zarabiają? Na co są narażone każdej nocy? Czy dziewczyny spotykają się z potępiającymi ocenami bliskich? Najnowsza telenowela dokumentalna Polsat Cafe to kalejdoskop ekstremalnych charakterów i zachowań zarówno tancerek, ich szefów, klientów, jak i najbliższego otoczenia.
533 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

To twoja wina!

Każdy odcinek to dwie odrębne historie par zmagających się z różnego rodzaju trudnościami. Bohaterowie, nie mogąc samodzielnie uporać się z narastającym napięciem, udają się do poradni małżeńskiej, gdzie czeka na nich profesjonalna pomoc psychologów. Akcja serialu toczy się wokół bohaterów oraz ich emocji. Miłość, oddanie, bezwarunkowe wsparcie, wiara w lepszą przyszłość i poświęcenie są w ich życiu równie częste, co zaniedbanie, zdrady, nieufność, intrygi, kłamstwo, kłopoty z dziećmi.
419 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Trudne sprawy

"Trudne sprawy" to codzienny serial paradokumentalny. Prezentujemy w nim poruszające, chwytające za serce historie, które żadnego widza nie pozostawią obojętnym. To opowieści o zdradach, niecodziennych kłopotach, tajemnicach ludzi żyjących tuż obok nas. Każdy z odcinków serialu poświęcony jest odrębnej historii i ma innych bohaterów. Wśród nich znajdą się m.in. kobieta, której własna córka usiłuje odbić partnera. Widzowie poznają również historię zdradzanego męża, który rozpocznie walkę o swoje dzieci oraz dowiedzą się czym grozi ujawnianie zdjęć, adresu zamieszkania i numeru telefonu przypadkowym osobom poznanym w Internecie. Zobaczą również, jak trudno znaleźć równowagę między tym, czego pragną nasze dzieci, a tym czego my pragnęlibyśmy dla nich. We wszystkich tych fabularyzowanych opowieściach obserwujemy postawy naszych bohaterów w trudnych życiowych sytuacjach. Widzimy, jak sobie radzą z przeciwnościami losu i jaki wpływ opisane historie mają  na relacje z partnerem czy też stosunki rodzinne.
1128 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Zdrady

"Zdrady" to nowy serial paradokumentalny, którego bohaterów łączy ten sam problem - podejrzewają swoich życiowych partnerów o zdradę. W odkryciu prawdy pomaga im prywatny detektyw Damian Pietrow wyspecjalizowany w tego typu przypadkach. Bohaterowie "Zdrad", po zapoznaniu się z wynikami pracy detektywa, zdecydują czy chcą zaprzestać dochodzenia, czy też je kontynuować i przyłapać swoją "drugą połowę" na gorącym uczynku. Zdradzonych partnerów wspiera psycholog Karolina Głowacka (Karolina Kasperek). Każdy odcinek to nowa historia i mnóstwo nowych emocji. W roli detektywa mistrz Polski MMA zawodów amatorskich z 2008 roku w kategorii do 84 kg - Damian Rabstajn.
1260 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.