Seriale z gatunku "Dokumentalny" (643)

Szpitalny Oddział Ratunkowy

Program podąża za lekarzami, pielęgniarkami i pacjentami znanego na całym świecie Shock Trauma Center na kampusie Uniwersytetu Maryland w Baltimore.
49 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Zbrodnia na receptę / A Prescription for Murder

1953 | Dokumentalny
Film dokumentalny z serii „Panorama” wyprodukowany przez BBC. Ujawnia niszczące efekty uboczne leków antydepresyjnych, które mogą prowadzić do psychoz, przemocy, a nawet morderstw. Ponad 40 milionów recept na antydepresanty zostało wydanych przez lekarzy w zeszłym roku tylko w Wielkiej Brytanii. Dzięki unikalnemu dostępowi do raportów psychiatrycznych, materiałów sądowych i danych firm farmaceutycznych, program bada masową strzelaninę z 2012 roku, w której James Holmes zamordował 12 osób, a następnie zranił 70 podczas kinowego pokazu Batmana w USA. Ale jakie jest prawdopodobieństwo, że te popularne leki mogą uczynić z kogoś zabójcę? Czy jest możliwe, że leki, które dla większości pacjentów są całkowicie bezpieczne, niektórych mogą skłonić do zabijania? Twórcy odkryli również inne przypadki, które mogą być związane z psychozą rozwiniętą po zażyciu leków. Czy wiadomo o tym rzadkim efekcie ubocznym, czy też lekarze nieświadomie wydają to, co może być receptą na morderstwo?
58 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

History's Greatest Mysteries

2020 | Dokumentalny
History’s Greatest Mysteries, hosted and narrated by Laurence Fishburne will investigate a wide range of historically compelling topics and the mysteries surrounding each including the Titanic, D.B. Cooper, Roswell, John Wilkes Booth, and more. Each program within the franchise will showcase fresh, new evidence and perspectives including never-before-released documents to the general public, personal diaries and DNA evidence to unearth brand-new information about these infamous and enigmatic chapters in history.
76 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Bohaterskie okręty / Hero Ships

Chociaż pancernik USS Arizona w bitwie, w której zatonął, walczył zaledwie przez kilka minut, jego wrak stanowiący część pomnika, który upamiętnia te tragiczne wydarzenia, stał się symbolem poświęcenia i odwagi amerykańskiej marynarki.Osiem okrętów amerykańskiej marynarki nosiło nazwę Enterprise, a pierwszy z nich powstał już w czasach wojny o niepodległość. Jednak to dwie ostatnie jednostki najsilniej zaznaczyły swoją obecność w służbie US Navy.
67 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Arsenał szpiega / Spycraft

2021 | Dokumentalny
Szpiegostwo to gra o najwyższą stawkę, w której równie ważni jak agenci są opracowywane oraz udoskonalane przez lata narzędzia i metody.
88 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Zniknięcie Phoenix Coldon / The Disappearance of Phoenix Coldon

2018 | Dokumentalny
Rok 2011, dochodzi do zaginięcia czarnoskórej Amerykanki. Dziennikarka kryminalna i emerytowany zastępca komendanta podejmują próbę rozwikłania zagadki jej zniknięcia.
72 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Ku Klux Klan: amerykańska opowieść / Ku Klux Klan, une histoire américaine

2020 | Dokumentalny
Ponure rytuały, lincze i morderstwa. Oto ciemny rozdział historii Stanów Zjednoczonych, pisany przez członków rasistowskiej organizacji Ku-Klux-Klan. Autorzy dokumentu pytają, na czym polega fenomen Klanu i zastanawiają się, czy dzisiejsze społeczeństwo amerykańskie oraz jego demokratyczne instytucje mogą dać odpór ideologii propagowanej przez terrorystów w białych kapturach.
40 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

James May: Kuchnia Mać! / James May: Oh Cook!

2020 | Dokumentalny
James May nie jest szefem kuchni, ale właśnie o to chodzi: nie musisz być zawodowcem, żeby smacznie gotować. Zabiera nas na Daleki Wschód, nad Morze Śródziemne i do pubu za rogiem, nie wychodząc z telewizyjnej kuchni. Przedstawi wspaniałe przepisy, które możecie sami wypróbować, korzystając z łatwo dostępnych składników. I to bez sztuczek stosowanych zwykle w telewizyjnych.
46 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Titanic's Lost Evidence

2020 | Dokumentalny
Przez ponad 107 lat pewne pudełko pokrywało się kurzem w jednej z angielskiej rezydencji. Jak się okazało, to pudełko skrywa osobiste notatki Lorda Merseya, szanowanego prawnika i polityka, któremu powierzono zbadanie sprawy zatonięcia Titanica.
37 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Literatura i film / Classic Novels & Cinema

2020 | Dokumentalny
Nierozłączna para – literatura i kino. Dokumentalna seria opowiada o głośnych fabułach powstałych na podstawie słynnej prozy oraz dramatu. Czy to filmowy romans, czy horror – na początku było słowo, słowo pisane.
42 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Richard Ramirez: Polowanie na seryjnego mordercę / Night Stalker: The Hunt For a Serial Killer

2021 | Dokumentalny
Miniserial dokumentalny Netflix "Richard Ramirez: Polowanie na seryjnego mordercę" opowiada nieprawdopodobną, ale prawdziwą historię tego, jak jeden z najbardziej znanych seryjnych morderców w historii Ameryki został doprowadzony przed oblicze wymiaru sprawiedliwości. Latem 1985 roku Los Angeles nawiedziła rekordowa fala upałów. Towarzyszyła jej seria morderstw i napaści seksualnych, które z początku wydawały się niepowiązane. Ofiarami byli mężczyźni, kobiety i dzieci w wieku od sześciu do 82 lat. Pochodzili z różnych dzielnic, z różnych środowisk rasowych i poziomów społeczno-ekonomicznych. Nigdy wcześniej w historii kryminalistyki jeden morderca nie był odpowiedzialny za tak przerażający zestaw zbrodni. Młody detektyw Gil Carrillo z wydziału szeryfa hrabstwa Los Angeles i legendarny śledczy z wydziału zabójstw Frank Salerno ścigali się z czasem, by powstrzymać tego nocnego potwora. Gdy niestrudzenie pracowali nad rozwiązaniem sprawy, media deptały im po piętach, a całą Kalifornię ogarnęła panika. Wstrząsający czteroczęściowy serial, na który złożyły się wywiady, materiały archiwalne i spektakularne oryginalne zdjęcia, to ostateczny obraz kultowej historii niby z horroru, która wydarzyła się naprawdę, a także obraz tego, jak wyglądało życie mieszkańców Los Angeles w ciągłym strachu w czasach, gdy każdy mógł być kolejną ofiarą nocnego mordercy.
50 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Tiger

2021 | Dokumentalny
Tiger is a TV movie starring Tiger Woods. A look at the life, success and scandals of golf legend Tiger Woods.
19 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Grecja: stary kraj nowych problemów / Greece with Simon Reeve

2016 | Dokumentalny
Simon Reeve i jego w zaskakująca podróż przez najbardziej burzliwy i piękny kraj w Europie. Grecja to kraj o bogatej historii, polityki, słońca i dramatów – a jednocześnie w środku kryzysu gospodarczego. Krystalicznie czyste wody Morza Egejskiego i wspaniałe górskie krajobrazy, podróż z pięknych wysp do zamieszkanych przez niedźwiedzie lasów północnej Grecji.
16 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Fran Lebowitz: Udawaj, że to miasto / Pretend It's a City

Fran Lebowitz wie, co jej się podoba, a co nie - i nie potrzebuje zaproszenia, żeby podzielić się swoim zdaniem. Ta krytyczka i eseistka otwarcie wyraża swoje opinie już od kilkudziesięciu lat. Czasem trochę przy tym zrzędzi, ale i tak zawsze brzmi przezabawnie i arcyciekawie. Przesiąknięta Nowym Jorkiem Lebowitz uczyniła z prostego dzielenia się opiniami formę sztuki - jej obserwacje na temat ukochanego miasta i jego mieszkańców to esencja genialnej trafności i złośliwości. Lebowitz ujęła swoje przemyślenia w szalenie zabawnym przewodniku "Udawaj, że to miasto", o którym w pewnym momencie życia na pewno marzył każdy nowojorczyk. W typowo wielkomiejskim stylu opowiada w nim o różnych tematach, jak turyści, pieniądze, metro, sztuka czy zaskakująco trudna sztuka poruszania się po Times Square (jest tylko jeden właściwy sposób). Lebowitz nawiązuje też do własnej przeszłości i życia, w którym na pierwsze miejsce wysuwają się ciągła ciekawość świata i wielka niezależność. Miniserial "Fran Lebowitz: Udawaj, że to miasto" wyreżyserował wieloletni przyjaciel głównej bohaterki, Martin Scorsese, który dorzucił od siebie mnóstwo dowcipnych komentarzy i uwag o swoim ukochanym Nowym Jorku. Widzowie mogą więc liczyć na podwójną dawkę nowojorskiego humoru, który najwięcej emocji wywoła u innych wielbicieli tego kultowego miasta.
32 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Misja: recykling / Boneyard: The Secret Life of Machines

2007 | Dokumentalny
Przedsiębiorcy znaleźli nowy sposób na wykorzystanie komponentów kolejowych. Prawie cały Nowy Orlean otoczony jest wodami, co czyni miasto wyjątkowo narażonym na działanie sił natury.Śmieci są przetwarzane przez całe zastępy zaawansowanych technologicznie maszyn.Co roku miliony samochodów kończą swój żywot na drogach.
17 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Jonestown. Terror w gujańskiej dżungli / Jonestown: Terror in the Jungle

2018 | Dokumentalny
W 1956 roku amerykański kaznodzieja Jim Jones założył kościół znany jako Świątynia Ludu. Przekonał do siebie tysiące osób i zgromadził znaczny majątek. W roku 1974 kupił teren w gujańskiej dżungli i założył osadę Jonestown. 18 listopada 1978 doprowadził do samobójstwa ponad 900 mieszkających tam osób.
18 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Człowiek 2.0 / Human+ The Future of Our Senses

2019 | Dokumentalny
Cyborg to wedle definicji organizm, którego procesy życiowe są wspomagane przez urządzenia techniczne, co zapewnia mu np. wyjątkową siłę, sprawność lub umiejętności. Czy nasz gatunek pójdzie w tym kierunku? Już dziś miliony ludzi korzystają z technologii stymulujących funkcjonowanie ich narządów wewnętrznych, kończyn i zmysłów. Nad czym obecnie pracują naukowcy i dokąd nas to zaprowadzi?
15 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Przeżyć śmierć / Surviving Death

2021 | Dokumentalny
"Przeżyć śmierć" to serial dokumentalny na podstawie książki bestsellerowej autorki i dziennikarki Leslie Kean, wyreżyserowany przez Ricki Stern ("Powrót do sprawy Roe: Prawa kobiet w politycznej grze", "Joan Rivers: A Piece of Work"), która jest zarazem producentką wykonawczą. Na przestrzeni sześciu odcinków serial "Przeżyć śmierć" eksploruje możliwość istnienia życia pozagrobowego i stara się odpowiedzieć na pytania, które są przedmiotem rozważań ludzkości od zarania dziejów: czym jest śmierć i czy jest ona końcem istnienia? Przeplatając innowacyjne badania z relacjami osób, które otarły się o śmierć, a nawet jej doświadczyły, serial zabiera widzów w nadzwyczajną podróż poza znany nam świat ludzkiej egzystencji.
25 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Polowanie na Hitlera / Hunting Hitler

2015 | Dokumentalny
Stara sprawa, którą przez ponad 70 lat trzymano w tajemnicy, powoduje, że międzynarodowy zespół światowej sławy badaczy rusza do akcji, by udzielić ostatecznej odpowiedzi na pytanie czy Adolf Hitler przeżył II wojnę światową.   W początkach 2014 roku FBI odtajniło setki stron tajnych dokumentów potwierdzających, że najwyżsi urzędnicy w amerykańskim rządzie nie tylko wierzyli, iż Hitler uciekł z Niemiec, ale też potajemnie wydali miliony dolarów, by go namierzyć. Notatka samego J. Edgara Hoovera stwierdza: "Oficerowie amerykańskiej armii w Niemczech nie znaleźli zwłok Hitlera, brak też wiarygodnego źródła, które by przesądzało, że Hitler nie żyje".   Korzystając z tych świeżo ujawnionych akt FBI, śledczy podchodzą do sprawy jednego z największych zbrodniarzy wszech czasów, jakby to było współczesne śledztwo mające ustalić okoliczności czyjejś śmierci. Zespół skupia się na sprawdzonych metodach: podąża za pieniędzmi, studiuje raporty naocznych świadków, odtwarza, gdzie ostatnio widziano domniemanego denata, rozmawia z osobami, które miały z nim kontakt, konsultuje się ze specjalistami kryminalistycznymi itp.   "Polowanie na Hitlera" to ośmioczęściowy cykl, w którym zespół doświadczonych ekspertów ustala, co dokładnie stało się z Adolfem Hitlerem. Uzbrojeni w zdobycze nowoczesnej techniki próbują odtworzyć przypuszczalne ruchy przywódcy III Rzeszy po jej upadku.
38 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Sekrety royalsów / Royals Declassified

2020 | Dokumentalny
Dramat Diany, relacje Elżbiety II z premierami, rodzinne niesnaski Windsorów. O tajemnicach brytyjskiej korony mowa w intrygującym czteroodcinkowym serialu dokumentalnym. Produkcja powstała na podstawie kwerendy bogatych archiwów. Głos zabierają także osoby związane z dworem.
20 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Historia wulgaryzmów / History of Swear Words

2021 | Dokumentalny
Kurs z wulgaryzmów - z cyklu "wiedza, która nigdy nie wiesz, kiedy się przyda". Nicolas Cage jako gospodarz niecenzuralnego programu "Historia wulgaryzmów" przybliża widzom, skąd wzięły się najpopularniejsze angielskie wulgaryzmy, jak są używane w popkulturze i jaki wpływ wywarły na kulturę, posiłkując się przy tym wiedzą ekspertów: etymologów, historyków, specjalistów od popkultury oraz gwiazd show-biznesu.
26 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Potwór w ludzkiej skórze / Very Scary People

Cykl przedstawia historie życia niektórych z najbardziej przerażających, diabolicznych postaci ostatnich lat. Dzięki tym biografiom poznajemy zbrodnie i przestępstwa jakich się dopuścili oraz w jaki sposób zostali ostatecznie pojmani.
34 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Odszyfrowane: zaginione skarby / Brad Meltzer's Lost History

2014 | Dokumentalny
Pisarz i prezenter telewizyjny Brad Meltzer we współpracy z archiwami państwowymi poszukuje największych skarbów amerykańskiej historii i kultury, by je zwrócić prawowitym właścicielom: Amerykanom.
29 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Pierwsze Damy / First Ladies

2020 | Dokumentalny
Serial dokumentalny o żonach amerykańskich prezydentów. Przedstawione zostaną fakty, plotki, ciekawostki. Prezydentem Stanów Zjednoczonych jeszcze nigdy nie była kobieta, lecz warto zauważyć, że żony amerykańskich przywódców to osoby o nietuzinkowych osobowościach. Autorzy opowiedzą między innymi o Eleanor Roosevelt, Jackie Kennedy oraz Hillary Clinton.
18 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.