Seriale z gatunku "Kostiumowy" (40)

The Hollow Crown

Wyprodukowana przez BBC adaptacja tzw. drugiej tetralogii Williama Szekspira, czyli cyklu czterech kronik opowiadających o losach czterech angielskich władców. Król Ryszard II (Ben Whishaw) musi stawić czoła rebelii pod wodzą kuzyna Henryka Bolingbroke'a (Jeremy Irons). Ten już jako król sam musi się zmierzyć z powstaniem i spiskom wymierzonym przeciwko niemu. Cykl zamykają losy Henryka V (Tom Hiddleston) i dzieje wojen angielsko-francuskich.
44 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Belgravia

2020 | Dramat , Kostiumowy
Londyn pięknieje pod rządami królowej Wiktorii. W stolicy kwitnie nowa dzielnica elit - Belgravia. Dzień przed bitwą o Waterloo księżna Richmond urządza huczne przyjęcie. Gośćmi są nowobogaccy jak i majętni dziedzice fortuny. Losy dwóch rodziny pochodzących z różnych światów znów splatają się po latach. Na jaw wyjdą sekrety, które zamieszają w ich życiu.
101 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Boża podszewka

Piętnastoodcinkowy serial telewizyjny oparty na powieści Teresy Lubkiewicz-Urbanowicz. Film przedstawia dramatyczne losy Marii Jurewiczówny oraz jej rodziny, mieszkańców Wileńczyzny z początku XX wieku . Autorzy żywo i barwnie odmalowują obyczajowy pejzaż tamtych stron: podupadłe dworki, zubożałych, schłopiałych szlachciców i ich bogatych, mieszczańskich krewnych, wiejskich parobków i folwarczne dziewki, a wreszcie wszelkiej maści odmieńców: rozmaitych nawiedzonych i filozofów, znachorów i zamawiaczy, lecz również tych z pozoru normalnych, lecz "inaczej urodzonych", tak właśnie jak główna bohaterka, wciąż przez to odrzucanych, ośmieszanych i niekochanych. [www.filmpolski.pl]
54 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Anna Karenina

Książę Stiepan Obłoński, zwany Stiwą, zdradza swoją żonę Dolly. Jego siostra Anna Karenina przekonuje bratową, by ta jednak nie opuszczała męża. W międzyczasie do Moskwy przybywa Konstantin Dmitriewicz Lewin, przyjaciel Stiwy z dzieciństwa. Poważny arystokrata i właściciel ziemski zamierza zaoferować małżeństwo siostrze Dolly, Kitty. Dziewczyna odrzuca go, ponieważ spodziewa się oferty od oficera armii - hrabiego Aleksieja Kiryłowicza Wrońskiego. Tymczasem młody żołnierz przypadkowo poznaje Annę, w której zakochuje się z wzajemnością. Mija kilkanaście lat. Siergiej Karenin, syn Anny, poszukuje Wrońskiego. Jest przekonany, że hrabia zna odpowiedzi na jego pytania.
135 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Rodzina Połanieckich

Historia miłości Stanisława Połanieckiego i pięknej Maryni Pławickiej, osadzona w scenerii ziemiańskich dworków i Warszawy z końca XIX wieku. Ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza, cieszącej się swego czasu popularnością wśród czytelników i chłodno przyjętej przez ówczesną krytykę literacką ("Rodzinę Połanieckich" odczytano nawet jako świadectwo kiepskiego stanu ducha po skandalu związanym z jego nieudanym małżeństwem). Historia powtórzyła się niespełna sto lat później - recenzenci krytykowali twórców serialu za dłużyzny, błędy kompozycji i powierzchowność całej opowieści, ale obejrzało go ponad 70 procent dorosłych widzów. "Starałem się stworzyć epicki obraz czasów minionych, bez dopowiedzeń sensów, których u Sienkiewicza nie ma" - odpierał zarzuty reżyser.
93 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Nędznicy / Les Misérables

2018 | Dramat , Kostiumowy
Historia losy kilku osób w XIX-wiecznej Francji i porusza kwestie moralności, sprawiedliwości oraz walki z nędzą i wykluczeniem.
212 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Quo vadis

W Rzymie I wieku pomiędzy patrycjuszem a chrześcijańską zakładniczką, wbrew przeciwnościom rodzi się uczucie. 
523 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

My Country: The New Age / Na-eui Na-ra

2019 | Dramat , Kostiumowy , Romans
Serial "My Country: The New Age" to opowieść o ludziach, którzy dążą do władzy, walcząc w obronie wiary, osadzona w okresie przejściowym pomiędzy schyłkiem dynastii Goryeo a początkami dynastii Joseon pod koniec XIV wieku. Seo Hwi (w tej roli Yang Se-jong: "Romantic Doctor, Teacher Kim", "The Temperature of Love", "Still 17") to wojownik, który nigdy nie godzi się na niesprawiedliwość. Jego przyjaciel, Nam Seon-ho (w tej roli Woo Do-hwan: "Save Me", "Mad Dog"), ciężko pracuje, by zdać egzaminy wojskowe i przezwyciężyć bariery społeczne, ale w wyniku nieporozumienia wchodzi w konflikt z Hwi.
649 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Rozpustnice / Harlots

2017 | Dramat , Kostiumowy
Właścicielka domu publicznego, Margaret Wells, zmaga się z problemami, usiłując wychować córki w XVIII-wiecznym Londynie.
1397 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Lalka

Telewizyjna adaptacja powieści Bolesława Prusa. Warszawa, 1878 rok. Na Krakowskim Przedmieściu mieści się sklep galanteryjny "J. Mincel i S. Wokulski". Pod nieobecność pryncypała, a zarazem przyjaciela, Stanisława Wokulskiego (Jerzy Kamas), sklep prowadzi pan Ignacy Rzecki (Bronisław Pawlik). Pewnego dnia Wokulski wraca z zagranicy, przywożąc ze sobą spory majątek, którego dorobił się na dostawach wojskowych. Mężczyzna postanawia rozbudować sklep i dostać się na salony arystokracji, a powodem jego zaangażowania jest miłość do pięknej Izabeli Łęckiej (Małgorzata Braunek), córki zrujnowanego arystokraty.
526 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Wersal. Prawo krwi / Versailles

2015 | Kostiumowy
Sezon 1 Ludwik XIV Bourbon, zwany Wielkim, "Król Słońce", panował na francuskim tronie przez 72 lata, najdłużej spośród europejskich władców. To za Jego czasów francuski stał się międzynarodowym językiem dyplomacji. W swojej "złotej klatce" Ludwik XIV zamknął liczący 10 tys. osób dwór, który kontrolował m.in. za pomocą wyznaczonych przez siebie zasad etykiety. Genialny strateg, a jednocześnie manipulator. Miłośnik sztuki i wielki smakosz.
1230 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Ulubienica Króla / Madre Paula

2017 | Dramat , Kostiumowy , Romans
Opowieść o intrygach, namiętności i miłości, która zmieniła historię. Portugalia, XVIII wiek: młoda i piękna Paula zostaje zmuszona do wstąpienia do klasztoru, ale zakonne życie nie jest dla niej...
466 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Zniewolona / Krepostnaya

2019 | Dramat , Kostiumowy , Romans
Główną bohaterką jest Katierina Wierbickaja. Fabuła skupia się wokół tej młodej, pięknej i wykształconej dziewczyny, która walczy o odzyskanie wolności. Katierina dzięki swojej chrzestnej – szlachciance pani Czerwińskiej – została wychowana niczym panna błękitnej krwi. Zna języki obce, gra na fortepianie, maluje. Zaczyna też rozumieć, że te talenty i pozycja wcale nie poprawiają losu urodzonej w niewoli dziewczyny. Wszyscy wiedzą, że jest po prostu własnością Piotra Czerwińskiego, najbogatszego ziemianina w Nieżynie.
20997 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Rookie Historian Goo Hae-Ryung / Sin-ib-sa-gwan gu-hae-ryeong

2019 | Kostiumowy , Romans
Niepokorna Goo Hae-ryung rozpoczyna karierę naukową na dworze dynastii Joseon, gdy rząd rekrutuje kobietę historyka.
446 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Poldark - Wichry losu / Poldark

2015 | Dramat , Kostiumowy , Romans
Kornwalia, druga połowa XVIII wieku. Ross Poldark (Aidan Turner) powraca z amerykańskiej wojny do Anglii. Rodzina i przyjaciele myśleli, że zginął. Jego ukochana (Heida Reed) jest zaręczona z jego kuzynem (Kyle Soller), ojciec nie żyje, a posiadłość, którą odziedziczył jest zrujnowana. Okoliczne kopalnie są zamykane, ponieważ spadają ceny cyny i miedzi, ale ceny żywności i opłaty rosną. Ross podejmuje wyzwanie, ciężko pracuje, by jego ziemie znów stały się produktywne, troszczy się o polegających na nim najemców i stara się odzyskać kobietę, którą kochał lub nauczyć się żyć bez niej.
10770 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Mercy Street

2016 | Dramat , Kostiumowy
Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia pielęgniarek, Mary Phinney i Emmy Green, które podczas wojny secesyjnej stoją po dwóch różnych stronach konfliktu.
384 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Niewolnica Victoria / La esclava blanca

Victoria, znana przez wszystkich jako markiza, przybywa do Ameryki, aby poślubić kupca pochodzącego z bogatej rodziny. Prawda jest jednak inna… Wiele lat temu ta sama kobieta została uratowana od śmierci w pożarze i w tajemnicy wychowywana przez niewolników, którzy stali się dla niej najbliższą rodziną. Victoria została jednak brutalnie zabrana z ramion kochających ją ludzi, ponieważ biała kobieta nie mogła żyć wśród niewolników. Po latach powraca, udając kogoś kim nie jest. Jej nieposkromiona dusza każe jej jednak uwolnić swoją rodzinę i zawalczyć o sprawiedliwość. Victoria jest gotowa na konfrontację z każdym, kto stanie jej na drodze do celu. Wierzy, że kolor skóry nie ma znaczenia. Niestety, nie wszyscy się z nią zgadzają…
455 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Żony i córki / Wives and Daughters

1999 | Dramat , Kostiumowy
Molly Gibson mieszka z ojcem lekarzem w małym prowincjonalnym miasteczku Hollingford. Kiedy umiera jej matka, ojciec postanawia ponownie się ożenić, myśląc że w ten sposób i jemu, i Molly będzie żyło się lepiej. Jednak dziewczynka nie potrafi zaakceptować tej nowej sytuacji. Zaprzyjaźnia się z mieszkającą opodal rodziną Hamley’ów, a panią Hamley zaczyna traktować jak matkę. Kiedy dorasta, zaczyna również darzyć uczuciem jej najmłodszego syna Rogera.
308 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Fanny Hill: Zwierzenia kurtyzany / Fanny Hill

2007 | Dramat , Kostiumowy
Pozostawiona sama sobie Fanny Hill (Rebecca Night) przyjmuje propozycję pracy od swojej przyjaciółki, Esther (Emma Stansfield), która pracuje u pani Brown (Alison Steadman) prowadzącej dom schadzek dla bogatych gentlemanów. Pierwszego dnia Fanny przechodzi "szkolenie" odnośnie przyszłych obowiązków względem klientów. Dziewczyna po kilku dniach wdraża się w swoje obowiązki. Czas upływa jej spokojnie, aż do wystawnego przyjęcia zorganizowanego przez panią Brown, na którym spotyka swojego byłego narzeczonego. Ten donosi policji, że w owym miejscu uprawia się nierząd. Wystraszona dziewczyna ucieka i trafia na ulicę, gdzie pada ofiarą gwałtu. Z opresji ratuje ją starszy mężczyzna...
400 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Belle Epoque

"Belle Epoque" to 10-odcinkowy serial kostiumowo-kryminalny, którego akcja toczy się w Krakowie w 1908 r., w okresie tzw. pięknej epoki. Ten wyjątkowy czas, który od lat zachwyca swoim urokiem, postępem technicznym, naukowym i rozwijającym się życiem kulturalnym, miał także swoje tajemnice. Przy dźwiękach muzyki wytwornych balów, budzących zachwyt dam i eleganckich dżentelmenów dochodziło do okrutnych wydarzeń. Brutalne morderstwa, wyrafinowane intrygi oraz podwójne standardy to drugie, nieznane oblicze tej pięknej epoki. Główny bohater serialu, Jan Edigey-Korycki (Paweł Małaszyński), wraca do rodzinnego Krakowa, by rozwikłać zagadkę wstrząsającego zabójstwa ukochanej matki. Pomaga mu w tym dawny przyjaciel Henryk Skarżyński (Eryk Lubos) oraz jego siostra Weronika (Anna Próchniak), którzy prowadzą pierwsze laboratorium kryminalistyczne w Galicji. W Krakowie Jan spotyka także swoją wielką i nieszczęśliwą miłość - Konstancję (Magdalena Cielecka).
848 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Spartakus / Spartacus

2010 | Kostiumowy , Akcja
Spartakus (Andy Whitfield) jest trackim wojownikiem. Jego wioska sprzymierza się z Rzymem w celu wybicia wspólnych wrogów. Dowodzący wojskami legat, Claudius Glaber (Craig Parker), to nieuznający sprzeciwu despota. Pewnego dnia, Spartakus odmawia dalszego marszu i upokarza legata. Po powrocie do domu, zabiera swoją ukochaną żonę Surę (Erin Cummings) i ucieka na południe. Zostają jednak złapani, skazani na niewolę i rozdzieleni. Legat zabiera Spartakusa do rodzinnej Kapui i rozkazuje gladiatorom zabić go na miejskiej arenie. Trak pokonuje przeciwników i zyskuje sobie uwielbienie tłumu, który żąda dla niego łaski. Zostaje kupiony przez Batiatusa (John Hannah), właściciela szkoły gladiatorów, który dostrzega w nim talent, indywidualizm i buntownicze usposobienie. Spartakus nie wie jeszcze, że dzięki tym cechom przeciwstawi się niesprawiedliwości i zjednoczy wokół siebie armię niewolników, która przez dwa lata będzie walczyć z wojskami Republiki.
2381 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Downton Abbey

2010 | Dramat , Kostiumowy
Akcja serialu rozgrywa się w trudnych i burzliwych czasach zarówno dla Anglii, jak  i dla całego świata.Opowieść o Downton Abbey to historia ludzi żyjących we dworze należącym do państwa Grantham i ich córek. Domem kierują kamerdyner Garson i ochmistrzyni, pani Hughes, a sprawne działanie tego skomplikowanego mechanizmu zapewnia  liczna służba. Lord Grantham (Hugh Bonneville) zabiega o  utrzymanie rodzinnego majątku i przekazanie go następnemu pokoleniu; wspomagają go w tym żona Cora (Elizabeth McGovern) i matka Violet (Maggie Smith). Na drodze do celu staje katastrofa Titanica, w której ginie jego przyszły zięć i spadkobierca. Szok po śmierci następcy potęguje fakt, że jedynym możliwym dziedzicem może zostać nikomu nieznany kuzyn Matthew (Dan Stevens), który wraz z matką Isobel Crawley (Penelope Wilton) przybywa do Downton Abbey...
10344 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Tajemnice Borgo Larici / I segreti di Borgo Larici

2014 | Kostiumowy
Piemont, rok 1922. Do kraju powraca potomek bogatego rodu i właściciel fabryki tekstylnej, Francesco Sormani (Giulio Berruti II). Przeznaczeniem mężczyzny jest odkrycie wszystkich głęboko skrywanych tajemnic rodzinnych. Pomaga mu w tym Anita (Serena Iansiti).
298 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Mr. Sunshine / Mi-seu-teo syeon-sya-in

2018 | Dramat , Kostiumowy , Romans
Młody chłopak, który trafił do USA po ekspedycji na wyspę Ganghwa w 1871 roku, wraca do Korei w przełomowym punkcie historii i zakochuje się w arystokratce.
431 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.