Seriale z gatunku "Przyrodniczy" (47)

David Attenborough: Życie w kolorze / Attenborough's Life in Colour

Dokument przedstawia, jak różne gatunki zwierząt postrzegają kolory i wykorzystują je w codziennym życiu.
19 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Naczelne / Primates

Po ogromnym sukcesie poprzedniej serii BBC o wielkich kotach, to jest kolejna opowieść o grupie zwierząt, które fascynują i porywają nas bardziej niż jakiekolwiek inne. To naczelne - nasza własna rodzina. Są one zwierzętami społecznymi. Mogą być przerażające, ale również emocjonalne, troskliwe i opiekuńcze. Spotykamy też ogromną różnorodność kształtów i rozmiarów, od gigantycznych goryli, po gibkie lemury. Przedstawiciele tych gatunków zostali uchwyceni w oszałamiających krajobrazach, od Himalajów po dżunglę Amazonki. Jest to poruszająca i często zadziwiająca eksploracja tej grupy zwierząt.
61 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Ziemia w nocnych barwach / Earth at Night in Color

Tom Hiddleston przybliża nam nocne życie zwierząt w filmowanym na sześciu kontynentach serialu dokumentalnym. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego sprzętu możemy zobaczyć w pełnej gamie kolorów nieznane dotąd zwyczaje zwierząt.
68 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Wielkie koty / Big Cats

Lwy, gepardy i inne dzikie koty zachwycają swoim pięknem i gracją, lecz są to zarazem groźne drapieżniki i bardzo skuteczni myśliwi. To dlatego cieszą się tak silną pozycją w królestwie zwierząt. Mieszkają w Afryce, Azji i obu Amerykach. Walczą, gdy przeciwnik ma przewagę liczebną czy sama tracą grunt pod nogami. Toczą walki o terytorium, pokarm i możliwość rozmnożenia się. Który z wielkich kotów zdobędzie tytuł mistrza?
66 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Neandertalczycy. Poznaj swoich przodków / Neanderthals: Meet Your Ancestors

Autorzy próbują rozwikłać niektóre zagadki tych tajemniczych przodków ludzi. Na podstawie zachowanych szczątków stworzą najwierniejszy w historii komputerowy portret neandertalczyka. Zbadają ich siłę, umiejętności adaptacyjne i inteligencję, a nawet mowę. Następnie poproszą Andy’ego Serkisa, hollywoodzkiego eksperta od nowoczesnych technologii filmowych, by wyczarował cyfrowego neandertalczyka, przenosząc widzów o tysiąclecia wstecz.
136 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Ameryka z lotu ptaka / Stany Zjednoczone z lotu ptaka / Aerial America

Aerial America is a TV series starring Jim Conrad and Steve Toney. Helicopter flights above the USA give breathtaking views of the nation's historic landmarks and natural wonders all presented in stunning HD aerial cinematography...
120 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Zabójcze węże / Ten Deadliest Snakes with Nigel Marven

Nigel Marven - brytyjski prezenter i przyrodnik przedstawia najgroźniejsze węże żyjące na naszej planecie. Seria składa się z trzech sezonów, w których są cztery, około godzinne epizody. W każdym odcinku prowadzący wybiera się w inny zakątek świata, by odszukać dziesięć okazów najniebezpieczniejszych gadów.
103 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Maleńkie stworzenia / Tiny Creatures

Serial przyrodniczy o fascynującym i niebezpiecznym życiu zamieszkujących Amerykę maleńkich stworzeń, które potrafią przetrwać w bardzo niesprzyjających warunkach.
127 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Ptak kiwi, pan Jones i Nowa Zelandia / Griff's Great Kiwi Road Trip

2019 | Przyrodniczy
Od szczytu Wyspy Północnej do dolnego krańca Wyspy Południowej – piechotą, samochodem, na rowerze, żaglówką i odrzutowcem…
108 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Planeta albo plastik / Planet or Plastic

Zużywamy tyle plastiku, że stał się zagrożeniem dla środowiska i wielu gatunków zwierząt. Zobacz, jakie są skutki zaśmiecania planety i poznaj ludzi, którzy próbują ocalić nasz świat.
128 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Węże z bagien: Inwazja / Swamp People: Serpent Invasion / Swamp People Serpent Invasion

Inwazja pytonów birmańskich na bagnach Everglades sieje spustoszenie na Florydzie. Wiele zwierząt pada ofiarą agresywnych gadów. Władze stanu postanowiły powołać oddział, które zajmie się eliminacją węży. Do walki z pytonami staje Troy Laungry, jego syn Chase, ekspert od wielkich ryb - Zak Catch, a także legendarny łowca aligatorów - Bruce Mitchell. Ekipa wraz z zawodowym łowcą węży - Billem Boothem udają się w głąb Everglades na poszukiwanie tych groźnych gadów.
195 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Świat wokół nas / [email protected] / Nat Geo Home

Chcesz uchronić dzieci przed nudą? Zaproponuj im inspirujące i stymulujące intelektualnie programy - idealne dla małych odkrywców, dociekliwych naukowców i marzycielskich obserwatorów gwiazd.
154 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Niedźwiadki i ja / Grizzly Bear Cubs and Me

Gordon przybywa na na północ Rosji zimą, gdy małe niedźwiadki są przywożone z różnych zakątków kraju. Postanawia stać się dla nich matką na sześć miesięcy. Sieroty trzeba trzymać w cieple, karmić mlekiem z butelki i przygotować do życia na wolności. Muszą się nauczyć, jak zrobić legowisko, jak zdobyć pożywienie i jak przetrwać w środowisku naturalnym.
129 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Wojna Kwiatów / The Big Flower Fight

Dziesięć par florystów, rzeźbiarzy i projektantów przestrzeni ogrodowej, zmierza się w przyjaznej walce wśród zieleni. Kto stworzy największe i najciekawsze ogrodowe rzeźby?
145 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Absurdalna planeta / Absurd Planet

W tym zabawnym naukowym serialu występuje obsada dziwacznych stworzonek i sama Matka Natura, która podgląda życie najdziwniejszych zwierząt na Ziemi.
447 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Zwierzęta za kamerą

Wysoko na drzewach lub głęboko pod ziemią zwierzęta spędzają połowę życia w miejscach niedostępnych dla ludzi. Dzięki kamerom, które im zainstalowano, możemy poznać świat, który do tej pory był poza naszym zasięgiem i dokonać niezwykłych odkryć. Zobaczymy nowo narodzone małe surykatki, którymi opiekują się matki w podziemnych norach, dołączymy do pingwinów polujących w Oceanie Atlantyckim i odkryjemy sekretne zwyczaje żyjących na szczytach drzew szympansich rodzin.
325 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Nasza planeta / Our Planet

2019 | Przyrodniczy
Ten ośmioodcinkowy serial twórców wielokrotnie nagradzanego programu "Planeta Ziemia" opowiada o wyjątkowych cudach natury. W nakręconej we współpracy ze Światowym Funduszem na rzecz Przyrody "Naszej planecie" możemy, dzięki najnowszej technice, po raz pierwszy podziwiać zapierające dech w piersiach ujęcia dziewiczych zakątków Ziemi i żyjących tam zwierząt. Zdjęcia do tego ambitnego projektu kręcono przez 4 lata w 50 krajach na wszystkich kontynentach, gdzie ponad 600 członków ekipy wspólnie nagrało materiał o długości ponad trzech i pół tysiąca dni zdjęciowych. Serial będzie poświęcony niezwykłej różnorodności siedlisk przyrodniczych na całym świecie, od odległego arktycznego pustkowia i tajemniczych głębi oceanów aż po rozległe krajobrazy Afryki i tętniące życiem dżungle Ameryki Południowej.
7167 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Zagrożone gatunki

Kolejne gatunki zwierząt wymierają w zastraszającym tempie. Zmiany klimatyczne, kłusownicy, niszczenie naturalnego środowiska... W cywilizacyjnym pędzie ludzkość tratuje wszystko, co na swojej drodze napotyka, a kolejne gatunki zwierząt odchodzą w zapomnienie. Z roku na rok zwiększa się liczba przedstawicieli fauny, których już nigdy nie zobaczymy. Całe szczęście, że są na świecie osoby, którym los zwierząt nie jest obojętny. Poznajcie ludzi, którzy poświęcają swoje życie, aby ratować zagrożone gatunki przed wyginięciem.
312 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Wybrzeża Brazylii / Brazil's Coastlines

Poznaj piękno i bogactwo 8000 kilometrów wybrzeży Brazylii. Seria dokumentalna „Wybrzeża Brazylii” przedstawia geograficzne, gospodarcze oraz kulturowe aspekty brazylijskich wybrzeży. Ekscytująca podróż łącząca najlepsze zdjęcia lotnicze z pięknymi fotografiami z całego kraju.
284 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Świat według…

„Świat według..." to program podróżniczy emitowany na antenie Travel Channel, który pokochają zarówno wielbiciele dalekich wypraw, jak i ci, którzy lubią spędzać czas niedaleko od domu. W odcinkach poznamy osoby, dla których podróże są nie tylko pasją, ale całym życiem. Wśród bohaterów programu znalazł się m.in. właściciel agencji reklamowej, który w wolnych chwilach przemierza pieszo dżunglę na Borneo i góry Papui Nowej Gwinei.
569 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Sekrety Antarktyki

Dwuczęściowy dokument, w którym poznamy przyrodę żyjącą tak samo, jak w czasach, gdy rodził się świat, a dziś jej przyszłości zagrażają zmiany klimatyczne. To zarejestrowana ekspedycja, która pomaga poznać kluczową rolę Antarktyki w regulacji klimatu i wyzwaniach, jakie stoją przed żyjącymi tam zwierzętami.
441 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Rekiny

Popkultura zgotowała rekinom ciężki los. Pod wpływem licznych filmów i produkcji telewizyjnych stały się znienawidzonymi morskimi stworzeniami. Czy rzeczywiście zasługują na to miano? Nie da się ukryć, że to niezwykle groźne bestie – posiadają wiele właściwości, które czynią z nich bardzo niebezpieczne drapieżniki. Czy jednak człowiek zawsze stoi na przegranej pozycji w konfrontacji z rekinami? Posłuchaj opowieści o ich atakach na ludzi i zanurz się z nami w morskie głębiny, aby poznać zwyczaje tych fascynujących zwierząt.
394 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Raj na Ziemi - ostatnia nadzieja

Nasza planeta obfituje w życie. Niestety, w niektórych miejscach, gdzie występuje szczególnie duża różnorodność gatunków zwierząt i roślin, istnieje równie wysoki poziom zniszczenia ich siedlisk. Są to obszary wymagające szczególnej ochrony. W ostatnich latach odkryto, że trzem gatunkom grozi wyginięcie. Naukowcy znaleźli rozwiązanie: specjalne przestrzenie tzw. „hotspots”. Czy uda się im zahamować negatywne skutki działalności człowieka?
355 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Polska z góry

Szybowanie ponad górskimi szczytami Karkonoszy czy podniebna kontemplacja Kolorowych Jezior w Rudawach Janowickich? Pierwsza w polskiej telewizji produkcja, w której będzie można zobaczyć Polskę z lotu ptaka. 8 tysięcy kilometrów, 384 godziny zdjęciowe, 50 odwiedzonych miast i miasteczek, a wszystko po to, by dowiedzieć się, jak z wysokości prezentują się majestatyczne szczyty bieszczadzkich pasm górskich i co skrywają wodne serpentyny Doliny Dolnej Wisły. Na trasie twórców znalazło się 50 malowniczych miast i miasteczek z różnych rejonów Polski, a wśród sfilmowanych krain zobaczysz, m.in. poprzecinany siecią kanałów Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, największy w Europie pas ruchomych wydm nad Morzem Bałtyckim czy najpiękniejsze szlaki Karkonoszy. Będzie to niepowtarzalna i pierwsza w polskiej telewizji okazja, by spojrzeć na swój kraj z góry.
446 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.