Seriale z gatunku "Przyrodniczy" (44)

Wielkie koty / Big Cats

Lwy, gepardy i inne dzikie koty zachwycają swoim pięknem i gracją, lecz są to zarazem groźne drapieżniki i bardzo skuteczni myśliwi. To dlatego cieszą się tak silną pozycją w królestwie zwierząt. Mieszkają w Afryce, Azji i obu Amerykach. Walczą, gdy przeciwnik ma przewagę liczebną czy sama tracą grunt pod nogami. Toczą walki o terytorium, pokarm i możliwość rozmnożenia się. Który z wielkich kotów zdobędzie tytuł mistrza?
17 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Neandertalczycy. Poznaj swoich przodków / Neanderthals: Meet Your Ancestors

Autorzy próbują rozwikłać niektóre zagadki tych tajemniczych przodków ludzi. Na podstawie zachowanych szczątków stworzą najwierniejszy w historii komputerowy portret neandertalczyka. Zbadają ich siłę, umiejętności adaptacyjne i inteligencję, a nawet mowę. Następnie poproszą Andy’ego Serkisa, hollywoodzkiego eksperta od nowoczesnych technologii filmowych, by wyczarował cyfrowego neandertalczyka, przenosząc widzów o tysiąclecia wstecz.
31 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Ameryka z lotu ptaka / Stany Zjednoczone z lotu ptaka / Aerial America

Aerial America is a TV series starring Jim Conrad and Steve Toney. Helicopter flights above the USA give breathtaking views of the nation's historic landmarks and natural wonders all presented in stunning HD aerial cinematography...
61 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Zabójcze węże / Ten Deadliest Snakes with Nigel Marven

Nigel Marven - brytyjski prezenter i przyrodnik przedstawia najgroźniejsze węże żyjące na naszej planecie. Seria składa się z trzech sezonów, w których są cztery, około godzinne epizody. W każdym odcinku prowadzący wybiera się w inny zakątek świata, by odszukać dziesięć okazów najniebezpieczniejszych gadów.
66 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Maleńkie stworzenia / Tiny Creatures

Serial przyrodniczy o fascynującym i niebezpiecznym życiu zamieszkujących Amerykę maleńkich stworzeń, które potrafią przetrwać w bardzo niesprzyjających warunkach.
82 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Ptak kiwi, pan Jones i Nowa Zelandia / Griff's Great Kiwi Road Trip

2019 | Przyrodniczy
Od szczytu Wyspy Północnej do dolnego krańca Wyspy Południowej – piechotą, samochodem, na rowerze, żaglówką i odrzutowcem…
68 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Planeta albo plastik / Planet or Plastic

Zużywamy tyle plastiku, że stał się zagrożeniem dla środowiska i wielu gatunków zwierząt. Zobacz, jakie są skutki zaśmiecania planety i poznaj ludzi, którzy próbują ocalić nasz świat.
76 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Węże z bagien: Inwazja / Swamp People: Serpent Invasion / Swamp People Serpent Invasion

Inwazja pytonów birmańskich na bagnach Everglades sieje spustoszenie na Florydzie. Wiele zwierząt pada ofiarą agresywnych gadów. Władze stanu postanowiły powołać oddział, które zajmie się eliminacją węży. Do walki z pytonami staje Troy Laungry, jego syn Chase, ekspert od wielkich ryb - Zak Catch, a także legendarny łowca aligatorów - Bruce Mitchell. Ekipa wraz z zawodowym łowcą węży - Billem Boothem udają się w głąb Everglades na poszukiwanie tych groźnych gadów.
129 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Świat wokół nas / [email protected] / Nat Geo Home

Chcesz uchronić dzieci przed nudą? Zaproponuj im inspirujące i stymulujące intelektualnie programy - idealne dla małych odkrywców, dociekliwych naukowców i marzycielskich obserwatorów gwiazd.
95 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Niedźwiadki i ja / Grizzly Bear Cubs and Me

Gordon przybywa na na północ Rosji zimą, gdy małe niedźwiadki są przywożone z różnych zakątków kraju. Postanawia stać się dla nich matką na sześć miesięcy. Sieroty trzeba trzymać w cieple, karmić mlekiem z butelki i przygotować do życia na wolności. Muszą się nauczyć, jak zrobić legowisko, jak zdobyć pożywienie i jak przetrwać w środowisku naturalnym.
72 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Wojna Kwiatów / The Big Flower Fight

Dziesięć par florystów, rzeźbiarzy i projektantów przestrzeni ogrodowej, zmierza się w przyjaznej walce wśród zieleni. Kto stworzy największe i najciekawsze ogrodowe rzeźby?
94 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Absurdalna planeta / Absurd Planet

W tym zabawnym naukowym serialu występuje obsada dziwacznych stworzonek i sama Matka Natura, która podgląda życie najdziwniejszych zwierząt na Ziemi.
366 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Zwierzęta za kamerą

Wysoko na drzewach lub głęboko pod ziemią zwierzęta spędzają połowę życia w miejscach niedostępnych dla ludzi. Dzięki kamerom, które im zainstalowano, możemy poznać świat, który do tej pory był poza naszym zasięgiem i dokonać niezwykłych odkryć. Zobaczymy nowo narodzone małe surykatki, którymi opiekują się matki w podziemnych norach, dołączymy do pingwinów polujących w Oceanie Atlantyckim i odkryjemy sekretne zwyczaje żyjących na szczytach drzew szympansich rodzin.
274 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Nasza planeta / Our Planet

2019 | Przyrodniczy
Ten ośmioodcinkowy serial twórców wielokrotnie nagradzanego programu "Planeta Ziemia" opowiada o wyjątkowych cudach natury. W nakręconej we współpracy ze Światowym Funduszem na rzecz Przyrody "Naszej planecie" możemy, dzięki najnowszej technice, po raz pierwszy podziwiać zapierające dech w piersiach ujęcia dziewiczych zakątków Ziemi i żyjących tam zwierząt. Zdjęcia do tego ambitnego projektu kręcono przez 4 lata w 50 krajach na wszystkich kontynentach, gdzie ponad 600 członków ekipy wspólnie nagrało materiał o długości ponad trzech i pół tysiąca dni zdjęciowych. Serial będzie poświęcony niezwykłej różnorodności siedlisk przyrodniczych na całym świecie, od odległego arktycznego pustkowia i tajemniczych głębi oceanów aż po rozległe krajobrazy Afryki i tętniące życiem dżungle Ameryki Południowej.
6892 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Zagrożone gatunki

Kolejne gatunki zwierząt wymierają w zastraszającym tempie. Zmiany klimatyczne, kłusownicy, niszczenie naturalnego środowiska... W cywilizacyjnym pędzie ludzkość tratuje wszystko, co na swojej drodze napotyka, a kolejne gatunki zwierząt odchodzą w zapomnienie. Z roku na rok zwiększa się liczba przedstawicieli fauny, których już nigdy nie zobaczymy. Całe szczęście, że są na świecie osoby, którym los zwierząt nie jest obojętny. Poznajcie ludzi, którzy poświęcają swoje życie, aby ratować zagrożone gatunki przed wyginięciem.
262 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Wybrzeża Brazylii / Brazil's Coastlines

Poznaj piękno i bogactwo 8000 kilometrów wybrzeży Brazylii. Seria dokumentalna „Wybrzeża Brazylii” przedstawia geograficzne, gospodarcze oraz kulturowe aspekty brazylijskich wybrzeży. Ekscytująca podróż łącząca najlepsze zdjęcia lotnicze z pięknymi fotografiami z całego kraju.
242 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Świat według…

„Świat według..." to program podróżniczy emitowany na antenie Travel Channel, który pokochają zarówno wielbiciele dalekich wypraw, jak i ci, którzy lubią spędzać czas niedaleko od domu. W odcinkach poznamy osoby, dla których podróże są nie tylko pasją, ale całym życiem. Wśród bohaterów programu znalazł się m.in. właściciel agencji reklamowej, który w wolnych chwilach przemierza pieszo dżunglę na Borneo i góry Papui Nowej Gwinei.
515 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Sekrety Antarktyki

Dwuczęściowy dokument, w którym poznamy przyrodę żyjącą tak samo, jak w czasach, gdy rodził się świat, a dziś jej przyszłości zagrażają zmiany klimatyczne. To zarejestrowana ekspedycja, która pomaga poznać kluczową rolę Antarktyki w regulacji klimatu i wyzwaniach, jakie stoją przed żyjącymi tam zwierzętami.
398 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Rekiny

Popkultura zgotowała rekinom ciężki los. Pod wpływem licznych filmów i produkcji telewizyjnych stały się znienawidzonymi morskimi stworzeniami. Czy rzeczywiście zasługują na to miano? Nie da się ukryć, że to niezwykle groźne bestie – posiadają wiele właściwości, które czynią z nich bardzo niebezpieczne drapieżniki. Czy jednak człowiek zawsze stoi na przegranej pozycji w konfrontacji z rekinami? Posłuchaj opowieści o ich atakach na ludzi i zanurz się z nami w morskie głębiny, aby poznać zwyczaje tych fascynujących zwierząt.
342 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Raj na Ziemi - ostatnia nadzieja

Nasza planeta obfituje w życie. Niestety, w niektórych miejscach, gdzie występuje szczególnie duża różnorodność gatunków zwierząt i roślin, istnieje równie wysoki poziom zniszczenia ich siedlisk. Są to obszary wymagające szczególnej ochrony. W ostatnich latach odkryto, że trzem gatunkom grozi wyginięcie. Naukowcy znaleźli rozwiązanie: specjalne przestrzenie tzw. „hotspots”. Czy uda się im zahamować negatywne skutki działalności człowieka?
308 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Polska z góry

Szybowanie ponad górskimi szczytami Karkonoszy czy podniebna kontemplacja Kolorowych Jezior w Rudawach Janowickich? Pierwsza w polskiej telewizji produkcja, w której będzie można zobaczyć Polskę z lotu ptaka. 8 tysięcy kilometrów, 384 godziny zdjęciowe, 50 odwiedzonych miast i miasteczek, a wszystko po to, by dowiedzieć się, jak z wysokości prezentują się majestatyczne szczyty bieszczadzkich pasm górskich i co skrywają wodne serpentyny Doliny Dolnej Wisły. Na trasie twórców znalazło się 50 malowniczych miast i miasteczek z różnych rejonów Polski, a wśród sfilmowanych krain zobaczysz, m.in. poprzecinany siecią kanałów Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, największy w Europie pas ruchomych wydm nad Morzem Bałtyckim czy najpiękniejsze szlaki Karkonoszy. Będzie to niepowtarzalna i pierwsza w polskiej telewizji okazja, by spojrzeć na swój kraj z góry.
405 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Plus minus pięć metrów / Plus/minus 5 Meters

oe Bunni w 2011 roku został ogłoszony najlepszym fotografem przyrody przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Z pasją fotografuje oceany oraz całą otaczającą je przyrodę: 5 metrów nad i 5 pod poziomem morza. "Plus minus pięć metrów" to program pokazujący wodne cuda natury - kamera odwiedza nieznane widzom zakątki w najdalszych rejonach świata, gdzie przyroda wciąż zachowała swoją dzikość. Twórcy skupiają się jednak nie tylko na pięknie przyrody, ujawniają również problemy naturalnego środowiska takie jak zanieczyszczenia czy zmiany klimatu.
243 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Oko w oko z grizli / Grizzly Eencounters

Chris Morgan, który od lat zgłębia naturę tych niesamowitych zwierząt, przybliży widzom różne aspekty życia grizzli, od technik przetrwania po zachowania społeczne.
269 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Nowa Maja w ogrodzie

Maja Popielarska już od kilkunastu lat doradza widzom jak dbać o ogrody i przemierza cały kraj w poszukiwaniu najpiękniejszych zielonych przestrzeni. HGTV Home & Garden to wymarzone miejsce dla takiej ekspertki jak ona. W jej programie znajdą coś dla siebie zarówno doświadczeni miłośnicy roślin jak i ogrodowi nowicjusze. U Mai nie zabraknie ciekawych porad, pięknych plenerów oraz wywiadów z ludźmi, którym udało się osiągnąć ogrodniczą perfekcję.
268 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.