Seriale z gatunku "Wojenny" (52)

Era samurajów: Bitwa o Japonię / Age of Samurai: Battle for Japan

Dynamiczne inscenizacje z komentarzem ekspertów powołują do życia barwną historię XVI-wiecznej feudalnej Japonii, w której wojny i walka o władzę były codziennością.
183 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Five Came Back: The Reference Films

Kolekcja 12 filmów propagandowych z czasów II wojny światowej — w znacznej mierze szokujących i obraźliwych — omówionych w serialu dokumentalnym „Five Came Back”.
146 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Five Came Back

Pięciu uznanych współczesnych reżyserów opowiada historie pięciu słynnych hollywoodzkich twórców, którzy zaciągnęli się do wojska, aby udokumentować II wojnę światową.
95 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Seal Team

2017 | Akcja , Dramat , Wojenny
Żołnierze elitarnej jednostki marynarki wykonują niebezpieczne misje na całym świecie. Tryb życia, który wybrali, nie jest łatwy także dla ich rodzin i bliskich.
303 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Bohaterskie okręty / Hero Ships

Chociaż pancernik USS Arizona w bitwie, w której zatonął, walczył zaledwie przez kilka minut, jego wrak stanowiący część pomnika, który upamiętnia te tragiczne wydarzenia, stał się symbolem poświęcenia i odwagi amerykańskiej marynarki.Osiem okrętów amerykańskiej marynarki nosiło nazwę Enterprise, a pierwszy z nich powstał już w czasach wojny o niepodległość. Jednak to dwie ostatnie jednostki najsilniej zaznaczyły swoją obecność w służbie US Navy.
178 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Wojna na pustyni / Desert War

Podczas długiej walki z Afrika Corps Erwina Rommla wojska brytyjskie i australijskie przeżywały kryzys – naziści byli górą, a wynik II Wojny Światowej był wielką niewiadomą. Film opowiada o jednej z największych legend wojskowych w historii Wielkiej Brytanii i Australii. Zaprezentowany w 70. rocznicę bitwy pod El Alamein, w listopadzie 2012 roku, przedstawia nieznane szczegóły wojny na pustyni.
128 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Dolina Łez / Sh'at Neila

2020 | Dramat , Wojenny
6 października 1973 r. wybuchła wojna Jom Kippur, kiedy państwa arabskie pod wodzą Egiptu i Syrii rozpoczęły niespodziewaną inwazję Izraela. Miniserial przedstawia historię tych wydarzeń z perspektywy trzech postaci, które zostały rzucone w samo serce konfliktu. Oparty na prawdziwych wydarzeniach ośmioodcinkowy miniserial opowiadający trzy emocjonalne i osobiste historie.
213 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

The Liberator

2020 | Animacja , Dramat , Wojenny
Serial "The Liberator" opowiada prawdziwą historię najbardziej krwawego i dramatycznego marszu ku zwycięstwu II Wojny Światowej. To historia bitewnej odysei amerykańskiego oficera Feliksa Sparksa i jego jednostki piechoty, która przez ponad 500 dni walczyła o wyzwolenie Europy. Jeb Stuart ("Szklana pułapka", "Ścigany") stworzył ten serial na podstawie książki Alexa Kershawa pt. "Liberator".  Do produkcji czteroodcinkowego serialu po raz pierwszy wykorzystano animację hybrydową (Trioscope Enhanced Hybrid Animation) - zgłoszoną do opatentowania technologię łączącą najnowocześniejsze techniki animacji komputerowej z grą aktorską. Korzystając z niej, twórcom animowanego dramatu udało się wiernie odwzorować rzeczywistość i emocje targające polem bitwy. Technologię Trioscope opracowali Grzegorz Jonkajtys i L.C. Crowley ze studia School of Humans.
118 wyświetleń
Napisy PL. Wysoka jakość.

Okręt / Das Boot

2018 | Dramat , Wojenny
Jesień 1942 r., tereny okupowanej Francji. U-Boot U-612 jest gotowy do dziewiczego rejsu. Młoda załoga pod dowództwem kapitana Klausa Hoffmanna szykuje się do udziału w coraz bardziej zażartej wojnie. 40 młodych mężczyzn wyrusza na pierwszą misję. Muszą zmagać się z ciasnotą i klaustrofobiczną atmosferą na pokładzie okrętu podwodnego. Ich charaktery zostają wystawione na ciężką próbę. Tymczasem w porcie w La Rochelle Simone Strasser czuje, że życie wymyka się jej spod kontroli w strasznej spirali niebezpiecznego romansu i zakazanej miłości: kobieta czuje się rozdarta pomiędzy lojalnością wobec Niemiec i Ruchu Oporu. Zaczyna podawać w wątpliwość swoje przekonania: czyżby wszystko, w co dotąd wierzyła, okazało się kłamstwem? „Okręt” to historia o przetrwaniu i trudnych wyborach, o życiu w koszmarnej rzeczywistości II wojny światowej.
293 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Zraniona miłość / Vatanım Sensin / Wounded Love

2016 | Melodramat , Wojenny
Serial opowiada o tragicznych wydarzeniach w Izmirze w roku 1918 podczas I wojny światowej.
262 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Podziemny front

1965 | Wojenny
Siedmioodcinkowy serial telewizyjny, w którym została przedstawiona walka z hitlerowskim okupantem oddziału Czwartaków z podziemnej organizacji Armii Ludowej. Każdy odcinek jest zamkniętą całością. Ciągiem dalszym filmu jest : "Powrót doktora Von Kniprode". [www.filmpolski.pl]
281 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Świat w ogniu: Początki / World on Fire

2019 | Dramat , Wojenny
Lato 1939. Tłumacz Harry (Jonah Hauer-King) pracuje w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie. Zakochuje się w polskiej kelnerce Kasi (Zofia Wichłacz). Kiedy niemieckie czołgi wkraczają do Polski a Wielka Brytania wypowiada Niemcom wojnę, Harry i Kasia stają przed tragicznymi wyborami. W obliczu zagrożenia życia jedynym sposobem, w jaki Kasia może pozostać bezpieczna, jest ucieczka. Harry może jej pomóc – ale jeśli to zrobi, w jaki sposób wytłumaczy to Lois Bennett (Julia Brown), pracownicy fabryki i piosenkarce – swojej dziewczynie, którą zostawił w Manchesterze? Podczas gdy naziści rozszerzają swoje wpływy w Europie, Kasia musi wybrać pomiędzy miłością a walką o swój kraj; Harry musi odnaleźć swoje miejsce na ziemi a Lois wykorzystuje nowe możliwości, jakie pojawiają się w związku z wybuchem wojny. Konflikt wywraca do góry nogami życie Robiny (Lesley Manville), snobistycznej matki Harry’ego oraz Douglasa (Sean Bean), ojca Lois, i jej porywczego, młodszego brata Toma (Ewan Mitchell), który zaciąga się do marynarki wojennej i trafia pod ostrzał już w jednej z pierwszych większych bitw tej wojny. W Berlinie, bezkompromisowa dziennikarka Nancy (Helen Hunt) ryzykuje życie próbując pomóc swoim sąsiadom Rosslerom uchronić się przed reżimem nazistów, podczas gdy w Paryżu jej siostrzeniec, lekarz Webster (Brian J. Smith) odmawia opuszczenia miasta i człowieka, którego kocha.
433 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Kolumbowie

1970 | Dramat , Wojenny
Telewizyjna adaptacja znanej powieści Romana Bratnego to opowieść o życiu polskiej młodzieży ze środowiska inteligenckiego uczestniczącej w tragicznych czasach II wojny światowej w zbrojnej konspiracji antyhitlerowskiej w szeregach Armii Krajowej. Trwa wojna. W okupowanej Warszawie nękanej aresztowaniami, łapankami, egzekucjami dorasta młode pokolenie Polaków. Zygmunt, Kolumb, Jerzy i Siwy tworzą grupę dywersyjną - żaden nie ma jeszcze dwudziestu lat. Na rozkaz dowództwa przerzucają tajną drukarnię w bezpieczne miejsce. Gestapo lokalizuje tajną radiostację; cała obsługa, z wyjątkiem Jerzego, zostaje aresztowana. Jerzemu, podejrzanemu o współpracę z Niemcami, grozi wyrok śmierci. Dzięki staraniom przyjaciół oczyszczony z zarzutów wraca do szeregów konspiracyjnej grupy. 1 sierpnia 1944 roku Warszawa chwyta za broń - wybucha Powstanie Warszawskie...
368 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Największa Bitwa I Wojny Światowej / The Somme 1916: From Both Sides of the Wire

2016 | Wojenny
Tym razem Peter Barton skupia się na drugiej fazie bitwy i wyjaśnia, dlaczego ofensywa Sprzymierzonych, zamiast skończyć się w kilka dni, przeciągnęła się na tygodnie i miesiące.
663 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Najważniejsze wydarzenia II wojny światowej w kolorze / Greatest Events of World War II in HD Colour

Od ataku na Pearl Harbor po lądowanie w Normandii — najważniejsze wydarzenia II wojny światowej ożywają w serialu dokumentalnym wykorzystującym koloryzowane nagrania
975 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Blade of the Immortal

2019 | Anime , Fantasy , Sci-Fi , Wojenny
Edo, an era of warriors. There lived an immortal man, the Slayer of Hundreds, 'Manji.' He meets Rin, who has sworn vengeance for her parents. Rin's grudge is against a group of swordmasters – Ittou-ryu. She asks Manji to be her bodyguard on her journey. He refuses, but then sees his late sister in Rin. So began the violent struggle that would bring even the immortal Manji to his knees.
405 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Polskie drogi

1976 | Obyczajowy , Wojenny
Szeroka panorama polskiego społeczeństwa w latach 1939-1943. Jest tu i budowanie obozu w Oświęcimiu i aresztowanie profesorów w Krakowie i pacyfikacja Zamojszczyzny. Głównymi bohaterami są przedsiębiorczy Leon Kuraś i niezaradny Władysław Niwiński. Pierwszy z nich ma stopień kaprala, drugi podchorążego.
373 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Snajper

2009 | Wojenny
Żołnierze porucznika Jaszyna toczą zacięte walki z Niemcami, podczas których ginie ukochana Jaszyna, a on sam zostaje ciężko ranny. Po wojnie mężczyzna zostaje komendantem niemieckiego miasteczka. Okazuje się, że ukrytego nieopodal laboratorium, ochraniają snajperzy Kleista. Nadarza się więc okazja do zemsty.
460 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Vinland Saga

2019 | Anime , Dramat , Wojenny
For a thousand years, the Vikings have made quite a name and reputation for themselves as the strongest families with a thirst for violence. Thorfinn, the son of one of the Vikings' greatest warriors, spends his boyhood in a battlefield enhancing his skills in his adventure to redeem his most-desired revenge after his father was murdered.
675 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

III Rzesza: droga do upadku / Hitler's Last Stand

Gdy oddział Amerykanów wyrusza wyzwolić miasto Saint-Malo, napotyka silny opór wojsk niemieckich i wkrótce zostaje okrążony przez nieprzyjaciela.
385 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Żołnierze wolności / Soldaty svobody

1977 | Wojenny
Zrealizowana z ogromnym rozmachem seria, przedstawiająca sowiecką wersję historii Europy lat 1943-1945. Opowieść zaczyna się podczas kapitulacji wojsk hitlerowskich pod Stalingradem, gdy sekretarz KC Komunistycznej Partii Niemiec, Wilhelm Pieck, bezskutecznie usiłuje przekonać feldmarszałka Friedricha Paulusa do przejścia na stronę komunistów. Tylko Stalin i jego sojusznicy mogą, z pomocą Armii Czerwonej, pokonać hitlerowską zarazę, która rozprzestrzeniła się po całej Europie. Przygotowania do walki z Niemcami prowadzone są już w Polsce, gdzie toczą się rozmowy kierownictwa PPR z nieugiętym rządem londyńskim, a także w Czechosłowacji, na Węgrzech, w Bułgarii i Rumunii. Koniec Hitlera jest już bliski...
349 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.

Paragraf 22 / Catch-22

2019 | Satyra , Wojenny
Adaptacja książki Josepha Hellera pod tym samym tytułem. Przedstawiona w niej historia dzieje się podczas II wojny światowej, a jej głównym bohaterem jest amerykański bombardier, Yossarian. Jego jednostka stacjonuje we Włoszech, a całość tej opowieści jest mocno satyrycznym spojrzeniem na wojnę i jej absurdy.
4091 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.
Napisy PL. Wysoka jakość.

Siedemnaście mgnień wiosny / Semnadtsat mgnoveniy vesny

Radziecki dwunastoodcinkowy serial telewizyjny z 1973 roku wg scenariusza Juliana Siemionowa. Akcja rozgrywa się w lutym 1945 roku, w ciągu 17 dni. Maksym Maksymowicz Issajew działa w Berlinie jako tajny agent wywiadu radzieckiego Standartenführer Otto von Stirlitz. Jest nie tylko supersprawny, ale także zaangażowany ideowo. Posługuje się wszystkimi europejskimi językami, poza irlandzkim i albańskim. Ma ogromną wiedzę z wielu dziedzin. Przenika w szeregi SS. Pracuje w Głównym Urzędzie Bezpieczeństwa Rzeszy. Na początku 1945 r. próbuje przyspieszyć koniec wojny. Chce nakłonić do natychmiastowej kapitulacji któregoś z przywódców III Rzeszy, by zapobiec pojednaniu Niemiec z Zachodem przeciw Związkowi Radzieckiemu. [Opis dystrybutora]
683 wyświetleń
ENG. Wysoka jakość.

Halo Hans! Czyli nie ze mną te numery! / Halo Hans

2007 | Komedia , Wojenny
Serial będący parodią "Stawki większej niż życie", został nakręcony w stylu "Allo, allo". Opowiada o przygodach Hansa Klopssa, który jest uwikłany w niezliczone ilości intryg politycznych, miłosnych i obyczajowych. A jak na prawdziwego bohatera przystało, Hans Klopss nie szczędzi wysiłków, by pomóc bojownikom podziemia, światowej koalicji antyfaszystowskiej, Rządowi RP na wychodźstwie i przede wszystkim pięknym kobietom odwiedzającym Warszawę w tajnych misjach.
686 wyświetleń
Lektor / PL. Wysoka jakość.